reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Jagi idz koniecznie do lekarza i napisz co powiedzial.
Koniecznie dajcie znać czy dostalyscie cos na zaparcia. Mnie tez czesto męczą, chodze do toalety co kilka dni [emoji26]



Ja stosuje syrop Lactulosum, czasem jeszcze kawa pomaga.

Też mam odwrotnie.
W pierwszej ciąży dopiero pod koniec miałam zaparcia.


Dziewczyny, czy znacie jakąś książkę, w której by były porady, jak sobie radzić ze złością, agresją ?
Strasznie mnie wszystko wkurza, a najbardziej mój 1,5 roczny syn.
Szlag mnie trafia, a muszę udawać, że jest ok. Nie mogę wyjść na chwilę z domu, bo muszę z nim non stop być. Nie mogę klnąć, ani rzucać talerzami.. Ani nawet zrobić sobie drinka... Im dłużej się hamuję, tym większą złość czuję i tym łatwiej mnie wyprowadza z równowagi...
Hormony ciążowe robią swoje.
Nie wiem, jak sobie radzić, żeby nie zwariować i jego nie krzywdzić.. [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

"Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko" Matthew McKay, daje do myślenia. Polecam

Dziewczyny, a jak myslicie, płec okreslona miedzy 12/13 tyg (u specjalisty, na swietnym sprzecie) to juz chyba rzadko sie pomylki zdarzaja? ;)

Czytałam post Mamaginekolog z zdjęciami USG jak odróżnić chłopca i dziewczynkę w tak wczesnej ciąży. Wczoraj na USG genetycznym mój gin powiedział, że dziewczynka a później pokazał wyrostek płciowy identycznie wyglądający jak na zdjęciu u Mamaginekolog na dziewczynkę (równolegle do kregosłupa) U mnie już 13tc i 6 dni, za późno by coś wyrosło :D Jestem pewna na 99%, że noszę pod sercem dziewczynkę....ale zawsze zostaje ten 1% :D :D
 
reklama
Kasieq85

Już ją zamówiłam parę godzin temu. Nawet zdążyła zostać wysłana. [emoji6]
Ale chyba ominę połowę.
Nie jestem w stanie wziąć więcej na swoje barki. Już teraz mam ogromne poczucie winy (a jestem osobą o depresyjnych skłonnościach). Potrzebuje pomocy w rozwiązaniu problemu, a nie dobijania... [emoji20]

Wzięłam też coś Juula o agresji. Chyba ma być o agresji i dzieci i dorosłych. "Agresja - nowe tabu?".
Lubię go, choć nie do końca lubię rodzicielstwo bliskości.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rukmini, rozumiem. To może napiszę ci tylko tyle, że to nie prawda, że nie możesz okazywać dziecku złości. Jak jesteś wściekła a się uśmiechasz to on i tak wyczuje że coś jest nie tak. Nie mówię żeby na niego krzyczeć czy tłuc talerze, ale możesz możesz mu powiedzieć jak się czujesz.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rukmini- prywatny też kosztuje, to prawda, ale trzeba poprzeglądać oferty, czasami żłobki mają ciekawe, zapisy na godziny itd. Ja też w sumie siedzę w domu, ale na te kilka godzin mam spokój, dzieci w szkole i w przedszkolu. Mogę coś porobić, wyjść. Powinnaś o tym pomyśleć i na poważnie pogadać z rodziną aby nie skończyło się to źle dla Ciebie, szczególnie, że mówisz, że masz skłonności depresyjne.

Co do usg to mój lekarz też nie chciał zgadywać, nawet tam nic nie sprawdzał. Może i miał jakieś przypuszczenia ale ma zasadę, że tak wcześnie nie mówi. Ja wiem i czuje, że to dziewczynka, chodź do póki lekarz nie powie mi wprost jest cień nadziei na synka:)

Soł- cudowne buciki :) ja totalnie nie umiem robić takich rzeczy.
 
reklama
Do góry