reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Ja nie robiłam pappy, zdalam się na usg. W sumie dwoch lekarzy mi odradzało dodaatkowo robienie testu pappa. Chwilami się zastanawiam czy nie lepiej byłoby zrobic.
 
Hej :) ja też już po badaniach. Dzidzia tak fikała, że pani doktor musiała przerwać na chwilę bo nie dała rady nic zmierzyć :) oj zapowiada się rojber :) wszystkie narządy ok, serduszko bije prawidłowo, przyzierność 2-2.1. Mówiła, że norma do 3 więc ok. To są wstępne wyniki, opisane będę za tydzień. Testu Papa nie robiłam, bo powiedziała, że nie widzi podstaw. Badania już za mną ale stres będzie do przyszłego tygodnia.

Ja właśnie wróciłam z konsultacji w szkole. Córcia na szczęście dobrze się uczy i nie sprawia kłopotów :) taka rozmowa to czysta przyjemność :)
 
Hej dziewczyny! Jestem w 12tyg i 6dn. Wczoraj wieczorem przyjrzałam się mojemu brzuchowi i w dole nad wzgórkiem łonowym była widoczna gula.. Jakby pół piłki do gry w ręczną, takie uwypuklenie.. I było to dość twarde. Wzięłam dwie tabletki no-spy i później już zasnęłam.. Dziś też to czuje, ale jak się połozę tylko na plecach, to widac tą gule. Nie wiem czy się tym nie pokoić.. Wizytę u gina mam dopiero 7 listopada..Zdarzyło się Wam kiedyś takie coś? Czy jest powód do zmartwień.. ? Do tej pory ciąża przebiega książkowo.
 
Hej dziewczyny! Jestem w 12tyg i 6dn. Wczoraj wieczorem przyjrzałam się mojemu brzuchowi i w dole nad wzgórkiem łonowym była widoczna gula.. Jakby pół piłki do gry w ręczną, takie uwypuklenie.. I było to dość twarde. Wzięłam dwie tabletki no-spy i później już zasnęłam.. Dziś też to czuje, ale jak się połozę tylko na plecach, to widac tą gule. Nie wiem czy się tym nie pokoić.. Wizytę u gina mam dopiero 7 listopada..Zdarzyło się Wam kiedyś takie coś? Czy jest powód do zmartwień.. ? Do tej pory ciąża przebiega książkowo.
Jedź może na IP skoro boli do tego brzuch. Ja mam takie guzki, ale czasem po zatrzykach. Takie gule nie są normalne w ciąży.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam wyniki.
Trisomia 21 ryz.podstawowe 1:247 ryzyko skorygowane 1:4448
Trisomia 18 ryz.podstawowe 1:2917 skorygowane 1:20 000
Trisomia 13 ryzyko podst 1:6868 ryzyko skorygowane 1:6770
Maz pytal czy lekarz ma jakies zastrzezenia i powiedzieli ze nie.
Wolne b-hcg 23.90 iu/l odpowiada 0,710 MoM
Papp-a 1,393 iU/l odpowiada 0,612 Mom
Po papp-ie ryzyko skorygowane wyszlo mi duzo lepiej niz po samym usg wiec jestem dobrej mysli.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Jagi to dobry wynik :) nie panikuj, jest pięknie :) ciesz się ciążą :)

Hej dziewczyny! Jestem w 12tyg i 6dn. Wczoraj wieczorem przyjrzałam się mojemu brzuchowi i w dole nad wzgórkiem łonowym była widoczna gula.. Jakby pół piłki do gry w ręczną, takie uwypuklenie.. I było to dość twarde. Wzięłam dwie tabletki no-spy i później już zasnęłam.. Dziś też to czuje, ale jak się połozę tylko na plecach, to widac tą gule. Nie wiem czy się tym nie pokoić.. Wizytę u gina mam dopiero 7 listopada..Zdarzyło się Wam kiedyś takie coś? Czy jest powód do zmartwień.. ? Do tej pory ciąża przebiega książkowo.
Nigdy nie miałam takich gulek i pewnie jak bym miała poszła bym na wcześniejszą wizytę. Jeszcze jak by bolało to już bym była n IP. To może być nic wielkiego, ale lepiej to sprawdzić i mieć pewność.
 
reklama
Cześć dziewczyny, można do was dołączyć jako przyszła mamusia majowa?
Termin mam na 20 maja. Byłam już na jednym usg kolejną wizytę mam w piątek bo nie wiem czy wszystko ok z dzieciną ze względu na moje tsh:(. Dziś odebrałam wynik i fatalnie. Normalnie leczę się na niedoczynność przy tabletkach w ciąży miałam 1.9 a dziś wynik 0,1;/ wpadłam w nadczynność i nie wiem czy to będzie miało wpływ na rozwój dziecka. Czy któraś z was też może się boryka z tarczycą?
Poza tym mam 29lat jestem z małopolski i mam już w domu jednego szkraba:) 15mies. córeczkę.
Widzę że bardzo żywo uczestniczycie w forum. Postaram się coś ponadrabiać:)
 
Do góry