reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe kreseczki wysikują wszystkie laseczki 🌺🌹🌻

aaaa, no to prog z tego co się orientuję rośnie po pęknięciu pęcherzyka - pojawia się ciałko żółte, prog rośnie, jak w 7dpo wynosi więcej niż 3, to to potwierdza owulacje. W takim razie to badanie nic nie wnosi do diagnozy niedomogi lutealnej, bo niedomogę lutealna się diagnozuje tak, że potwierdza się owu na usg i robi się trzy pomiary proga dzień po dniu, między 5 a 9dpo z tego co kojarzę, ktoś chyba pisał, że najlepiej 6, 7, 8 dpo. Nie wiem czy w ogóle da się choćby podejrzewać niedomogę lutealną po wyniku proga robionym w dniu lub dzień przed owu
no tak samo uważam także no 🤷‍♀️🤦‍♀️No nic… zobaczymy jak mnie dzisiaj pocieszy ten lekarz do którego jadę
 
reklama
To było właśnie w trakcie owu w tym dniu albo następnym była. Nie chodzę już do tego lekarza… przepisał mi jeszcze tabletki ja prolaktyne bo miałam podwyższona a teb następny kazał odstawić bo mówi ze jak mnie może faszerować skoro tu się nic nie dzieje 🤦‍♀️ i faktycznie wczoraj badałam prolaktyne i książkowa
no jak dla mnie jeśli te wyniki były badane w dniu owulacji to są bez sensu.
LG, fsh, prolaktyne bada się 2-4dc.
A próg ok 7 dni po owulacji.
 
no jak dla mnie jeśli te wyniki były badane w dniu owulacji to są bez sensu.
LG, fsh, prolaktyne bada się 2-4dc.
A próg ok 7 dni po owulacji.
lekarz mi wmawiał ze mam owulacje 14dc i cykle 28 xD jak się później okazało po CP cykle się wydłużyły i owulacja dopiero 20-22 dc. Na szczęście już do niego nie chodzę
 
ale chyba stymulacja nie ma wpływu na którym jajniku pojawią się pęcherzyki? A jajowód może przechwycić jajeczko
rozmawiałam na ten temat z lekarzem i powiedział, ze może przechwycić tylko wtedy kiedy jajniki się dotykają. Od hoho się staram i nie zaszłam z przechwycenia jajeczka 🤷‍♀️ podczas stymulacji powiedział ze jest większa szansa ze urosną i tu i tu. I tak miałam we wrześniu pękły dwa jeden z lewej jeden z prawej ale z dodatkiem ovitrelle
 
reklama
Słuchajcie, czy któraś z Was ma dwurożną macicę?

Ogolnie lekarz powiedział, że poronienia wynikają z przyczyn immunologiczno-hematologicznych. Jeeednak, jeśli kolejny raz (ha tfu) dojdzie do poronienia, to trzeba by było zastanowić się nad korektą. Chociaż lekarz nie jest orzekonany, żeby to było przyczyną poronień, bo wada jest niewielka.

Natomiast ja już we łbie mam to, że może na pozniejszym etapie ciąży przy tej wadzie coś się skomplikować. Niby wada niewielka...
Macie jakąś wiedzę na ten temat? Może któraś z Was też ma dwurożną?
 
Do góry