reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Antybiotyk to powinna być ostateczność swoją drogą.
Mnie argumenty o babciach nie przekonują ale w praktyce widziałam że moje dzieci już potrzebowały coś więcej niż tylko mleko.

Jejku jaki upał dzisiaj. Nie da się funkcjonować...... Dobrze że od jutra ma być już przyjemne 25 stopni....
 
reklama
Mono ja się stosuje do tego co mi zdrowy rozsądek podpowiada a podpowiada mi że skoro synkowi dałam marchewkę w 4miesiacu bo był na mm to nie widzę przeciwwskazań żeby corci też podać w 4 miesiącu chociaż jest na piersi. Oczywiście każda z nas robi jak uważa, ale tak jak ktoś tu już napisał te badania i wskazania co chwilę się zmieniają ... Raz każą kąpać dziecko raz nie, raz żeby psikac pempek raz nie ... Ale to związku z zabobonami żadnego nie ma
 
@mono ja nie twierdzę, że to jest złe, ale nie ma co wierzyć wszystkiemu co piszą w internecie. Moja jest na mm i bede podawać po 5 m-cu, każde dziecko jest inne o każda mama wie co dla jej dzieci najlepsze.
Tj piszą dziewczyny, wytyczne WHO co jakiś czas się zmieniają, za 10 lat co teraz jest najlepsze będzie już niedobre, itd.
Ja nie potępiam, żadnej z Was każda robic co uważa za słuszne. :)
 
Hej :) ja rowniez raczej kolo 5-6 miesiaca bede rozszerzac. Przyszla mi chusta kolkowa :) fajna rzecz wreszcie uspilam moje male dziadzie w 5 minut. Eh niech te zeby juz wyjda... Troche na pierwszy raz ciezko dociagac ale dalam rade xD
 
Dzień dobry:) w koncu trochę można odetchnąć od tych upałów!:) dziś mamy jechać na obiad do rodziców. W końcu gdzieś pojedziemy wszyscy razem bo mój jest cały czas w pracy albo robi wokół domu. Wkurzam się że małym się nie zajmuje Ale co zrobię...
Powiedzcie mi czy wasze dzieciaki też nie chcą jeść, a jedzą tyko na spiocha albo tuż po przebudzeniu się?nie wiem może ja za dużo chce karmić mojego,ale mam chyba jakiś kawał po kryzysie już tydzień i wydaje mi się że on albo mniej je,albo ja mam za dużo teraz mleka. W sumie to mógłby już jeść co5-6 godz I wcale się nie domaga jedzenia.. To normalne?
Wczoraj byłam na rowerku;))) i w sklepie. Ale miło taka mieć odskocznie.. ,muszę się zabrać za siebie bo te 10 kg nie spada;(
 
Ja będę się stosować do zaleceń WHO i czekać do 6 miesiąca z rozszerzeniem. Nie przekonują mnie argumenty ze nasze babcie czy mamy robily costam, po to są badania naukowe, po to się ta wiedza ciagle powiększa, żebyśmy my mogły z tego korzystać. Kiedyś niektóre choroby leczono rtęcią albo pijawkami, a zamiast podać antybiotyk próbowano zdjąć urok z dziecka, ale to ze tak robiono kiedyś nie oznacza koniecznie ze była to dobra metoda tylko ze stan wiedzy był taki a nie inny [emoji6]
Zgadzam się z Tobą w 100%. To, że takie są zalecenia, a nie inne, to nie jest "widzimisię" lekarzy, tylko zdobycz medycyny, która się rozwija. Zalecenia opracowano na podstawie badań, kiedyś były inne, bo i poziom medycyny był na innym poziomie i poprzednie zalecenia z biegiem czasu okazały się nieprawidłowe. Zapewne za jakiś czas i te będą nieaktualne, ale w tym momemcie są najlepszym, co możemy dla dziecka i jego układu pokarmowego zrobić.

Odnośnie jeszcze diety matki karmiącej, a raczej jej braku. Pokarm bierze się z krwi a nie z żołądka. Do mleka matki przenikają: alkohol, kofeina, nikotyna i alergeny. Żeby wiedzieć, co uczula dziecko, należy jeść wszystko, a dopiero w razie reakcji alergicznej zastosować dietę eliminacyjną.
 
reklama
Mój mały od kilku dni robi cyrki przy jedzeniu. Najładniej je w nocy. A w dzień interesuje go wszystko i się wkurza i wygina przy karmieniu. Chyba taki etap. Pamiętam że dziewczyny też miały taką fazę.
 
Do góry