reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Martex brawa dla synka. Mój Filip jest na etapie samodzielnego stania i tą umiejętność szkoli. Na chodzenie musimy jeszcze poczekać. A za nieco ponad 2 tygodnie kończy rok. Jak to zlecialo. Wydaje mi się jakbym wczoraj na porodowke jechała.

Filip rzadko kiedy zasypia sam. Przeważnie jest lulany na rękach. Chciałabym go tego oduczyć, ale z drugiej strony na razie jest mi tak wygodnie. Na rekach szybko zasypia, a jak leży w łóżku to usypianie go trwa czasami godzinę a niekiedy dłużej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny[emoji6], Miłek chodzi przy meblach teraz trzeba go ciągle pilnować bo nie jest jeszcze stabilny, a wszędzie się podnosi i wstaje, sam jeszcze nie chodzi. Najbardziej lubi się wspinać po nas, więc nie mam na nic czasu ostatnio. Zęby mamy 2, dolne jedynki, nie widzę żeby inne się szykowały... Co do zasypiania to u nas przy cycu, karmię go rano, wieczorem i w nocy wedle uznania, w dzień nie chce piersi woli stałe posiłki. Dziewczyny co planujecie na roczek?
 
Mamamilka u nas z zębami było podobnie. Wyszły dwie dolne jedynki i myślałam że będzie chwila spokoju bo nic nie widać. A za chwilę zaczęły się wybijac Górna jedynka i dwójka, tak z dnia na dzień. Także mamy juz dolne i górne jedynki, górne dwójki. Teraz wychodzą dolne dwójki i powiem Wam że Filip gorzej znosi wyrzynanie dwójek niż jedynek.
Roczek organizujemy 1 maja. Zamówiłam tort kawowo-bezowy i inne drobne ciastka. Resztę będzie piekła moja mama. Ja zrobię dwie sałatki, zimny bufet i zupę węgierską. Ozdoby mamy juz kupione: balony i napis. Chciałam więcej nakupic ale urodziny będą w domu na 20 osób więc nie byłoby jak się ruszyć. Chciałam kupić napis balonowy na hel, ale podejrzewam że nie będzie czasu jechać tego nabić. Więc napis mamy papierowy. I tak się zastanawiam czy kupić wódkę. W sumie same osoby dorosłe będą, nie wiem co z tym począć.
 
U nas roczek będzie 26.05 w dzień mamy :D na 28 osób.Robimy na sali.Zamówiłam już balony z helem zestaw 13 sztuk za 40zł,cena atrakcyjna jak na tyle sztuk już napompowanych.Nad tortem myślimy,ponieważ chcieliśmy tort ozdobny,ale bardzo dużo sobie krzyczą.Myślałam nad tym żeby zrobić samemu no ale obawiam się,że mogło by coś nie wyjść i zostalibyśmy bez tortu.Wódkę będziemy kupować, chociaż dla mnie mogło by się obejść bez tego.Ciastami na szczęście nie muszę się martwić bo mamy wliczone w koszt sali.W tym momencie szukam garniturka dla Aleksa.
 

Załączniki

  • FB_IMG_15237738451466858.jpg
    FB_IMG_15237738451466858.jpg
    87,2 KB · Wyświetleń: 63
Jak osiągnięcia waszych maluszków? Aleks nauczył się ostatnio co jest "be" i na dekoder,kable mówi be.Ostatnio wstał chwilę przed nami i chodził po łóżku zrzucił dekoder, mój M pyta się Aleksa "Aleks gdzie jest dekoder?" Brak reakcji,więc ja zapytałam "Aleks gdzie jest be" i wtedy zrozumiał,podreptał do końca łóżka,wychylił się i paluszkiem pokazał na leżący na ziemi dekoder mówiąc "be" :D. Jak mówimy mu, że czegoś nie wolno to od razu nazywa to "be" ale pomimo tego to rusza.
 
Kasia mam nadzieję że te zęby rusza dalej do przodu. Jest ogromna różnica w tym co Miłek potrafi zjeść mając zęby, z większością sobie świetnie radzi, a wcześniej nawet najmniejsza grudka robiła problemy. Ja jeszcze nie mam nic zaplanowane, ale wstępnie będzie kameralnie dziadkowie i chrzestni z połówkami więcej się raczej nie zmieści u nas w mieszkaniu. Wiem że będzie tort i właśnie balony z helem[emoji4], bardzo chce też sesję małemu zrobić. Wy już macie wszystko ogarnięte a ja jak zwykle na ostatnią chwilę będę się za to brać. Dziewczyny macie jakieś pomysły na dania, przekąski bez dodatku białka mleka krowiego??
 
Madziolek śmiesznie z tym dekoderem[emoji23], u nas ostatnio Miłek śpiewał kwa kwa kwa do piosenki z kaczuszkami. Tylko tak po swojemu ale wszyscy wiedzieli o co chodzi. Dziadek nauczył go śpiewać i tanczyc, więc mamy wesoło. Jak usłyszy muzykę to odrazu się buja i śpiewa ,, aaa" . Na chrzciny dostał od wujka samochód taki duży sterowany pilotem, powiem Wam, najlepszy prezent ever Miłek go kocha i spędza przy nim dużo czasu.
 
Hej dziewczyny! Mój Kubuś nauczyl sie robic nunu i cieszy sie z tego :) pokazuje oko nos ucho na mamie tacie dziadkach. Na sobie pokazuje gdzie ma ucho.Jezdzi samochodzikiem i mowi brum brum. Widząc kaczuszke do kapieli wola ka ka. Widząc kurke woła tez jakos ko ko czy kaka. Pokazuje paluszkiem różne przedmioty poproszony nie zawsze ale podaje, wydaje mi sie ze tez pokazuje czego chce ale jeszcze malo . Rozpoznaje juz swoje zabawki wie co jest co. Chodzi a nawet biega ale nie ma jeszcze dobrej rownowagi i czesto sie przewraca bo nie patrzy tez pod nogi. Cos tam gada po swojemu brzmi jak obcy język czasem. Ale nie mówi zadne mama tata baba tylko gaworzy zlepki takie. Czesciej sie przytula. Mamy nadal 6 zębów 4 gorne i 2 jedynki na dole. Daje buziaki jak mowie daj buzi. Nie lubi byc juz dlugo w wózku. Pije juz od dawna z kubeczka ze slomka.nadal ma problemy z jedzeniem wiekszych kawałków. Nadal kiepsko spi. Wydaje mi sie ze ida zeby bo slini sie trochę i jest marudny. Czekam. Co do roczku chyba zrobimy w restauracji bo mamy male mieszkanie a duza rodzina. Uff rozpisalam się.
Dziewczyny napiszcie czy wasze pociechy mowia juz mama tata swiadomie czy np am jak sa glodne bach jak cos upadnie? Czy powtarzaja po was dźwięki ? Czy potrafia naśladować jak robi piesek kotek itp ?Jakie zabawki lubia czym sie bawią ? I najwazniejsze : czy wasze dzieci dziela z wami pole uwagi ? Patrza tam gdzie wy ? Interesują sie na co patrzycie ? Czy pokazują paluszkiem to czego chcą?
 
Ostatnia edycja:
Madziolek fajny ten zestaw urodzinowy. My też poszliśmy w kolor niebieski, do tego biały i szary. Tort też będzie w takich kolorach. Cena za kg tortu to 40 zl. Więc myślę że do 200 zl zapłacimy Plus ozdoby. U nas w cukierni można kupić gotowe figurki na tort czy masę cukrową. Może u Ciebie tez.

Mamamilka u nas na przekąskę będą m.in. kanapki torlellini, koreczki. Może coś z tego przypadnie Ci do gustu.

Martex mam wrażenie że od kilku dni Filip mówi świadomie "mama", jak coś upadnie mówi "ba", jak się zapytam gdzie jest smoczek to przerzuca całą pościel w łóżku żeby go znaleźć, jak pokazuje mu palcem że jakaś zabawka jest pod meblami to kładzie się na podłodze i tam zagląda i próbuje ją wyciągnąć. Z jazdą wózkiem jest różnie, czasami będzie siedział całą godzinę a czasami po 15 minutach chce wyjść. Zależy od otoczenia w którym spacerujemy.
 
reklama
@Martex2003 bardzo dużo Kuba potrafi :) Aleks mówi mama i coś w stylu tata,ale raczej nie jest to jeszcze świadome.Jak jest głodny to mlaska i mówi am.Nie potrafi naśladować dźwięków.Mówi "aku" jak bawimy się w akuku.Najbardziej interesują go rzeczy których nie ma przez cały czas: łyżki,miski,garnki,ostatnio cały czas wyjmował ziemniaki i z nimi rozmawiał :D nosił je po domu :D.Uwielbia piloty, robota bebo,tabletki w plastikowych pudełkach(traktuje je jak grzechotki).Zaczyna pokazywać palcem rzeczy które go interesują,często patrzy tam gdzie my jeżeli powiemy mu "patrz tam".Co do jazdy w wózku to mamy tak jak @kasia0121 Aleks też raz siedzi tylko chwilę a raz siedzi na tyle długo,że zasypia.
@mamamiłka jak problemy skórne Miłka?
 
Do góry