reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maja, Sara czy Pola? Jakie imie?

reklama
Rozwiązanie
U mnie będzie Pola , więc komkomentarz zbedny :D Maja jest ok, ale strasznie dużo już tych Majek. Sara kompletnie mi się nie podoba :/ ale to musi w serduszku brzmieć i pod serduszkiem :)
reklama
Znam środowisko nauczycieli i uwierzcie mi, ze są w stanie nawet obgadywać BRAJANKOW I DŻESIKI. Oczywiście nie wszyscy. Zawsze znajdą się normalni ludzie na tym stanowisku.
Wybacz ale zanim dzieci urodzone teraz pójdą do szkoły to podejście i rozumowanie ludzi może się zmienić.... Nikt nie nadaje imienia takiego czy owego ze względu na podejście nauczycieli do tematu czy żeby dziecko nie było często brane do tablicy :laugh2:
Co do głównego wątku mi się bardzo podobała Maja dla dziewczynki kiedy 6 lat temu rodziłam pierwsze dziecko ale okazał się chłopczyk więc nic z tego nie wyszło:p
 
Ja z tych trzech dalabym Pola. Później Sara ;) Maja mi się źle kojarzy, i jest bardzo popularne jak kiedyś Zuzia i Hania. Teraz jest dużo Majek i Amelek ;) Julek też ;) Ale to moja opinia tylko. Ja nie patrzę na to jaka moda i co się komu podoba, chociaż podobało mi się Emma, ale nie polskie i zrezygnowalam i trochę teraz żałuję nawet :) Ważne, żeby imię dziecka się Tobie podobało ;)

Zgadzam się. Ogólnie wszystkie imiona, które podała autorka są popularne. Gdybym miała córkę to miałaby na imię Nela. Tego imienia w moim otoczeniu nie ma, więc nie byłoby 10 dziewczynek o takim samym imieniu w klasie. Mój syn ma na imię Aleksander, czyli trzecie najpopularniejsze imię w moim województwie i gdyby nie fakt, że nie podoba mi się żadne inne imię dla chłopca to też miałby jakieś mało popularne. Zwykle jest zasada, że nie daje się takiego imienia jakie jest już w rodzinie, a u mnie jest już kilku Aleksandrów urodzonych w tym samym czasie. No cóż, lepiej dać oryginalne imię, ale nie jakieś brajany czy dżesiki.
 
Dzieci z takimi "dziwnymi" imionami juz chodzą do szkoły. Ja tylko przestrzegam, bo rodzice nie biorą tej kwestii pod uwagę. Być może nie zauważają tego problemu. W koncu nie chodzą z dziećmi do szkoły. Choć teoretycznie nie powinno być problemu to jednak w praktyce się pojawia.

Nie zrozumcie mnie źle. Uważam, ze kazdemu jajco do tego jak nazwiesz własne dziecko, ale jak to się mówi "są ludzie i ludziska". I trzeba o tym pamiętać, by w przyszłości uchronić swoje dziecko przed wyśmiewaniem go przez te LUDZISKA.

Racja będzie po waszej stronie, ale głupi nigdy nie zrozumie.
Wybacz ale zanim dzieci urodzone teraz pójdą do szkoły to podejście i rozumowanie ludzi może się zmienić.... Nikt nie nadaje imienia takiego czy owego ze względu na podejście nauczycieli do tematu czy żeby dziecko nie było często brane do tablicy :laugh2:
Co do głównego wątku mi się bardzo podobała Maja dla dziewczynki kiedy 6 lat temu rodziłam pierwsze dziecko ale okazał się chłopczyk więc nic z tego nie wyszło:p
 
Cześć :) mam taki sam problem jak w temacie :) mam zostaw imion które mi się podobają bardziej lub mniej i nie wiem co wybrać może ktoś coś podpowie i pomoże przyszłej matce w potrzebie 😁 imiona które biorę pod uwagę według tego które mi się najbardziej podobają to : Pola, Zuzia, Sonia, Lila. Pozdrawiam
 
No niestety, nie jest latwo 😊 Z wymienionych podoba mi sie Pola i Lila ale na Lile beda mowic Lilka, a to mi sie juz srednio podoba. Moja kolezanka ma coreczke Lile. Sonia nie jest zbyt eleganckie, a Zuzia tak jak Maja dziecinne, ale i tak nie zmienia to faktu, ze wybor jest trudny. Co ciekawe zestaw imion mam tez dla chlopca i z tym nie mialam zadnych problemow 🙄 a przy dziewczynkach jakis koszmar z wyborem.
 
reklama
No niestety, nie jest latwo 😊 Z wymienionych podoba mi sie Pola i Lila ale na Lile beda mowic Lilka, a to mi sie juz srednio podoba. Moja kolezanka ma coreczke Lile. Sonia nie jest zbyt eleganckie, a Zuzia tak jak Maja dziecinne, ale i tak nie zmienia to faktu, ze wybor jest trudny. Co ciekawe zestaw imion mam tez dla chlopca i z tym nie mialam zadnych problemow 🙄 a przy dziewczynkach jakis koszmar z wyborem.
Ja też z początku myślałam że chłopiec i też bym nie miała problemu za to dziewczynka masakra... Niby tyle pięknych imiom a oklepane częste albo właśnie problem by mu nie zrobić problemów w późniejszych latach... A chciałabym jej zrobić imię nad łóżeczko skoro i tak muszę siedzieć w domu i tu jest problem albo zrobię wszystkie 4 i jak przyjdzie moment powiesze nad lozeczko😂😂
 
Do góry