reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Byłam u lekarza na kontroli i po usg okazało się ,że nie zanosi się na okres póki co . Mogłabym dostać leki na wywołanie okresu ale podczas karmienia nie są zbytnio polecane.
Do tego dochodzi jeszcze fakt ,że ginekolog sugeruje ,że powinnam zacząć starać się o drugie dziecko...
A dlaczego Ci tak powiedział? Jeśli można wiedzieć.
 
reklama
Hej dziewczyny,

Jakoś tak nie mam czasu tutaj zaglądać, ciągle coś... ale fajnie że forum dalej żyje ;)

Przepraszam że znowu poruszę ten temat.... SZCZEPIONKI.... powiem szczerze że do tej pory byłam jak najbardziej za - szczepić i koniec, ale trochę się słyszy nawet nie trzeba samemu szukać, internet aż huczy od tej sprawy z Szymonem etc. Oczywiście sama odrazu sprawdzałam jaką mieliśmy serię, inną niż ta. Ogólnie do teraz nie mieliśmy żadnych przykrych objawów po szczepieniach. Jesteśmy zapisani już na odrę.... a o tej szczepionce to już w ogóle się nasłuchałam że dzieci ciężko ją przyjmują, że to żywa szczepionka.... mam taki mętlik w głowie.. jeszcze słyszałam że jest mmr i jakiś priorix, ale nawet nie wiem czym to się różni.. nie zagłębiałam się w temat. A Wy jak ? Normalnie będziecie szczepić na odrę ?

Wiem, że są ludzie którzy mają w nosie i idą na szczepienie jakby rozdawali cukierki.... ale ja (nie)stety należę do grupy mam, które sieją mega panikę .... :D :D

Ambitny plan miałam się położyć o 20 razem z synkiem i w końcu wyspać ale usiadłam do netu na chwile ... znacie to ?:) a tu już zaraz 22...

Miłego wieczoru życzę!
 
Czy ta Szczepionka to była ta dodatkowo płatna? Bo pneumokoki były jedne refundowane z NFZ A drugie platne
Dziewczyny od jakiej gorączki podajcie leki przeciwgoraczkowe? Moja ma 37.8. I myślę czy już dac? Chyba dam. Dziś o 14 mi raz zwymiotowala I od tamtej pory miała takie 37.2 A teraz patrzę 37.8. Pije wodę już je.
Gorączka jest od 38.5 i jeśli dziecko wcześniej nie ma drgawek, czuję się dobrze to nie zbija się takiej temperatury. Temperatura do 38.5 jest porządana, organizm walczy.
 
Z tą temperaturą to zależy.. normalnie podaję od 38, ale przy ząbkowaniu u nas była teraz 37,8 i mega hardcore w nocy bo tak się biedaczek męczył więc podałam apap. Ze straszakiem mam tak, że jak widzę, że się pokłada i jest mu strasznie źle to czasem też podałam przy temperaturze niższej niż 38.
 
Hej dziewczyny,

Jakoś tak nie mam czasu tutaj zaglądać, ciągle coś... ale fajnie że forum dalej żyje ;)

Przepraszam że znowu poruszę ten temat.... SZCZEPIONKI.... powiem szczerze że do tej pory byłam jak najbardziej za - szczepić i koniec, ale trochę się słyszy nawet nie trzeba samemu szukać, internet aż huczy od tej sprawy z Szymonem etc. Oczywiście sama odrazu sprawdzałam jaką mieliśmy serię, inną niż ta. Ogólnie do teraz nie mieliśmy żadnych przykrych objawów po szczepieniach. Jesteśmy zapisani już na odrę.... a o tej szczepionce to już w ogóle się nasłuchałam że dzieci ciężko ją przyjmują, że to żywa szczepionka.... mam taki mętlik w głowie.. jeszcze słyszałam że jest mmr i jakiś priorix, ale nawet nie wiem czym to się różni.. nie zagłębiałam się w temat. A Wy jak ? Normalnie będziecie szczepić na odrę ?

Wiem, że są ludzie którzy mają w nosie i idą na szczepienie jakby rozdawali cukierki.... ale ja (nie)stety należę do grupy mam, które sieją mega panikę .... :D :D

Ambitny plan miałam się położyć o 20 razem z synkiem i w końcu wyspać ale usiadłam do netu na chwile ... znacie to ?:) a tu już zaraz 22...

Miłego wieczoru życzę!

Jestem podobnym typem mamy [emoji6]
Stoję po środku i naprawdę już sama nie wiem co jest lepsze.
Mam została jeszcze jedna zaległa szczepionka, a pózniej po roku i już się zastanawiam jak ją odłożyć w czasie [emoji17] Starszy syn nie dostał z racji alergii i teraz będę miała dylemat bo albo nie zaszczepie młodszego alb zaszczepie dwójkę..
Jeżeli już to raczej będę się skłaniać ku priorix.
 
Dziękuję dziewczyny. Ja już jednego syna odchowałam (10 lat) A mimo to jak pojawia się gorączka to ja zawsze mam lekką panikę. No już taka jestem. Mała ma na razie 37.6 więc nie daje. Poczekam. Temperaturę mierze co pół godziny
 
Jestem podobnym typem mamy [emoji6]
Stoję po środku i naprawdę już sama nie wiem co jest lepsze.
Mam została jeszcze jedna zaległa szczepionka, a pózniej po roku i już się zastanawiam jak ją odłożyć w czasie [emoji17] Starszy syn nie dostał z racji alergii i teraz będę miała dylemat bo albo nie zaszczepie młodszego alb zaszczepie dwójkę..
Jeżeli już to raczej będę się skłaniać ku priorix.

To witaj w klubie ;) A powiedz na co Twój syn ma alergie ? Czyli w ogóle nie jest zaszczepiony przeciw odrze ?

A ten priorix to na nfz czy trzeba gdzieś kupić ? Orientujesz się może ?

Najlepszy byłby jak to mówią złoty środek , a tu takie dylematy... powiem szczerze że mocno się też zastanawiam czy podam małemu 3 dawkę na pneumokoki... muszę temat przemyśleć jeszcze.

kiedyś jakoś było łatwiej jak Nas szczepili i nikt tak tego nie rozkminiał :D
 
To witaj w klubie ;) A powiedz na co Twój syn ma alergie ? Czyli w ogóle nie jest zaszczepiony przeciw odrze ?

A ten priorix to na nfz czy trzeba gdzieś kupić ? Orientujesz się może ?

Najlepszy byłby jak to mówią złoty środek , a tu takie dylematy... powiem szczerze że mocno się też zastanawiam czy podam małemu 3 dawkę na pneumokoki... muszę temat przemyśleć jeszcze.

kiedyś jakoś było łatwiej jak Nas szczepili i nikt tak tego nie rozkminiał :D
Wydaje mi się, że było tak samo jak i teraz. Tylko, że nie nagłaśniali tego tak. Mu też dopiero teraz czekamy na szczepienie na odre. No, ale ciekawi mnie to od czego to zależy, ze jedno dziecko przechodzi szczepionke tej serii bezoobjawowo, a drugie ma takie straszne powikłania?
 
reklama
To witaj w klubie ;) A powiedz na co Twój syn ma alergie ? Czyli w ogóle nie jest zaszczepiony przeciw odrze ?

A ten priorix to na nfz czy trzeba gdzieś kupić ? Orientujesz się może ?

Najlepszy byłby jak to mówią złoty środek , a tu takie dylematy... powiem szczerze że mocno się też zastanawiam czy podam małemu 3 dawkę na pneumokoki... muszę temat przemyśleć jeszcze.

kiedyś jakoś było łatwiej jak Nas szczepili i nikt tak tego nie rozkminiał :D

Syn na białko jajka kurzego. Priorix i MMR są refundowane. Trzeba tylko zapytać w przychodni jaką szczepionkę mają i poprosić o priorix. Chyba, że nie mają to nie wiem co wtedy..
napewno nie łącz mmr z pneumokokami. My mieliśmy dopiero 3 tygodnie temu druga dawkę także z tego co wyczytałam - trzecia po pół roku.
Kiedyś nie było tyle szczepień i w tym tkwi problem.. My po roku mieliśmy szczepienie na samą Odrę. Szkoda, że nie ma opcji zakupienia szczepionki tylko na odre bo bym się nie zastanawiała
 
Do góry