reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ech ta relacja z porodowki. Kiedy to bylo?!? ;) dziś ogladalam zdjecia z telefonu meza wlasnie z porodu i trafilam na zdjecie jak wymeczona siedze na pilc z woreczkiem z podgrzanymi pestkami i oddycham podczas skurczu. Az mnie ciarki przeszly ;)

@mamaAWR na spacerku bylysmy pewnie z godzine, w domu jeszcze chwile pochodzilysmy. Nie chce tez przeginac z dlugoscia tych pierwszych chustonoszen.

400g w tydzien wydaje sie byc super wynikiem. U nas jest spor mniej (wychodzi okolo 200g/tydzien)i tez sporo grudek w kupkach.

Co do zabawek - zastanawiam sie, co juz ozna Marysce sprawic, zeby jej zmysły pobudzic troche. Doradzcie :)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Olo32 - wydrukuj na drukarce karty sensoryczne. My taką jedną dostalismy w darmowych próbkach i Młodemu się bardzo podoba.

@MajaMaj - to może bambusowe okrycie kapielowe/ręcznik? Są przyjemniejsze w dotyku niż frotowe. Jest nawet opcja "z fartuchem", żeby sobie na ramionach powiesic i otulić dziecko zaraz po wyjeciu z wanienki. Do dostania w smyku. Albo fajny kocyk. Kocyków nigdy za wiele :)

A czytamy "ostatnią wiedźmę" Marii Szymańskiej. Jemu i tak bez różnicy a mnie się chociaż podoba :) wcześniej czytalismy japoński kryminał fantazy ale mu średnio podszedł.
 
Majmaj- też sobie współczuje tylu gości ale mniej się nimi martwię niż tydzień temu jedna rodzinka:) drugiej strony mój mąż twierdzi ze lepiej wszyscy razem niż rozciągać to po jednej rodzinie na weekend i męczyć się przez kilka tygodni;) a on większość rzeczy przygotuje sam :)
Co do prezentu to zdecydowanie łatwiej dla tej siostry:) ja moim kupowałam lalalla lalki z sukienkami ale to droższy prezent. A maluszkowi? Ja tez lubiłam sophie przy dziewczynkach a teraz są dwa rodzaje. Zwykła Zośka i gryzak. Dostałam teraz oba i Ten gryzak mały chyba nawet fajniejszy bo pasuje do malutkiego chwytu http://kidy.pl/product_picture/fit_in_380x380/440941885771421e8e27550cc5960e63.jpg
Dostałam tez teraz naklejki z miesiącami życia dziecka. Co miesiąc naklejasz dziecku na ubranko i robisz zdjęcie. Pierdoła ale fajna.
Antykoncepcję najbardziej chciałabym spirale bez hormonów- taka miałam przez kilka lat ostatnich lat i byłam b.zadowolona.
Olej wagę, nie sprawdzaj, nie czytaj. Na pewno jest ok-rośnie, uśmiecha się. Wszystko w normie.
MamaAWR- kupy u nas... dziś o 2 w nocy i teraz.... nie wiem co to za zmiana... nieduże ale od czwartku są 2xdziennie.niezle macie lektury. Uważaj bo ja myśle ze dzieci wszystko rozumieją ;)
Olo-a jak Twoje plecy w chuście? Czy Mery tez się zwija w chuście jak embrion?

Jaka noc....między 21 a 7 rano: 4h+4h+2,5h i tyle!
[emoji33][emoji173]️[emoji1]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Hej[emoji3] moja pani dzisiaj spala od 24do 6, picie i sucho dupie no i od 7dalej spi,a ja jadę na dojarce[emoji23] fajnie jest jak noc w miarę przespana...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Karlik - przyjm trochę wyrazy z powodu tego nalotu instytucji wspierających Wasze ciążowe perturbacje. ;)
Wszystko cacy, fajnie mieć gości, ale trzeba się naszykować, a potem po nich posprzątać. ;]
Przynajmniej jednak dostaniecie: prezenty!

Utulić w zasadzie nie ma kto.
Tata wpada, kiedy może, ale w ostatnim tygodniu Młoda rządzi najmocniej, a on był dwa razy, bo: no nie może.
Tulę sama do pachnącej mlekiem siebie. ;)
Wczoraj na wciąż od 18 do 23.
Nie mówię już nawet, że wcześniejsze sny i tak trwały z 15-20min i miały solidne przerwy.
Będę Pudzianem od tego noszenia.
Już czuję każdy mięsień. Nawet stopy mnie bolą od wielogodzinnego chodzenia. ;)
Sen zaś jest za krótki i zbyt przerywany, by wypocząć.

Witaminę C zaordynowała położna (smsowo) i Hafija (internetowo). Ale dam spokój, bo gdyby to były pleśniawki, to 3 dni pędzlowania by coś zmieniły.

Co do przybierania - wagi nie mam, toteż nie znam, ale na oko dziewczę robi się coraz większym pulpetem, aubrania na 56 są już za krótkie w większości.

Oraz mleko ratuje wszystko!
Oko też.
Nam uratowało. ;)
A nie zakraplałam ani często, ani dużo. Raz na jakiś czas kropla z drugiego cycka przy karmieniu prosto do oka, bo mi zawsze z tych cycków cieknie.

Ostatnio wracałam do domu (byłam zanieść dokumenty do pracy). Tata został z dzieckiem na godzinę. I gdy dochodziłam do domu, pod blokiem, z obu piersi zaczęło wyciekać mleko.
Tęskniły już za dzieckiem. :p

I czemu tak wcześnie gin?

Inne pytanie: można na wizytę popołogową iść do innego, czy tylko do prowadzącego ciążę?


Ach. O dziadkach nie pisałam. ;)
Byli tatowi (moi byli w szpitalu w 3 dobie i nas odbierali do domu - przyjechali celowo do mojego miasta). Tatowi dziadkowie byli w locie, to w zasadzie zauważyłam tylko ogromne przejęcie i kilka innych ładnych zachowań. Będą jutro. :]


@Olo kontrasty dają mocno radę. Moja panna interesuje się nimi od pierwszego tygodnia (wcześniej tylko duże kontrasty typu: jasne okno, ciemna żaluzja). :)
Zazdraszczam Ci ch stowania!
U mnie już na dniach start w tę przygodę.

@mamaAWR idziemy podobnymi torami myślowymi w kwestii czytania lektur latoroślom. ;)


I.
Panie moje!
Jakich butelek używacie? A smoczków?
Firmy/nazwy/rodzaje.

Chyba też na wszelki wypadek w razie wyjścia będę chować mleko do lodówki/zamrażalki.
 
Boszzz, a ja dzisiaj umieram. Mała najpierw budziła się co godzinę, nawet mnie to cieszyło ze względu na tą kaloryczność posiłków nocnych, ale później dołączył starszak, że go nogi bolą i tak na zmianę do rana. A ja zniosę wiele, ale nie brak snu! Miłego dnia dziewczynki!
 
@Karlik - przyjm trochę wyrazy z powodu tego nalotu instytucji wspierających Wasze ciążowe perturbacje. ;)
Wszystko cacy, fajnie mieć gości, ale trzeba się naszykować, a potem po nich posprzątać. ;]
Przynajmniej jednak dostaniecie: prezenty!

Utulić w zasadzie nie ma kto.
Tata wpada, kiedy może, ale w ostatnim tygodniu Młoda rządzi najmocniej, a on był dwa razy, bo: no nie może.
Tulę sama do pachnącej mlekiem siebie. ;)
Wczoraj na wciąż od 18 do 23.
Nie mówię już nawet, że wcześniejsze sny i tak trwały z 15-20min i miały solidne przerwy.
Będę Pudzianem od tego noszenia.
Już czuję każdy mięsień. Nawet stopy mnie bolą od wielogodzinnego chodzenia. ;)
Sen zaś jest za krótki i zbyt przerywany, by wypocząć.

Witaminę C zaordynowała położna (smsowo) i Hafija (internetowo). Ale dam spokój, bo gdyby to były pleśniawki, to 3 dni pędzlowania by coś zmieniły.

Co do przybierania - wagi nie mam, toteż nie znam, ale na oko dziewczę robi się coraz większym pulpetem, aubrania na 56 są już za krótkie w większości.

Oraz mleko ratuje wszystko!
Oko też.
Nam uratowało. ;)
A nie zakraplałam ani często, ani dużo. Raz na jakiś czas kropla z drugiego cycka przy karmieniu prosto do oka, bo mi zawsze z tych cycków cieknie.

Ostatnio wracałam do domu (byłam zanieść dokumenty do pracy). Tata został z dzieckiem na godzinę. I gdy dochodziłam do domu, pod blokiem, z obu piersi zaczęło wyciekać mleko.
Tęskniły już za dzieckiem. :p

I czemu tak wcześnie gin?

Inne pytanie: można na wizytę popołogową iść do innego, czy tylko do prowadzącego ciążę?


Ach. O dziadkach nie pisałam. ;)
Byli tatowi (moi byli w szpitalu w 3 dobie i nas odbierali do domu - przyjechali celowo do mojego miasta). Tatowi dziadkowie byli w locie, to w zasadzie zauważyłam tylko ogromne przejęcie i kilka innych ładnych zachowań. Będą jutro. :]


@Olo kontrasty dają mocno radę. Moja panna interesuje się nimi od pierwszego tygodnia (wcześniej tylko duże kontrasty typu: jasne okno, ciemna żaluzja). :)
Zazdraszczam Ci ch stowania!
U mnie już na dniach start w tę przygodę.

@mamaAWR idziemy podobnymi torami myślowymi w kwestii czytania lektur latoroślom. ;)


I.
Panie moje!
Jakich butelek używacie? A smoczków?
Firmy/nazwy/rodzaje.

Chyba też na wszelki wypadek w razie wyjścia będę chować mleko do lodówki/zamrażalki.

Hej ja uzywam aventu imitacja piersi wolno cieknie mleko musi sie maluch nameczyc jak przy piersi i odrazu ze smokiem byla.
 
@MajaMaj ja sypiam po jakieś 4h na dobę. ;)
Ostatnie dwie doby przyniosły mi łącznie prawie 6h snu.
Dziś szał, bo 5 w nocy! Na raty, ale zawsze to AŻ PIĘĆ GODZIN!

W ciągu dnia nie mam kiedy.
Dziewczę śpi tak krótko, że nie wyrabiam się z obowiązkami podczas tych drzemek.
Nawet nie kąpię się już codziennie, bo nie mam tylu wolnych minut. :(
W biegu myję newralgiczne miejsca (cycki są newralgiczne przy karmieniu :p) i czuję się fatalnym brudasem. :/


Jestem dobita brakiem snu. Zmęczeniem fizycznym od noszenia. Niemożnością pogadania nawet ze starszym synem. Czy śledzeniem czegokolwiek poza najmłodszym dzieckiem.
Nawet jeść nie mam kiedy porządnie, bo jak już ogarnę obiad, to potem czekam wolnej chwili, by go zjesć, a często to zlatuje kilka godzin i szamam w pędzie nad marudzącym łóżeczkiem. ;)

Śniadanie i kolacja: czasu tyle by zrobić starszemu. Mi zostają banany. Bo szybko i na bieżąco.


Przy tym trybie w końcu zniknę gdzieś po drodze.
Razem ze swoim mlekiem. :/
 
Dawo- gratuluje pięknej nocy. A często ściągasz jak ona tak długo śpi?
Waraai- do gina idź jakiegokolwiek każdy powinien wiedzieć jak ma wyglądać podwozie po porodzie. Ja byłam po 4 tygodniach żeby mi sprawdziła czy wszystko ok i mówi ze jest obniżona przednia ściana pochwy (cokolwiek) i ze nie jest to coś czym mam się martwić bo : 3 poród, bardzo szybki, ja szczupła, dziecko spore i do pół roku będzie ok ale mam dużo ćwiczyć mięśni kegla do 100 powtórzeń na dobę.
Ja mam taki smoczek
Zobacz ofertę: AVENT SMOCZEK USPOKAJAJĄCY GRYZAK SOOTHIE 0-3 m
Link do: AVENT SMOCZEK USPOKAJAJĄCY GRYZAK SOOTHIE 0-3 m
ale pan szanowny średnio smoczków - co cieszy i oby tak zostało ale w ramach awarii próbuje go wciskać :)
Rozumiem twoja frustracje w każdym calu, brak snu, spokoju, czasu, czasu dla starszego, wyrzutów sumienia ze jesteś poddenerwowana. Ja pokrzykuje na dziewczyny zamiast im zwracać uwagę kulturalnie, ciagle się czepiam...
ostatnio mówię wieczorem do mojej Ali :
"Tak mi żal ze nie mam czasu dla Was teraz"
A moja 8 latka na to:
" tak, jak się rodzi małe dziecko to rodzice są ale jakby pracowali zagranica" :)
Nie znikaj, damy radę!!

Majmaj- nogi...rośnie znam ten koszmar. Starsza miała te bóle i nic nie pomagało :( tak, brak snu odbij się na humorze jak nic innego i cała rodzina cierpi :(
Ale ja tez śpię po 4 godziny, wczoraj 3,5 a dziś 5 bo muszę odciągać żeby zdążyć podać na kolejna pobudkę :)



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Moje dziecię pojechało na pierwszy w życiu obóz... siedzę i ryczę.
I już chcę żeby wracał... a jak mi go tam zgubią... a telefonu nie ma... a jak mi będzie smutno i źle... i kto mu da buziaka pezytulaka na dobranoc...

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry