reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

U mnie tylko 3 usg na cala ciaze niby a juz miałam 5 [emoji39] pierwsze dwa byly na potwierdzenie ciazy (na 1 nie bylo jeszcze serduszka) trzecie bylo zeby obliczyc termin z usg, 4 prenatalne i 5 na szybko zeby zmierzyc puls (dzieciatko uciekalo od detektora).
Ja chodze na kase chorych ale jeżeli bym chciala to moge wykupić pakiet za 130 euro i wtedy bym miala za kazdym razem usg i 3 zdjęcia ale nie chcialam... to w sumie tylko bajer niepotrzebny z punktu widzenia medycyny wiec wole ta kase zaoszczędzić i kupic np lepszy wozek...

Jezeli gin stwierdzi ze coś jest nie tak to na pewno usg zrobi [emoji4]
 
reklama
Dzieńdoberek Mamuśki :)
Ja już po porannej kawusi, starsza w przedszkolu, teraz chałupkę czas ogarnąć i obiad wstawić :)

Jagi ja się napaliłam na Mutsy Evo, ale poczytałam opinie i zrezygnowałam. Link do: Mutsy Evo - testy wózków | Recenzja | Blog SPOD KOCYKA





Czytałam gdzieś, że świetnie AZS łagodzi olej z czarnuszki i wiesiołka (na skórę i do picia) a jak już urodzisz to smarować możesz własnym mlekiem, ponoś genialnie leczy AZS.

Dziękuję [emoji4] spróbuje na pewno. Nie mam nic do stracenia [emoji4] ogólnie w ciepłych miesiacach jest do wytrzymania ale zimą jest masakra [emoji52]

 
Dziekuje za ten artykuł. Ale u mnie na szczęście nie jest tak zle, reaguje zle tylko na rzeczy "od zewnątrz" tzn detergenty, kosmetyki i tak dalej. Jak mowilam latem nie jest tak zle. Uzywam delikatnych kosmetykow bez zbędnych składnikow zapachowych itd. Przy pracach domowych z detergentami uzywam rekawiczkek jednorazowych, w kuchni foliowych i jakos zyje [emoji4]
Problem pojawia sie zima jak skora jest sucha i peka, od milimetarowej ranki (szczególnie na dłoniach) potrafi mi sie zrobic pokrzywka do samego lokcia ktorej nie moge sie pozbyc miesiacami... pamietam sytuacje jak z mężem wybieralismy obrączki i sprzedawca sklepu nie pozwolil mi przymierzyć obrączek jak zobaczyl moje ręce [emoji52] rozumialam go ale bylo mi strasznie glupio, wytłumaczylam mu co to jest i ze nie jest zarazliwe, dopiero wtedy się zgodzil... przepraszal mnie nawet...

 
A ja podsumowałam koszty poprzedniej ciąży i zdecydowałam się na pakiet z Luxmedu, bo na wstępie 300zł jestem w stanie zaoszczędzić. Dawniej mieliśmy pakiet z pracy męża, ale zmienił firmę i została tylko opcja indywidualna. Oczywiscie poza prowadzeniem ciąży dostęp do prawie wszystkich specjalistów, badań laboratoryjnych. Roczny abonament.
 
Z tego co patrzę to chyba rzeczywiście w porządku z wymiarami dzidziusia.
14t4d, długość malucha 8,2 cm, 150 ud/min, przeziernosc 1,3 mm
A jaka u Was była?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie byla 1mm ale w 12 tygodniu [emoji4] serduszko 154. 1.3 to bardzo ladny wynik w 14 tyg [emoji4]

 
To jest śmieszne ze każda z nas płaci grubą kase do zusu a i tak trzeba chodzić prywatnie.
ja w zeszłej ciązy nie pamiętam dokładnie ile wydałam ale tak na oko koło 5000 tys za same wizyty , plus 3x prenatalne, badania , witaminy.
teraz jestem w 14 tyg a wydałam już 1000 zł, także nie wiem po co się płaci te składki jak i tak koniec konców się ląduje prywatnie.
w sumie nie myślałam o tych pakietach z lux medu czy medicower może faktycznie się opłaca, choć trzeba korzystać z ich lekarzy a ja chciałam chodzić do tego samego lekarza co z córką.
 
U nas dziś straszny dzień, wieje , pada nie chce się z domu wychodzić. Teraz zasypia wiec mam czas odpocząć bo dzisiaj oblecialam całą chate ze sprzątaniem.

Jutro wizyta u lekarza. Podglądam moje maleństwo , mam nadzieje ze wszystko dobrze. No i moze mi powie płeć. Ostatnio śniło mi sie że na wizycie lekarz powiedział że będzie chłopiec, ale to chyba tylko dlatego bo tak bardzo bym chciała chlopca.

Co do wątku zamkniętego ja nic nie dostałam . Moze cos jeszcze przyjdzie a moze to dlatego ze mam Aniolek napisane przez "l" a nie przez "ł"
 
reklama
Do góry