reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Ja Cię rozumiem, że mleko matki jest najlepsze, ale każde dziecko jest inne. Inne szybciej siada lub wcześniej, sa bardziej żyrne jak to mówią żartobliwie i domagają się wcześniej czegoś innego. Moja np je mało a często, a ma nie całe 3 miesiące. A kuzynki o miesiąc starszy np już je ziemniaczka, rosołku troszkę. Według mnie też to za wcześnie, ale nie wtrącam się w jej wychowanie, każdy robi jak uważa :) Ja mam zamiar tak rozszerzać koło 5mca może troszkę później, zobaczymy jak Laura na to zareaguje. Bo narazie nie wygląda na małego głodomorka[emoji12] zresztą tak jak piszesz na swoim przykładzie, z pierwszym dzieckiem dawałaś już po 3mcu, i nie czekałas aż usiądzie i nikt za to Ci uwagi nir powinien zwracać :)
 
reklama
Każde dziecko jest inne. Znam takie co blw zaakceptowaly i tak miały dietę rozszerzana a znam takie co do roku dlawily się najmniejsza grudka w zupie.... Jedne od razu jedzą chętnie a inne potrzebują czasu. Trzeba obserwować dziecko i robić wszystko z głową a nie dlatego że w mądrych książkach tak i tak napisano. Zresztą te zalecenia co do sposobu i momentu rozszerzania diety cały czas się zmieniają.
 
@Jarzynka79 oj zjadłabym wielki kawał takiego tortu mniam mniam :)

Jesteśmy na miejscu i jest super i nawet wifi się pojawia ;) dlatego czasem moge podczytywać co tam u najfajniejszych z polskich mam :D

Piszecie o chustach, a wyobraźcie sobie, że ja kupiłam od jednej pani dwie używane letnią i zimową i mi dziecko w chuście wytrzymuje kilka chwil a potem ryk :( Dobrze że tanie, bo chyba nie wykorzystam...

Dietę rozszerzać będę jak mała skończy 6 miesiąc i zacznę jak się uda od własnych słoiczków. A jak się uda bo jeszcze nie zrobiłam, ale jak pisałam mam dojścia do niepryskanych warzyw :) ja jestem fanką karmienia piersią, lubię to i doceniam walory a przy tym mam dużo pokarmu, więc żal byłoby nie korzystać ;) Starszy był niejadkiem i tylko dzięki dojadaniu z piersi do półtoa roku w ogóle coś przybierł, bo pluł wszystkim jak mógł najdalej, no i mu to zostało. Wygląda ok, bo nie jest bardzo chudy, ale bardzo mało ma rzeczy które lubi więc jak lubi to zje dużo, a jak nie lubi to nawet nie tknie. Na weselu koleżanki bawił się z nami do 1 a jadł tylko chleb ;)
 
Hej...oj dawno mnie nie było ale jakoś czasu brakowało ale najważniejsze że już jesteśmy po chrzcinach wszystko wyszło super i jestem zadowolona.

@Jetkaa fajnych masz chłopaków. Jesteś naprawdę dzielna i silną mamą a krzywdy swojemu dziecku napewno nie zrobisz. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

Ja to nawet jeszcze nie myślałam o rozszerzaniu diety a wsumie można już myśleć bo Oliwka 3,5mies. Nie wiem czy będę coś pasteryzowala przy starszej zrobiłam jabłka i za bardzo mi nie zeszły bo ileż można dziecko jabłkiem karmić są też inne owoce. Ogólnie to starszej troszke gotowałam troszkę słoiczków dawalam i wszystko jadła nie miałam z nia problemów. Mam nadzieję że z Małą też gładko pójdzie rozszerzanie diety.
Z kosmetyków używam tylko krem do pupci, płyn do kąpieli, krem z filtrem na słońce i co 2-3dzień kremik na ciemiemiuche. Mam też mleczko nawilżające do ciała ale użyłam może z 3-4 razy tylko.
No i doczytalam i idę spać dziś byliśmy hurtowo u okulisty i jestem wykonczona.
 
Hej dziewczyny.
Mam pytanie mojej małej ropieje jedno oczko. Zaczęło wieczorem najpierw łzawić a teraz jak się obudziła miała sklejone ropą. Przemyłam jej tylko solą fizjologiczną? Czy coś jeszcze mogę stosować czy miała któraś z Was ten problem?
Dodam że mnie też jedno oko zgrubiało i zaczerwieniło się. Kurcze a w środę mamy chrzest. Ech.
 
Hej dziewczyny.
Mam pytanie mojej małej ropieje jedno oczko. Zaczęło wieczorem najpierw łzawić a teraz jak się obudziła miała sklejone ropą. Przemyłam jej tylko solą fizjologiczną? Czy coś jeszcze mogę stosować czy miała któraś z Was ten problem?
Dodam że mnie też jedno oko zgrubiało i zaczerwieniło się. Kurcze a w środę mamy chrzest. Ech.
Może was przewialo i macie jakieś zapalenie... Ja bym poszła do lekarza. Pewnie wam coś da na to... A przemywanie oczy solą fizjologiczna nic nie zaszkodzi ;)
 
Hej dziewczyny.
Mam pytanie mojej małej ropieje jedno oczko. Zaczęło wieczorem najpierw łzawić a teraz jak się obudziła miała sklejone ropą. Przemyłam jej tylko solą fizjologiczną? Czy coś jeszcze mogę stosować czy miała któraś z Was ten problem?
Dodam że mnie też jedno oko zgrubiało i zaczerwieniło się. Kurcze a w środę mamy chrzest. Ech.
Ja miałam tydzień temu tak z oczkiem małego.zakropilam sola fizjologiczna i przemywalam wiele razy w ciągu dnia. Następnego dnia już oczko zdrowe.polecam.
 
Hej dziewczyny.
Mam pytanie mojej małej ropieje jedno oczko. Zaczęło wieczorem najpierw łzawić a teraz jak się obudziła miała sklejone ropą. Przemyłam jej tylko solą fizjologiczną? Czy coś jeszcze mogę stosować czy miała któraś z Was ten problem?
Dodam że mnie też jedno oko zgrubiało i zaczerwieniło się. Kurcze a w środę mamy chrzest. Ech.
Tylko sola fizjologiczna przemywaj kilka razy i to wystarczy;)
 
Ja będę się stosować do zaleceń WHO i czekać do 6 miesiąca z rozszerzeniem. Nie przekonują mnie argumenty ze nasze babcie czy mamy robily costam, po to są badania naukowe, po to się ta wiedza ciagle powiększa, żebyśmy my mogły z tego korzystać. Kiedyś niektóre choroby leczono rtęcią albo pijawkami, a zamiast podać antybiotyk próbowano zdjąć urok z dziecka, ale to ze tak robiono kiedyś nie oznacza koniecznie ze była to dobra metoda tylko ze stan wiedzy był taki a nie inny [emoji6]
 
reklama
Ja będę rozszerzać po 4 miesiącu ponieważ mój maluch jest tylko na mm. Gdybym karmiła piersią to poczekałbym do 6 miesiąca. Moim zdaniem każda mama wie co dla jej dziecka najlepsze więc nie ma co drążyć tematu..
Prawda jest też taka, że to co teraz uważają za dobre może za pare lat okazać się złym wyborem dlatego warto patrzeć na swoje dziecko indywidualnie, a nie z góry narzuconymi schematami. Jakbym wszystko czytała chociażby co moje dziecko powinno już potrafić to bym chyba co chwile do lekarza latała albo osiwiała ze stresu [emoji23]
Ja szanuje wybór każdej z was i chętnie poczytam jak maluchy reagowały na nowe smaki [emoji16]
 
Do góry