reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

E="Jagi06, post: 14402724, member: 167050"]A cytomelagia jest z krwi czy jakis wymaz?To moze i ja zrobie tez:)Nie zaszkodzi prawda?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom[/QUOTE]
przy cytomegalii bada sie p/ciała igg igm, z krwi
 
reklama
Ja mam rh ujemny. W związku z tym mam badany odczyn coombsa, czyli czy są wytwazane p/ciała, w sytuacji gdyby dziecko miało rh dodatnie. Wykrywa poczatki choroby hemolitycznej. Monitoruje to. Ale dopytaj się lekarza. Ja piszę, jak to rozumię. Mam dokladniejsze wiadomosci,ale materialy z kursu zostawilam w pracy.
A jesl ja mam A rhd + to tez powinnam go zrobic?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Uff ja juz po[emoji4] wszystko jest ok. Dzidzia jest 3 dni starsza w usg, widziałam jak ruszalo nozkami i rączkami [emoji7][emoji16][emoji16][emoji16]


Strasznie się cieszę że wszystko ok. To musi być piękny widok kiedy widać już serduszko, rączki, nóżki.

Ja przy pierwszym nie chcialam i nie robilam mimo ze w UK wszytsko za free, chcialam dziecko i nie wazne dla mnie bylo czy cos bedzie nie tak. teraz chce i robie i gdyby bylo cos nie tak usunelabym,,,,pewnie co niektore mie znienawidza za to ale tak bym zrobila

Ja zastanawiam się czy tego usg z badaniem wad nie zrobić u specjalisty który posiada certyfikat (są lekarze ginekolodzy którzy kończą w tym kierunku specjalne kursy i ich nazwiska są wpisane na stronie ale nie pamietam adresu)
Zastanawiam się i wiem że chorego dziecka bym nie chciała i w ale cię nie potępiam za takie myślenie bo ja tyle lat czekałam na dziecko że gdyby było z nim coś nie tak to bym się załamała.

Ja mam rh ujemny. W związku z tym mam badany odczyn coombsa, czyli czy są wytwazane p/ciała, w sytuacji gdyby dziecko miało rh dodatnie. Wykrywa poczatki choroby hemolitycznej. Monitoruje to. Ale dopytaj się lekarza. Ja piszę, jak to rozumię. Mam dokladniejsze wiadomosci,ale materialy z kursu zostawilam w pracy.

A co to ten odczyn coombsa? To ma coś wspólnego z rh ujemnym? Bo ja mam ale ginekolog na tą wiadomość nie zareagował szczególnie.






Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cytomegalia z krwi.



Ale czad! Gratulacje!



Haha, parędziesiąt stron :D

Ja nie będę robic testów, tylko usg jak zmieszczę sie w terminie, bo w pierwszej ciąży gin byl na urlopie i wizyta wypadla mi jakos 13t6d i gin powiedzial, ze juz za późno sprawdzać przeziernosc itd. Dotrwalam do konca i mam na szczęście zdrowe dziecko,
Dziewczyny pisaly to chyba w pn wiec tylko troszke:)
Umow sie teraz to na pewno nie przeoczysz terminu[emoji4]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Strasznie się cieszę że wszystko ok. To musi być piękny widok kiedy widać już serduszko, rączki, nóżki.



Ja zastanawiam się czy tego usg z badaniem wad nie zrobić u specjalisty który posiada certyfikat (są lekarze ginekolodzy którzy kończą w tym kierunku specjalne kursy i ich nazwiska są wpisane na stronie ale nie pamietam adresu)
Zastanawiam się i wiem że chorego dziecka bym nie chciała i w ale cię nie potępiam za takie myślenie bo ja tyle lat czekałam na dziecko że gdyby było z nim coś nie tak to bym się załamała.



A co to ten odczyn coombsa? To ma coś wspólnego z rh ujemnym? Bo ja mam ale ginekolog na tą wiadomość nie zareagował szczególnie.






Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja robie wlasnie u specjalisty z certyfikatem i dodatkow jest specjalista od echokardiografii plodu.Robie u dr Agaty Wloch.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli jesteś rh dodatnia to nie musisz, ale dopytaj się lekarza. Ja jestem tylko piel.
Przy rh ujemnym, jesli partner też jest rh ujemny, to wydaje się być to niekonieczne. Trzeba jednak dopytac się gina.
Moj mąż jest rh dodatni. Musze to badać, w każdym trymestrze
 
reklama
Ja robię usg prenatalne i pappe- ale tą z krwi nie amniopunkcję. Robię, tak zleciła lekarka, nie boję się zupełnie tego badania, badanie jak badanie a jak wykryje jakieś nieprawidłowości to dopiero będę myślała. Jeżeli okazało by się, że dziecko miało by się urodzić bardzo chore, też usunęłabym ciąże. Po co to dziecko ma się męczyć...Ale nie ma co myśleć na takie smutne tematy :) Wierze, że będzie wszystko dobrze z naszymi maluchami.

Jagi- cytomegalia jest z krwi :)

Tak wam zazdroszczę tych widoków na usg...ja tyle muszę jeszcze czekać...a może ładnie poproszę tą lekarkę aby mi zrobiła :) hehe. Tak bardzo bym chciała zobaczyć maluszka :)

Byłąm w sklepie, kupiłam sobie spodnie i buty- takie do śmigania, nic wielkiego ale weszłam też na dział dziecięcy i już brałam czapunie taką malutką....ale się powstrzymałam...:p

Boziu, tak sie zmęczyłam tymi zakupami....a tu obiad trzeba iść szykować...;/ Dziecko ze szkoły wróci nie długo.
 
Do góry