reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

reklama
Didi nie przejmuje sie, ja tez juz w ciazowych ciuchach chodze. spodnie mi sie nie dopinaly, a teraz jest super wygodnie!

u mnie brzuszek juz dosyc widac, ale na wadze nie przebylo. myslicie ze to ok?

Matik pytalas chyba jaka plec podejrzewam. chcielismy dziewczynke i jakos myslelismy ze nam sie uda, ale teraz i mi i mezowi sie wydaje ze bedzie jednak chlopiec. Ty tez niepewna widze ;-) i tak i tak bedzie cudownie ;-)

co do prenatalnych/genetycznych to nie pomoge, bo ja jestem za granica i u nas maja wszyscy szczegolowe, nawet PAPPA.

vivid ale mialas przezycia :-D

mieloneczka rozumiem ze mowisz ze genetyczne to nie to samo co USG pierwszego trymestru, a czym sie rozni? bo w tym USG pierwszego trymestru chyba standardowo mierza przyziernosc, to co jest dodatkowo przy genetycznym?

kropeczka a moge zapytac dlaczego macie zakaz seksu? my tez mielismy ale na koniec 9 tygodnia zostal zniesiony ;-)

Czarnulka super ze jutro mozesz juz wracac do domu!

Lisica ja juz dwa razy lecialam na USG z powodu paniki :-D ale widze ze przez poronienia lekarze sa calkiem wyrozumiali.


Susel nie jestem ekspertem aleod początku gdzieś mi świtało w świadomości, że usg genetyczne to jakies bardziej specjalistyczne badanie, którego nie wykonuje się standardowo np. w ramach badań refundowanych przez nfz, dlatego jak zaczęłyście pisać o tym badaniu jakby było na porządku dziennym (mówimy o polskich realiach) to mi się lampka zapaliła, że może mnie coś omija:) Zaczęłam więc zgłębiać temat i powiem Ci tak. Powszechnie przyjęło się w Polsce, że "usg przesiewowe I trymestru" jest u nas błędnie nazywane "genetycznym", przez matki, przez blogerki, przez redaktorów poradników internetowych i nawet przez prywatne przychodnie, a to dlaczego tak jest możecie przeczytać tutaj:
Co to jest USG 'genetyczne'? | www.dobreusg.pl

Usg przesiewowe I trymestru ocenia ryzyko wystąpienia wad genetycznych, a genetyczne to jest dokładniejsze badanie które może te wady wykryć. Przeprowadza je lekarz specjalista w dziedzinie genetyki z odpowiednimi kwalifikacjami i certyfikatem!

W internecie niestety można się nieźle zamieszać, bo te dwa badania są opisywane jako jedno i to samo. Sam fakt, że na usg genetyczne w ramach nfz trzeba specjalne skierowanie, bo nie jest ono zawarte w tych trzech standardowych, które należy się każdej z nas, świadczy o tym, że są to dwa różne badania. Usg genetyczne na nfz dla kobiet po 35 roku życia, z wadami genetycznymi w rodzinie lub w poprzedniej ciąży.

Ale skoro już powszechnie się uważa, że nasze nadchodzące usg to usg genetyczne to mo że zostańmy przy tym:)
 
Z tego co ja wiem to genetyczne jest dokładniejsze. W pierwszej ciąży miałam je w cenie normalnej wizyty owszem mierzono przeziernosc karku kość nosowa. W 26tyg poszlam na takie badanie do innego lekarza i to bylo profesjonalne vadanie opisem na 2 strony dokladne badanie serduszka i innych elementów. Teraz idę na genetyczne takie sensu stricte .badanie jak tłumaczył mi lekarz trwa ok 30 minut u mnie przy bliźniakach ok 40 minut potem jeszcze opis.i tu wszystko po kolei dokładnie mierzą opisują. Koszt 220 zł przy blizniaczej 300zl ale ja wolę zapłacić i mieć pewność że jest ok. Mój lekarz wykrył na tym badaniu trochę wad rodzice mogli się przygotować do narodzin maluszka z wadą. Dwoje dzieci od razu po porodzie miały operacje gdzieś tam umowiona.
 
Hej Mamusie :)
Melduje sie z poczekalni lekarskiej.

Ja chodze na nfz bo w zeszlej ciąży mimo wizyt prywatnych to oprocz straconej kasy nie mialam zadnych przywilejow. Obecna lekarka bardzo dokładnie mnie bada i jestem z niej zadowolona poki co :)

Co do usg genetycznego to dzisiaj sie wypytam czy będzie przeziernosc sprawdzac. Jesli tak to Pewnie dzisiaj nie bedzie tego sprawdzac ale na następnej wizycie pewnie tak :)

A z pozytywnych rzeczy z tego dnia to dzisiaj mam 3 dzien bez mdlosci :)

Milego dnia :)
 
Lisica- tez niestety ide prywatnie jutro na badania niby moglabym poprosic w rodzinie o wypis na badania ale nie chwalilam sie jeszcze nikomu..
Mitaginka- moja ma 30 WRZESNIA pasowanie na przedszkolaka

Dzis ostatni dzien laby w sumie rano skoncze na badania potem do pracy czwartek wolne piątek do pracy:-D
 
Dziewczyny, ja mam oprócz zwykłych badań usg ( do tej pory miałam 3, bo na każdej wizycie mam) na NFZ mam dodatkowo skierowanie na 2 badania prenatalne w prywatnej klinice, na najlepszym sprzęcie w województwie, przeprowadzone przez specjalistę od tych badań. (jest tam program w ramach nfz).
Każde badanie krwi mam za free, nie musiałam się nawet o nie prosić, sam lekarz dał skierowanie na toxo, przeciwciała, gr. krwi, itp.
Wszystko zależy od lekarza, na jakiego traficie.
Ja w pierwszej ciąży też chodziłam na NFZ, ale usg płaciłam, a za free miałam tylko morfologię i mocz. Teraz znalazłam dobrego lekarza, specjalistę i mam wszystkie badania. Ja poprostu radzę dobrze poszukać. Albo chodzić prywatnie plus badania robić na nfz.
Szkołę rodzenia też mamy bezpłatną;-)
 
Czarnulka super:)

Tu jest wszystko ładnie wyszczególnione jakie badania kobiety w ciąży powinny mieć bezpłatne.
Bezpłatne badania dla ciężarnych. Co gwarantuje NFZ? - Ciążowy.pl
Te z was, które chodzą prywatnie też mogą, tylko muszą zdobyć skierowanie. Czasami szkoda zachodu i nerwów ale jeśli to różnica 450zł (tyle mi powiedzieli za komplet badań w prywatnej przychodni w Warszawie) to już chyba warto się pofatygować.
 
Ooo Mieloneczka :) ja jestem z Kielc :) Właśnie umówiłam się do poradni przyszpitalnej gdzie mój gin przyjmuje na nfz. Miałam u niego wizytę na 23go, a tu się zapisałam na 24go, więc chyba prywatną odwołam, a na tę jedną przyjdę do tej przychodni na nfz i babeczka powiedziała, żebym wzięła od razu mocz, bo badania od razu na miejscu zrobią :) a potem chyba będę robić tak jak część z dziewczyn - wizyty prywatnie, a większe badania na nfz :D w końcu za to płacę ;)

Ja pochodzę z Kielc ale mieszkam w Warszawie. Akurat byłam w Kielcach na trochę i musiałam zrobić te badania. Nie chciałam czekac za długo. Byłam w przychodni "PARTNER" na Kopernika. Przyjmuje tam pewna starsza Pani doktor, która miła nie była, ale naszczęście wkońcu łaskawie to skierowanie wypisała. Wyniki badań następnego dnia:)
 
reklama
Do góry