reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Fakt i wiemy czego sie spodziewac :) jest do czego odliczac a tak to wielka niewiadoma by byla... Aczkolwiek zawsze zebrac moze nas wczesnie i taka dupa z planowania :)
 
Hej :) U nas jest zwyczaj w szpitalu ze moga zrobic wczesniej cc po skonczonym 39 tc,nie wczesniej no chyba ze cos zacznie sie dziac. Ja w tym tygodniu mam obserwowac ruchy dziecka uplawy, czy wody sie nie sacza itd. Ale chyba juz coraz bardziej dziecko chce wychodzic juz bo szyjka przy chodzeniu mnie mega kluje, brzuch na wieczor twardy, no i strasznie nisko juz go mam. Dzidxia tez juz sporo wazy, o dziwo przez 2 ostatnie tygodnie przytyla tylko 200g no ale pewnie juz tyc tak nie bedzie jak w tamtym miesiacu :) Co miala przytyc to chyba juz przytyla. Ja sie nieraz tylko stresuje ze nie wyczuje ten moment a do cc na czczo trzeba byc :\

Dzięki.
Ale masz wyznaczony termin cc przed terminem. Bądź dobrej nadziei. Życzę byś dotrwala do zaplanowanego terminu cc. Został już tylko tydzień ;)
 
Z tymi zębami w ciazy to wcale tak darmowo nie jest.. tzn te szare plomby są za free chyba że przedni ząb to myślę że dają jasne. Ale można za to wyrwać zęba za darmo;) ja mam co najmniej 3 żeby do naprawy przez okres ciazy;( nie dość że problemy z dziaslami (jakieś stany zapalne ) to jeszcze plomby mi wypadają w zębach robionych przed ciążą. Jestem zła bo za jednego prawie tysiaka zapłaciłam i już plomby niema;(

Poza tym za 3 dni termin A ja dalej bezobjawowo. Powiedzcie mi, jak pójdę w sobotę do szpitala i wyślą mnie do domu to jakie mam jeszcze wyjście? Jestem skazana na ich decyzje? Czy mogę dostać np od jakiegoś gin. Skierowanie na wywołanie? Czy poczekać te 7 dni po terminie i może jakiś szpital zdecyduje się wywołać?... na pewno mam dobrze wliczony termin porodu bo wiem kiedy dzialalismy;) I znam swoje cykle. Pewnie dzidzia jest już tak duża że może być problem z sn choć szpital powiedział że i tak będę próbować sn najwyżej się zobaczy... A jak bagatelizuja i coś się stanie niedobrego? Wiadomo tyle porodów to każdego traktują jak produkcje taśmowa... ech:(

Koleżanka była tuż przed terminem u gin i też czekała potem 7 dni na poród. Po tych kilku dniach dostała skurczy i ekspresowo urodziła. Nikt jej nie wywoływał porodu. Jednakże chcę zaznaczyć, że miała mały brzuszek no i dziecko było malutkie. Już nie pamiętam wagi, ale nie przekroczyło 3kg. Może poczekaj jeszcze chwilkę, bo widocznie dziecko jeszcze nie jest gotowe. Mówi się, że 2 tyg przed i tydzień po może być poród. Najważniejsze, byś się nie denerwowala ;) Pojdziesz w sobotę i bedziesz widziec co ci powiedzą. A może też do tego czasu dostaniesz skurczy... Obyś jak najszybciej urodziła,bo taka niepewność dobija... Pomysl sobie, że prawie masz to już za sobą. Niebawem będziecie się już przytulać;)
 
Ja tam jednak popieram teorię że warto czekać z CC aż akcja sama się chociaż minimalnie zacznie. Zawsze CC zdążą zrobić. A przynajmniej człowiek spokojny że dziecko gotowe do wyjścia.

No ciekawe czy jak będzie pełnią to ktoś urodzi ;) ja pierwsza córkę zaczęłam rodzić na pełnię. Więc może i tym razem się coś zadzieje. 30 kwietnia mam ktg jeszcze.
 
@Brzuszkowa ja tak mam ze wg usg termin na 2.05 cc zaplanowana na dzien wczesniej czyli1.05, a wg om na 7.05. Bedac wczoraj na jtg mialam nadzieje ze mnie moze juz zostawi na ciecie, bo jednak musze miec, ale nie skurcze sie nie pisza, rozwarcie jest ale na palec. Dlatego wyznaczyl dzien prawie w terminie, zeby nie bylo na zimno wlasnie. Mam porownanie bo Zuzie rodzilam tydzien wczesniej uprosilam lekarza i ciezko mi sie bylo troche po cc pozbierac z bolu, a ponoc jak organizm przygotowany i dziecko to lepiej potem oboje znoszą dochodzenie do siebie. Takze sie przekonam, a ty myslisz ze masz dobry termin czy tez chcesz raczej zeby organizm byl przygotowany odpowiednio.
 
A ja dziewczyny czekam przed gabinetem u endykrynologa.. Mam nadzieje ze wizytę następna bede miala za pare miesięcy bo jednak męczy mnie jezdzenie co 4/5tyg i siedzenie tu parę godzin.... Zastanawiam sie czy mam zwiekszone uplawy czy moze sacza sie wody ponieważ ciągle mam mokro.. Niby widze ze to wodnista wydzielina z domieszką białej wydzieliny.. Ale ta ilosc mnie martwi... Dobrze ze jutro mam ginekologa to bede spokojniejsza :)
 
reklama
Ja tam jednak popieram teorię że warto czekać z CC aż akcja sama się chociaż minimalnie zacznie. Zawsze CC zdążą zrobić. A przynajmniej człowiek spokojny że dziecko gotowe do wyjścia.

No ciekawe czy jak będzie pełnią to ktoś urodzi ;) ja pierwsza córkę zaczęłam rodzić na pełnię. Więc może i tym razem się coś zadzieje. 30 kwietnia mam ktg jeszcze.
Też bym jeszcze poczekala, by nie odrywać dziecka z łona, ale mój gin ma wtedy dyżur w szpitalu i chciałby być przy porodzie. Nic nie poradzisz... A na marginesie wolałabym w czwartek mieć cc, bo wtedy dyżur ma inny, który mi oststnio robił cc. Wtedy wszystko było ok, bez komplikacji szwy wchłanialne. Super. A teraz nie wiem co mnie czeka... Siostra miała u niego poród, ale sn...
 
Do góry