reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Wydaje mi się, że było tak samo jak i teraz. Tylko, że nie nagłaśniali tego tak. Mu też dopiero teraz czekamy na szczepienie na odre. No, ale ciekawi mnie to od czego to zależy, ze jedno dziecko przechodzi szczepionke tej serii bezoobjawowo, a drugie ma takie straszne powikłania?

Pewnie kwestia organizmu. Jedno dziecko jest mocniejsze, a drugie jak widać..
Teraz właściwie też nigdzie nie nagłaśniają.. żadna telewizja nie zainteresowała się tematem. Wiadomo dlaczego.. 80% reklam w tv to leki.. z tego telewizja żyje- firmy farmaceutyczne dobrze im płaca więc w tv nie mogą o ich produktach złego słowa powiedzieć..
 
reklama
Pewnie kwestia organizmu. Jedno dziecko jest mocniejsze, a drugie jak widać..
Teraz właściwie też nigdzie nie nagłaśniają.. żadna telewizja nie zainteresowała się tematem. Wiadomo dlaczego.. 80% reklam w tv to leki.. z tego telewizja żyje- firmy farmaceutyczne dobrze im płaca więc w tv nie mogą o ich produktach złego słowa powiedzieć..
Chodziło mi o internet. A kiedyś pewnie dziecko zmarlo, czy ciężko chore po szczepieniu sie zrobiło to pewnie nikt nie myślał że to of szczepionki.
 
Hej czy któraś przechodziła u dziecka pleśniawki? Jak je rozpoznać, że to one? I czym je leczyć? Mała ma taki biały nalot leciutki w buzi, przetarłam lekko woda i wacikiem ale nie schodzi
 
Wiecie że ta Szczepionka refundowana nie dIala na szczepy pneumokokow występujących w Polsce? Jedynie ta płatna ma takie dzialanie
Oczywiście, że działa. Ta szczepionka nazywa się Synflorix. Ponadto, chroni krzyżowo przeciwko dodatkowym 3 szczepom, które są w Prevenar 13.

No i przede wszystkim, stan Szymona może nie mieć nic wspólnego ze szczepionką. Nie ma udowodnionego nopu, a stowarzyszenie Stop Nop podchwytuje sprawę i straszy ludzi. Wykorzystuje informacje wyrwane z kontekstu, powołuje się na literaturę z lat 70'siątych, czy nawet 40'stych i wykorzystuje techniki psychologiczne, takie jak sekty. Ponadto, wracając do szczepionki Synflorix, mam opinię specjalisty, że osłonki polisacharydowe zawarte w tej szczepionce nie mogą wywołać immunologicznego zapalenia mózgu. No i przede wszystkim, jak już wspomniałam, nie udowodniono, że to był nop. I szpital wcale nie chce odłączyć Szymona od aparatury. A mieszanie w to Alfiego to już szczyt wszystkiego, Alfie nie miał nopa, tylko cierpiał na chorobę genetyczną, która wyszła w badaniach i zostało to potwierdzone w wywiadzie przez jego matkę. Na szczęście, drugi synek tej kobiety urodził się zdrowy.
 
Ostatnia edycja:
To witaj w klubie ;) A powiedz na co Twój syn ma alergie ? Czyli w ogóle nie jest zaszczepiony przeciw odrze ?

A ten priorix to na nfz czy trzeba gdzieś kupić ? Orientujesz się może ?

Najlepszy byłby jak to mówią złoty środek , a tu takie dylematy... powiem szczerze że mocno się też zastanawiam czy podam małemu 3 dawkę na pneumokoki... muszę temat przemyśleć jeszcze.

kiedyś jakoś było łatwiej jak Nas szczepili i nikt tak tego nie rozkminiał :D
Priorix jest płatny. Albo dostajesz receptę od pediatry i musisz sama wykupić, albo przychodnia już dysponuje płatnymi szczepionkami na miejscu i płacisz przy szczepieniu. Jedyna różnica, to mniej substancji dodatkowych w priorix.
 
Wiecie że ta Szczepionka refundowana nie dIala na szczepy pneumokokow występujących w Polsce? Jedynie ta płatna ma takie dzialanie
A skąd taka informacja? Wystarczy zajrzeć do ulotki obu szczepionek- szczepy się pokrywają.
Podstawą wiedzy o szczepionce i każdym leku jest chpl i powinno się czytać ulotkę każdej szczepionki i każdego leku.
 

Załączniki

  • Screenshot_2019-02-20-11-38-31-090_com.google.android.apps.docs.png
    Screenshot_2019-02-20-11-38-31-090_com.google.android.apps.docs.png
    201,3 KB · Wyświetleń: 98
  • Screenshot_2019-02-20-11-39-18-025_com.google.android.apps.docs.png
    Screenshot_2019-02-20-11-39-18-025_com.google.android.apps.docs.png
    145,3 KB · Wyświetleń: 102
Priorix jest płatny. Albo dostajesz receptę od pediatry i musisz sama wykupić, albo przychodnia już dysponuje płatnymi szczepionkami na miejscu i płacisz przy szczepieniu. Jedyna różnica, to mniej substancji dodatkowych w priorix.

Nie zgodzę się. Zarówno MMR jak i Priorix są bezpłatne. Zależy tylko jakimi w danej chwili dysponuje przychodnia.
Płatna szczepionka to Priorix- Tetra, która oprócz odry, świnki i różyczki ma w składzie ospę wietrzą.
 
reklama
Z tego bloga wynika że obie szczepionki są ok. Ja zaszczepilam płatna, bo jak już pisałam taka informacje dostałam w przychodni. A szczepilas któreś z dzieci na rotawirusy?
Nie szczepiłam. Tę uważam za zbędną. Zastanawiałam się przy córce, bo każdy gram był na wagę złota, ale ona chlustała co karmienie, więc było bez sensu. Krzyśka też nie szczepiłam.
 
Do góry