reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
:) u nas uroda... Wszyscy mówią, że chłopiec bo podobnom taka kwitnąca, ale jeszcze chwila i zacznę puchnąć- już widzę po twarzy. Co do cery- zawsze miałam problem, teraz nie jest gorzej. Poprostu mam cerę z problemami i już. Moja sylwetka to brzuch okraglaczek i reszta ciała, ktora nabrała troche w pierwszym trymestrze i zatrzymała sie na 36 wiec nie jest zle. Co do ruchów, ostatnio byłam zmartwiona bo mała w okolicach 17/22 tyg dawała mocne znaki przez cały dzień i noc a teraz z dnia na dzień jest spokojniejsza. Tzn inaczej ja czuje. I tak sobie właśnie myśle, ze chyba poprostu jest większa i już nie ma miejsca na fikołki. Nie wiem jak jest ułożona, ale myśle ze dalej wszerz brzucha, bo dzis sie wypięła w rogala na szerokość brzucha i wyraźnie czułam z dwóch stron smyranie nożkami i raczkami. Wizyta w przyszłym tyg, ciekawe czy wszystko u niej dobrze. Chciałabym już kwiecień^^
 
Witam u mnie chyba najwięcej na plus bo aż 9kg ale dokładnie wiem przez co przed ciążą ciągle diety i minimalne posiłki i mega ruch codziennie z rana bieżnia i ćwiczenia.Wiec jak tylko przestałam ćwiczyć i jeść normalnie wielkie bum.Pierwszy trymestr też obfitował w jedzenie bo ani mdłości wymiotów wcale....no i 3 tyg leżałam po tym delikatnym krwawieniu.Coz muszę jakoś to przeżyć ale na wagę wchodzę co 3 dni i sprawdzam.

Co do kształtu brzuszka typowy na dziewczynke taki można powiedzieć w koło boczki i w ogóle z pierwszą córka był taki sam
i cera też gorsza ciągle jakieś wypryski.

Już nie mogę doczekać się kolejnej wizyty mam 27go ciekawa
jestem co u mojej Lilli ile przybrała na wadze.Kopniaki są mocne
mówię lalusia tańczy jak szalona;)
 
Ja będę prać, ale jeszcze nie wiem w czym. Dzidziuś, Jelp czy Lovela. A zastanawiałam się wczoraj: będziecie wypruwać metki w ciuszkach czy tylko ucinać, a może zostawicie? Chodzi mi o te, na których zaznaczone jest jak prać odzież.

Ja przed chwilą kupiłam sporo rzeczy dla siebie i dla Małego na allegro :) Przyszły tydzień pod znakiem kurierów pewnie :)
 
Happymamusia z moja waga nie wygrasz :D ja mam w okolicach 10/12 sama nie wiem, dowiem sie w przyszłym tygodniu:) a ćwiczę i pilnuje zdrowej diety:/ boje sie myślec co by było gdybym jadła tak jak przed ciaza. Co do prania to w Niemczech są takie proszki, żele... Płyny do prania dla bobasów, których sama używam bo mam w domu alergika i inne nie wchodzą w grę. U mnie w sobotę wreszcie shopping dla mnie, dla taty i dla małej. Obiecane, czekam :) bedzie sie działo :)
 
Dziewczyny jeszcze jedno doradźcie mi. W maju termin mam.na 22 a mojego męża najbliższa kuzynka ma wesele 4 czerwca maluch będzie miał mniej więcej 10dni i pytają nas czy wiemy albo się zastanawialiśmy czy będziemy. Nie wiemy co robić
 
U mnie jest poprawa bo juz brzuszek tak nie twardnieje. Posiew kontrolny jalowy co mnie ogromnie cieszy i z cewka moczowa tez juz lepiej. Lezymy nadal w szpitalu na obserwacji. Minal drugi tydzien ale trudno wole byc pewna ze wszystko ok a nie wracac zaraz.

Ala25 odnosnie pecherza to ja juz tak mam ze wyniki moczu ok ., posiew jalowy a mi dokucza, u mnie nawet leukocyty w osadzie 2-4 i pojedyncze erytrocyty to juz infekcja. Mi nefrolog zlecil 2 furaginy z wit c na noc wiec sprobuj tak bo najdluzej jest w pecherzu.

13x13 zakwaszaj koniecznie ten mocz cytryna i zurawina bo 8 to duzo. Powinno byc chociaz 6. Sok 100% zurawinowy.
 
reklama
madzia, ja bym chyba nie szła. Nie masz pewności kiedy maluch zechce wyjść na świat. Może się okazać, że po terminie. Chyba że będziecie mieli z kim zostawić takiego maluszka, ale ja bym dla własnego komfortu psychicznego pewnie nie poszła, bo bym ja źle się czuła, że zostawiłam tak małe dziecko.

Ja badania wszystkie będę robić na koniec stycznia, ciekawe jak mój mocz. Ostatnio już pH zeszło do 6 co mnie cieszyło bardzo i nie było bakterii w moczu. Nic mnie nie boli od dawna, więc jest ok. W marcu mam wizytę u urologa. Ja mam kamienie na nerkach, więc też muszę być pod opieką...

Kameleonleon, dobrze że jesteś pod opieką lekarską. Lepiej dla Was :) trzymajcie się cieplutko.

Pytanie do okularnic lub noszących soczewki. Czy lekarz Wam coś mówił o zaświadczeniu od okulisty o wysokości wady wzroku do porodu? W szkole rodzenia mówili, że od -4 dioptrii to wskazanie do cesarki. Ja tyle nie mam, ale zastanawiam się czy wgl muszę mieć to zaświadczenie. Muszę lekarki podpytać na następnej wizycie.
 
Do góry