reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Pytanko do doświadczonych mam : jak objawia się 3-dniowka u dziecka ?
Mój mały miał cały dzień 37,9 gorączki i żadnych innych objawów. Teraz temp spada ale doszła do 39 i nie wiem co robić czy iść jutro do lekarza czy dalej obserwować. Podałam mu IBUM.
Dodam że mieszkam w ie i jak pójdę do lekarza to albo powie że mu przejdzie i nic nie stosować albo dostanę paracetamol.....

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ttrzydniowke poznaje się po tym, że w trzeciej dobie pojawia się wysypka na całym ciele dziecka. Diagnozuje się niejako wstecz. Wcześniej to może być wszystko. Ja bym pewnie poszła do lekarza bo tak wysoka gorączkę zawsze warto sprawdzić.

Ja miałam potwora rwe kulszowa dzień przed terminem. Lekarze mi tylko przeciwbólowe mogli zaproponować, a fizjotrapeutka postawiła mnie na nogi w 40 minut. Dosłownie. Mąż mnie musiał praktycznie wnosić do gabinetu, a wyszłam sama. Polecam interwencję specjalisty, samo nie przechodzi szybko i bez walki.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pytanko do doświadczonych mam : jak objawia się 3-dniowka u dziecka ?
Mój mały miał cały dzień 37,9 gorączki i żadnych innych objawów. Teraz temp spada ale doszła do 39 i nie wiem co robić czy iść jutro do lekarza czy dalej obserwować. Podałam mu IBUM.
Dodam że mieszkam w ie i jak pójdę do lekarza to albo powie że mu przejdzie i nic nie stosować albo dostanę paracetamol.....

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Mój syn miał w wieku niecałych dwóch lat. 3 dni wysokiej gorączki około 39 stopni a po niej charakterystyczna wysypka na ciele. I koniec choroby. Ta wysypka potwierdza ze to była trzydniowka.
 
dokładnie tak jak piszą dziewczyny, gorączka a potem wysypka.

Mam do odebrania Pappę- lekarka moja tylko wystawiła komentarz, że wyniki są ok :)

Za to morfologia nijako, mimo brania żelaza nadal słabo, za dużo mam też białych krwinek, ale ponoć w ciąży tak bywa. W poniedziałek wizyta, zobaczymy co powie.
 
Kasieq85 juz wcześniej ktos pisal o tym syropie, mozna bez problemu w ciazy ?



Gratuluję dziewczynki [emoji4]

Można pić go w ciąży, śmiało :)

Kasieq85

Już ją zamówiłam parę godzin temu. Nawet zdążyła zostać wysłana. [emoji6]
Ale chyba ominę połowę.
Nie jestem w stanie wziąć więcej na swoje barki. Już teraz mam ogromne poczucie winy (a jestem osobą o depresyjnych skłonnościach). Potrzebuje pomocy w rozwiązaniu problemu, a nie dobijania... [emoji20]

Wzięłam też coś Juula o agresji. Chyba ma być o agresji i dzieci i dorosłych. "Agresja - nowe tabu?".
Lubię go, choć nie do końca lubię rodzicielstwo bliskości.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Rukmini to o nie chodzi o to byś ty musiał tłumić swoją złość, tylko jak sobie z nią radzić byś nie szkodziła ani sobie ani dziecku.

Pytanko do doświadczonych mam : jak objawia się 3-dniowka u dziecka ?
Mój mały miał cały dzień 37,9 gorączki i żadnych innych objawów. Teraz temp spada ale doszła do 39 i nie wiem co robić czy iść jutro do lekarza czy dalej obserwować. Podałam mu IBUM.
Dodam że mieszkam w ie i jak pójdę do lekarza to albo powie że mu przejdzie i nic nie stosować albo dostanę paracetamol.....

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Tak jak dziewczyny piszą trzy dni gorączki a po niej wysypka. To wirusówka, więc siedźcie w domu i nie ma potrzeby latać po lekarzach bo na to dostaniesz tylko paracetamol :/ Obserwuj. Gorączka 39* do 3 dni jest ok (organizm walczy z wirusem), chyba, że następuje pogorszenie i pojawiają się nowe niepokojące objawy. Jeśli maluch dobrze znosi wysoka temperaturę, to najlepiej nie podawać leków obniżających gorączkę (bo działają gwałtownie i przerywają proces walki z wirusem a choroba się wydłuża) tylko np. herbatę z lipy, witaminę c, Pyrosal.
 
Mi się wydaje, że jeśli dziecko ma 39stopni, to trzeba podać lek na gorączkę.
Tomek się obudził z bólem brzucha ok północy. Boli go do teraz, chce być masowany, był kilka razy w toalecie, ale bez szału.Na wyrostek to nie wygląda, bo prawy bok nie jest tkliwy. Zobaczymy rano. Mam w odwodzie espumisan. Teraz mały usunął ze zmęczenia, ale wybudza się co jakiś czas i chce mieć masowany brzuszek. :(
Mam po spaniu.
 
Zawsze miałam super spanie maż mi zazdrościł kladłam się i już a teraz...
Noc jest moim wrogiem.
Najgorsze jest to ze jak wstaje czuje delikatny ból brzucha mimo że leże na lewym boku :(
Też tak macie ?

ZdechlaKura - biedny się męczy nie ma jak bliskość i dotyk mamy. Dużo zdrówka!
 
Paula, dziękuję. Straszna , nieprzespana noc. T.zasnął o 3.00. Dostał espumisan 2 kaps, do tego polewalam mu tył ciepłą wodą jak siedział w wc. Chyba pomogło. Zaraz wstaję, żeby go wyszykowac do przedszkola. Dzisiaj odpuszczamy sobie trening. Piłka w odstawce.
Uważajcie na drodze, wczoraj jeden kretyn o mało nas nie wziął na maskę. Pasy, dwupasmowa jezdnia, na prawym pasie zatrzymało się auto. My schodzimy z wysepki. Jesteśmy na środku jezdni (na szczęście zeszlismy z lewego pasa), gdy zza tego samochodu wyjeżdża debil i przejeżdża niecałe pół metra od nas. Ku.wa, kretyn, naprawdę mało brakowało. Wrzucę link do spotted jak opublikują (w poście trochę poprzeklinalam, więc wrazliwym odradzam czytanie), bo nie dzwoniłam na policję ani nie zdążyłam zrobić idiocie zdjęcia (w torebce pełno gratòw), choć mogłabym, bo ten cymbał zaraz skręcił na parking przy Tesco. Ujechal może 10 metrów. Tylko, po co ryzykować starcie z jakimś młodym gnojkiem (już miałam doświadczenia - zostałam pobita w środku dnia, pisałam o tym kiedyś), i to w obecności T. A było już ciemno. Tak więc, ku przestrodze. Nie wiem, czy to opublikują, ale mnie trzęsie na samo wspomnienie.:realmad::crazy:
 
Paula, dziękuję. Straszna , nieprzespana noc. T.zasnął o 3.00. Dostał espumisan 2 kaps, do tego polewalam mu tył ciepłą wodą jak siedział w wc. Chyba pomogło. Zaraz wstaję, żeby go wyszykowac do przedszkola. Dzisiaj odpuszczamy sobie trening. Piłka w odstawce.
Uważajcie na drodze, wczoraj jeden kretyn o mało nas nie wziął na maskę. Pasy, dwupasmowa jezdnia, na prawym pasie zatrzymało się auto. My schodzimy z wysepki. Jesteśmy na środku jezdni (na szczęście zeszlismy z lewego pasa), gdy zza tego samochodu wyjeżdża debil i przejeżdża niecałe pół metra od nas. Ku.wa, kretyn, naprawdę mało brakowało. Wrzucę link do spotted jak opublikują (w poście trochę poprzeklinalam, więc wrazliwym odradzam czytanie), bo nie dzwoniłam na policję ani nie zdążyłam zrobić idiocie zdjęcia (w torebce pełno gratòw), choć mogłabym, bo ten cymbał zaraz skręcił na parking przy Tesco. Ujechal może 10 metrów. Tylko, po co ryzykować starcie z jakimś młodym gnojkiem (już miałam doświadczenia - zostałam pobita w środku dnia, pisałam o tym kiedyś), i to w obecności T. A było już ciemno. Tak więc, ku przestrodze. Nie wiem, czy to opublikują, ale mnie trzęsie na samo wspomnienie.:realmad::crazy:

Aż sie slabo robi na sama mysl :(
 
reklama
I nie odespię, bo kurier z dhl ma byc do 12.00 z kojcem. Zaraz potem jadę po obiad, odbieram T.z przedszkola, i czas na zabawę. Koniecznie ze mną. Fajnie, ze dwie kawy dziś pękną.
 
Do góry