reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

Dziewczyny, a u Was w miastach przy zapisach do przedszkola tez musicie składać zaświadczenie o zarobkach albo pit?

U nas dzień następujący :
7-7.30 pobudka
Kaszka na śniadanie ok. 150 ml
11.00 jogurt 100ml
11.30-13.30 lub 14 drzemka
14.00 obiadek 190 ml
16.30 deser z kaszka i owocami/biszkoptami itp.
16.30-17.15 drzemka
20.20 butla po kąpieli. 210
OK. 2-3 butla 160
Myślę o tym by to jedzenie po kąpieli przerzucić przed kąpielą. Ale nie wiem czy to juz czas.
 
reklama
[QUOTE="lafragola, post: Dziewczyny czym obecnie się bawią wasze dzieciaczki? nie licząc wszystkiego co nie jest zabawka :) Aha i czy możecie polecić jakąś spacerówkę najlepiej lekka i nie za drogą? Albo napiszcie jakie macie :)[/QUOTE]

Ja też mam nadal spacerowke z zestawu ale zastanawiam się nad pe perego. Mam z tej firmy fotelik do karmienia i jestem zadowolona z jakości. Szkoda ze wcześniej nie znałam tej firmy. A spacerówki parasolki mają za ok. 600 zł.

U nas zabawki szybko się nudzą. Jeśli jakieś to dla dzieci powyżej roku, niestety głównie z melodiami, np. jeżdżące ciuchcie. najdłużej bawi się jednak przy stoliku edukacyjnym. Jakby się dało to by na niego wlazla. I jest już blisko ;)
Ostatnio zaś dorwala w kuchni opakowanie kisielu i była zabawa w rzucanie przez 10 minut.
 
Felkowy dzień :
*ok.7:00 pobudka i mleko moje z butelki ok.130 ml
*ok.10:00 jogurcik +100 ml mleko moje następnie drzemka o długości od 0,5 do 1,5 godz.
*ok.12:00 zupka/obiadek
*ok.14:00 mleko moje ok130ml i drzemka od 0,5-1godz.
*ok.16:00 owoce
*ok.19:00 kąpiel
*ok.19:30150 ml kaszki+50ml mojego mleka
*ok.2:00-3:00-160ml mojego mleka
U nas spacerowka z zestawu Bebetto flavio super się sprawdza
 
Lafragola jak chcesz oduczyc nocnego jedzenia delikatnie to dawaj mniej miarek mleka na ta sama ilość wody. Jak dasz 4 miarki na 150 ml to nawet się nie zorietuje ale żołądek dostanie mniej kalorii. I tak powoli zmniejszając i w końcu przestanie budzić ją głód.
 
Moj kanapki jada ale zazwyczaj dość intensywnie rozwala to co jest na kanapce od chleba i je juz sam chleb. Ja mam spacerówke z McLarena ale jeszcze nie używamy. Wygodnie mi z dużym wózkiem wiec narazie znniego korzystamy.
 
U nas dzień:
8.10 pobudka bo trzeba siostrę do przedszkola odprowadzić
9.00 śniadanie ( jak mi się nie chce szykować to mleko jak mam pomysł albo jadl w nocy to cos innego, kanapka, jajeczniczka serek)
12.00 - 13.00 drzemka a z drzemka butla mleka 120 ml( wiem ja głupia ale tak mi wygodnie :p )
15.00 owoce lub serek ( czasami zmieniać z obiadkiem jak wiem ze zasypia będzie na spacerze czy w aucie)
16.00 -16.30 drzemka ( z butla czasem 30 ml czasem 120 ml)
18 - obiadek
20.00 kompanie
20.30 butla z kaszką i do spania ( czasem zaśnie odrazu czasem się kręci i zasypia kolo 21)
 
To u nas tak jest zazwyczaj:
8-9 pobudka i cyc
11:00-11:20 drzemka ( na spacerze pociagnie do 50 mi ut czasami)
12 próba kaszki i konczy sie na cycu przeważnie ( od męża w weekend zje więcej)
14 obiadek , nie zjada duzego
15 drzemka 15, 20 minutowa
17 deserek owocowy, owoc
19: 30 kąpiel
Potem proba kaszki i mm z butli i cyc
Po jedzonku zasnie na 15 minut i impreza do 23.
W nocy odpukac od 3 nocek pobudki tylko 3 wiec super.
Chcialabym "zejść " z cyca w ciagu dnia chociaż i wieczorem ale maly pluje smoczkami...ale walczymy.

W dzien podjada kilka flipsow i kanapke mu dałam również ze dwa razy póki co.
Tymek.lubi zabawki wydajace dźwięki ale ostatnio u nas królują miski pudeleczka itp ...trzymsm je na kryzysowa sytuacje i super działają. Acha i zsmontowalismy hustawkę i jest pelen zachwyt non stop....kocha ją po prostu ☺

Współczuję bardzo straty psiaka , sama mam sunie i jest pelnoprawnym czlonkiem ridziny naszej.

Mam quinny zapp w aucie i mutsy w domu i jestem zadowolona na ten moment , chociaż w mutsym wkurza mnie zapiecie strasznie i myślę o czymś innym czasami ale też z tych dużych spacerowek bo jednak mi wygodnie a pegperego też mamy do karmienia i jest swietny.
 
eM-eS-Zet zastanawiałam się właśnie nad Bebetto Nico bo flavio jest tylko w zestawach 2w1 a gondola nie jest mi już potrzebna :) Myślę że ramę mają podobną. A jakie ma wady ten wózek? bo jak dla mnie to jest bardzo tani za 799 zł można go kupić na Allegro i się zastanawiam czy jest dosyć wytrzymały i czy nie klekocze na drodze :) Miałam go obejrzeć w ten weekend na żywo, ale nie wyszło z powodu innych planów :/ Dziewczyny jakie wy dajecie serki dzieciom? Ja słyszałam że nabiał wcale nie jest taki zdrowy bo często dzieci chorują, ale ile w tym prawdy to nie wiem bo się nie znam. Widzę że macie super poukładany dzień :) Ja chyba nie umiałabym co do godziny opisać dnia mojej. Fakt że my wstajemy późno bo zdarza się że i o 10:00, ale zasypia mi o 23:00-24:00. Czasami potrafi zasnąć też o 21:00 i przebudza się tylko na mleko. Kiedyś chciałam bardzo ją przestawić żeby spała już od 21:00, ale to było niemożliwe bo mieszkamy w jednym pokoju do maja. Czekam jak na zbawienie na swoje mieszkanie które się buduje :) A teraz już się przyzwyczaiłam że bryka po nocy. Jak się przeprowadzimy to będzie miała swój pokój i mam nadzieję że wtedy uda mi się ją jakoś przestawić. U nas jest mniej więcej tak, ale mniej niż więcej ;)
7:00 mleko 150 ml i dalej spanie
10:30 pobudka i mleko 150 ml z kaszą
12:30 spacer
14:30 obiad
17:00 deser(owoc)
20:00 mleko 80 ml
23:30 mleko ok 120 ml
2:00 mleko 150 ml
Chciałabym żeby tą porcje mleka na noc miała większą, ale nie chce więcej. Czytam na forum na fb że innych mam dzieci potrafią na noc wypić np 230 ml i się nie budzą, dla mnie to czarna magia ;)
 
eM-eS-Zet zastanawiałam się właśnie nad Bebetto Nico bo flavio jest tylko w zestawach 2w1 a gondola nie jest mi już potrzebna :) Myślę że ramę mają podobną. A jakie ma wady ten wózek? bo jak dla mnie to jest bardzo tani za 799 zł można go kupić na Allegro i się zastanawiam czy jest dosyć wytrzymały i czy nie klekocze na drodze :) Miałam go obejrzeć w ten weekend na żywo, ale nie wyszło z powodu innych planów :/ Dziewczyny jakie wy dajecie serki dzieciom? Ja słyszałam że nabiał wcale nie jest taki zdrowy bo często dzieci chorują, ale ile w tym prawdy to nie wiem bo się nie znam. Widzę że macie super poukładany dzień :) Ja chyba nie umiałabym co do godziny opisać dnia mojej. Fakt że my wstajemy późno bo zdarza się że i o 10:00, ale zasypia mi o 23:00-24:00. Czasami potrafi zasnąć też o 21:00 i przebudza się tylko na mleko. Kiedyś chciałam bardzo ją przestawić żeby spała już od 21:00, ale to było niemożliwe bo mieszkamy w jednym pokoju do maja. Czekam jak na zbawienie na swoje mieszkanie które się buduje :) A teraz już się przyzwyczaiłam że bryka po nocy. Jak się przeprowadzimy to będzie miała swój pokój i mam nadzieję że wtedy uda mi się ją jakoś przestawić. U nas jest mniej więcej tak, ale mniej niż więcej ;)
7:00 mleko 150 ml i dalej spanie
10:30 pobudka i mleko 150 ml z kaszą
12:30 spacer
14:30 obiad
17:00 deser(owoc)
20:00 mleko 80 ml
23:30 mleko ok 120 ml
2:00 mleko 150 ml
Chciałabym żeby tą porcje mleka na noc miała większą, ale nie chce więcej. Czytam na forum na fb że innych mam dzieci potrafią na noc wypić np 230 ml i się nie budzą, dla mnie to czarna magia ;)

U mnie flavio sprawdza się bez zarzutu. Począwszy od gondoli w której jezdzil 7 msc,,,duza,wygodna, powiekszana buda odsuwana, 3 pozycje lezenia.... No i teraz spacerowka tez z powiekszana buda co sprawdza się super na spacerze szczególnie. Rama dość zgrabna,łatwo się składa co jest dla mnie bardzo ważne bo czesto jezdzimy samochodem. Wozek zwrotny, amortyzacja bez zarzutu, pompowane zgrabne kola-duzo jezdzimy kolo domu po trawie i innych wertepach. Ja widzę same plusy i jestem bardzo zadowolona z wyboru...nie zawsze to co bardzo drogie jest mega super,a cena wozka 1500zl./ kupilam wersje 3w1/ była dla mnie przystępna. W nosidle oczywiscie caly czas jezdzi.
 
reklama
I nas dzień z reguły wyglada tak:
- 0k 6. 45 - 7. 15 pobudka i cym
- ok 10-10. 30 kiszka + owoc
- ok 11 drzemka
- ok 13. 40- 14. 30 obiad ( gotuje sama, ślę od tygodnia jest totalny hmbunt na moje dania),
- ok 18-19 kaszka manna + owoc lub deserek z słoika
Oczywiście pomiędzy to cyc.
W zeszłym tygodniu synek pierwszy raz zagoraczkowal dość wysoko. Zlapalismy przeziębienie.
Jak na razie mamy spacerowke z kompletu. Też myślę kupić potem mniejszą.
 
Do góry