reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

7 miesięczny bobas to już kawał dziecka :) Myślę, że się pożegnamy z gondolą, po prostu dziecko nie będzie chciało leżeć na płasko :) W tedy pozycja pół leżąca, tak coś kojarzę ;)
no tak, Tysię przesadziłam w marcu, miała 7 mc....w ogóle nie ma mowy o gondoli heheh. Jak listopad przejeżdzą będzie dobrze :)
 
reklama
Ja mam syna z maja. I pamiętam że zimą to już w spacerówce jeździł bo już był zbyt ciekawy świata aby siedzieć. Teraz to są różne wkładki do spacerówek które wypełniają przestrzeń i dziecku wygodniej jest.
 
Dzień dobry

Witam nowe dziewczyny

Ja z młodą miałam wózek straszny, z małym zresztą też niezbyt fajny. Jedyny plus to że gondole były duże. W międzyczasie nie wiem już dla którego dostałam używany taki co z gondoli robi się spacerowka. Duzy ten wózek był, ale na czas kiedy dziecko nie chce już gondoli a na spacerowke jest za małe był extra. Podnioslam troszkę, a po chwili jak usnelo znowu była gondolka

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
418474_261220987298820_1097364327_n.jpg

18 marca 7 miesięcy i 11 dni :) jaka gondola? hahah
398316_261723423915243_1434792313_n.jpg

sama siedzi :) 7 mc :)
 
Ale postów do nadrobienia :) więc od początku. Nigdy nie miałam robione lewatywy do porodu, przy pierwszym dostałam w szpitalu czopek gliceryna, bo dawno odeszli od lewatyw.
Drugie rodzilam w Anglii i tutaj nikt nie słyszał o lewatywach :). Sama kupiłam sobie czopki glicerynowe i przed porodem zastosowalam. Tutaj nie dają nic w szpitalu, bo wszystko jest naturalne i już.
Poprzedni wózek kupiłam 3w1 super wypasione firmy i to był błąd. Mój syn nie lubi wózków :(. Gondola była przekleństwem, płakał jak głupi ;) . Za to sprawdził się właśnie fotelik wpinany do wózka. Miałam fotelik maxi cosi z bazą isofix i naprawdę gorąco polecam. Może jest trochę drożej ale warto poszukać używane w dobrym stanie. Nie ma zabawy z zapinaniem i wypinaniem, robisz "klik" i tyle. Ja swój niestety sprzedałam razem z całym wózkiem.
Nie kupię 3w1, bo moje dziecko nie lubiło wózków a wózki 3w1 są z reguły dość ciężkie i trzeba mieć dużo miejsca by to wszystko gdzieś trzymać ( spacerowke jak używasz gondole i odwrotnie). Jak mały dobrze siedział kupiłam mu lekką wygodną spacerówke i teraz też tak zrobię.
Poszukam wózka że względu na lekka i wygodna gondole z adapterami na fotelik maxi cosi. A później kupię lekką wygodną spacerowke :) .
U nas ładnie sprawdzalo się też nosiło ergonomiczne dla małego, fajna sprawa. Teraz myślę nad chusta dla niemowlaka żebym miała wolne ręce dla starszaka na spacerach.
 
Ale postów do nadrobienia :) więc od początku. Nigdy nie miałam robione lewatywy do porodu, przy pierwszym dostałam w szpitalu czopek gliceryna, bo dawno odeszli od lewatyw.
Drugie rodzilam w Anglii i tutaj nikt nie słyszał o lewatywach :). Sama kupiłam sobie czopki glicerynowe i przed porodem zastosowalam. Tutaj nie dają nic w szpitalu, bo wszystko jest naturalne i już.
Poprzedni wózek kupiłam 3w1 super wypasione firmy i to był błąd. Mój syn nie lubi wózków :(. Gondola była przekleństwem, płakał jak głupi ;) . Za to sprawdził się właśnie fotelik wpinany do wózka. Miałam fotelik maxi cosi z bazą isofix i naprawdę gorąco polecam. Może jest trochę drożej ale warto poszukać używane w dobrym stanie. Nie ma zabawy z zapinaniem i wypinaniem, robisz "klik" i tyle. Ja swój niestety sprzedałam razem z całym wózkiem.
Nie kupię 3w1, bo moje dziecko nie lubiło wózków a wózki 3w1 są z reguły dość ciężkie i trzeba mieć dużo miejsca by to wszystko gdzieś trzymać ( spacerowke jak używasz gondole i odwrotnie). Jak mały dobrze siedział kupiłam mu lekką wygodną spacerówke i teraz też tak zrobię.
Poszukam wózka że względu na lekka i wygodna gondole z adapterami na fotelik maxi cosi. A później kupię lekką wygodną spacerowke :) .
U nas ładnie sprawdzalo się też nosiło ergonomiczne dla małego, fajna sprawa. Teraz myślę nad chusta dla niemowlaka żebym miała wolne ręce dla starszaka na spacerach.
Ja tez MAxi cosi z baza isofix mialam , dla mnie rewelacja.i wozek quinny buzz niestety trzykolowy i mimo ze lekko sie prowadzil mnie wkurzal, i szybko zmienilam na sacerowke
 
reklama
Tak jak Ci powiedział, robi usg (przezierność karkową) i pobierana jest w tedy krew, to jest test Pappa.
Tu więcej na ten temat:
Link do: Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespoł



no tak, wystrój późny gierek to fakt, ale personel spoko, to chyba jest najważniejsze :)
W ogóle jak urodziłam Martynkę nie było miejsca w salach, brak łóżek, ale nie położyły mnie na korytarzu. Położyły mnie w sali do porodu rodzinnego, z jeszcze jedną dziewczyną, miałyśmy tam jak w domu :)
Na następną noc już nas przeniesiono na salę.

Lewatywy nie miałam robionej, przed oboma porodami miałam taką biegunkę, że się sama oczyściłam chyba.
Przy drugim porodzie miałam przebijany pęcherz płodowy, ja to poczułam po tych chwilową ulgę, nic nie bolało...

Co do wózka, gondoli i fotelika. Pati spała ładnie w gondoli, ale Martynce jakoś się tam nie podobało. Próbowałam różnych sposobów, spała na boczku lub na brzuszku, potem jakoś radziłam sobie ze smoczkiem...jakoś przetrwałyśmy kryzys i nie było problemu.

Jagi- jak np kupujesz wózek taki 3w1 to masz tam gondole, spacerówkę i właśnie fotelik montowany na adapterach. To taki system w stelażu gdzie wpinasz fotelik. Prawie to wszystkich pasuję maxi cosi. Adapter na pewno się przydaje osobom, które podróżują często autem z dzieckiem.

wózki mutsy też mi się podobają, zawsze mi się podobały, a te nowe modele są śliczne :) Jak nie odkupimy wózka od brata to będę się nad mutsy bardzo zastanawiała.

co do wanienki- kubełka to też jakoś nie jestem przekonana....kupię zwykłą wanienkę, albo dostanę od brata ;)

Ja na usg w 7 tygodniu tylko widziałam serduszko, lekarz powiedział mi, że bije i pokazał jak pięknie pulsuje ;)
Dadzi-w polowie pazdziernika mam otrzymac nowa kolorystyke wozkow mutsy na rok 2017 rok.
Jak dostane od producenta kolorystykę to Ci przeslę:)
Teraz ta kolorystyka tako szaro bura.Tylko szarosci,granaty.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry