reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Hej mamusie, ci tam u Was słychać? Jak ząbkowanie, mowa, rozwój ogólny i zdrówko? Czym w tej chwili najbardziej interesują się Wasze dzieci?
 
U mnie mała wspina się po wszystkim na co może wejść, do tego lubi malować równniez po meblach, czekam aż dojdzie do ścian, jest nowość zaczęła się złościć [emoji23], robi to w przeslodki sposób, oczywiście niekiedy przestaje być śmiesznie jak np w sobotę urządziła nam scenę w galerii. Najważniejsze że jest zdrowa odpukac i nic się nie dzieje. Dziewczyny odpieluchowujecie już wasze dzieci czy jeszcze dajecie sobie czas?
 
Hej dziewczyny może ktoś ma taką wiedzę bo nie wiem co jest grane .... zatem w skrócie: mój starszak (6lat) odkąd zaczął chodzić do Przedszkola w wieku 3 zaczął okropnie chorować (oskrzela płuca na okrągło) chory był rok w rok od września do maja. Pulmolog alergolog twierdzi astma na tle alergi .... no ale zrobione testy na alergie pokarmowe oddechowe nic nie wykazały. Odstawiłam mleko gluten i cukier trochę go wsparlismy witaminami i teraz od wrzesnia jest spokój tzn nie choruje wcale. Robiłam mu badanie ostatnio na poziom wit D i przy okazji zrobiłam ige całkowite no i szok norma do 90 a on ma 1080 😵 lekarz nie wie od czego dlaczego skoro niby alergi nie ma już nie choruje ale coś nie gra ... Moze jesteście w stanie coś podpowiedzieć bo strasznie mnie to martwi.
 
Mój bardzo dużo mówi. Składa zdania. Oczywiście niektóre słowa przekręca, ale się dogadamy z nim :)
Bawi się klockami konstrukcyjnymi, buduje wieże, lubi się bujać na koniku i huśtawce ;)
Najlepiej mu idzie wywalanie wszystkiego z szaf i szuflad. :p
Jak wypisałam go ze żłobka to skończyło się chorowanie!!
Potrafi spać do 5:00. Jedynie z raz czy dwa zajęczy, ale nie budzi sie co kilka minut jak wcześniej.
Za 5 dni będzie miał 21 miesięcy :D :D
 
Hej dziewczyny może ktoś ma taką wiedzę bo nie wiem co jest grane .... zatem w skrócie: mój starszak (6lat) odkąd zaczął chodzić do Przedszkola w wieku 3 zaczął okropnie chorować (oskrzela płuca na okrągło) chory był rok w rok od września do maja. Pulmolog alergolog twierdzi astma na tle alergi .... no ale zrobione testy na alergie pokarmowe oddechowe nic nie wykazały. Odstawiłam mleko gluten i cukier trochę go wsparlismy witaminami i teraz od wrzesnia jest spokój tzn nie choruje wcale. Robiłam mu badanie ostatnio na poziom wit D i przy okazji zrobiłam ige całkowite no i szok norma do 90 a on ma 1080 [emoji43] lekarz nie wie od czego dlaczego skoro niby alergi nie ma już nie choruje ale coś nie gra ... Moze jesteście w stanie coś podpowiedzieć bo strasznie mnie to martwi.

Z alergia to ciężki temat.. jest zależna i niezależna.. syn może mieć na coś alergię mimo, iż nie wychodzi Wam to w testach.. robiliście z krwi czy skórne tez? Mój też jest alergikiem. Tylko u nas objawiało się to skórnie czyli AZS. Choruje bardzo rzadko. Teraz od roku mamy dużą poprawę skory, za za zdażyło nam się w sierpniu zapalenie oskrzeli i rok wcześniej w sierpniu to samo. Było to jednorazowe. Alergolog twierdzi, że może tak reagować co rok w tym miesiącu z powodu pyleń.. Często jest też tak, że z alergii skórnej przechodzi się na wziewną ( czego bym nie chciała..). U nas różnica taka, że syn wyrósł z alergii na mleko i jajko ale za to ma szeroką alergię na wszystko co pyli plus wysoka klasa na orzechy. Wydaje mi się, że jeżeli dziecko jest alergikiem to mimo braku objawów IGE bedzie wysokie. Myślałaś kiedyś o położeniu Was do szpitala na diagnostykę? Nie wiem skąd Jesteś ale ja byłam z synem na Kubalonce. Dziecko jedzie za darmo, a Ty płacisz za siebie. My byliśmy 3 lata temu na 4dni. Myśle, że na rok- dwa znowu sie wybierzemy.
 
Radzę zrobić padania w stronę boleriozy, koleżanka miała podobną sytuację i podejrzewano bolerioze a w rezultacie wyszło że dziecko przeszło mononukleozę. Przede wszystkim skontaktuj to z innym lekarzem.
 
Z alergia to ciężki temat.. jest zależna i niezależna.. syn może mieć na coś alergię mimo, iż nie wychodzi Wam to w testach.. robiliście z krwi czy skórne tez? Mój też jest alergikiem. Tylko u nas objawiało się to skórnie czyli AZS. Choruje bardzo rzadko. Teraz od roku mamy dużą poprawę skory, za za zdażyło nam się w sierpniu zapalenie oskrzeli i rok wcześniej w sierpniu to samo. Było to jednorazowe. Alergolog twierdzi, że może tak reagować co rok w tym miesiącu z powodu pyleń.. Często jest też tak, że z alergii skórnej przechodzi się na wziewną ( czego bym nie chciała..). U nas różnica taka, że syn wyrósł z alergii na mleko i jajko ale za to ma szeroką alergię na wszystko co pyli plus wysoka klasa na orzechy. Wydaje mi się, że jeżeli dziecko jest alergikiem to mimo braku objawów IGE bedzie wysokie. Myślałaś kiedyś o położeniu Was do szpitala na diagnostykę? Nie wiem skąd Jesteś ale ja byłam z synem na Kubalonce. Dziecko jedzie za darmo, a Ty płacisz za siebie. My byliśmy 3 lata temu na 4dni. Myśle, że na rok- dwa znowu sie wybierzemy.
Mieliśmy skorne i z krwi dwa panele ... chodzimy prywatnie do pulmologa alergologa miał sterydy na stałe bo zdarzały nam się duszności czasem na sor po zastrzyk no masakra ... ale odkąd daje mu witaminy tzn. Aloes czosnek z tymiankiem propolis wit c i d mleczko pszczele normalnie stał się cud i juz nie choruje wiec myślałam że wyrósł z tego no i dietę trochę zmieniliśmy AZS tez mamy ale nie jakos bardzo dokuczliwe wiec u nas to najmniejszy problem był ale kiedy odstawiłam mleko po dwóch miesiącach skora idealna .... jestem z Trójmiasta mamy teraz wizytę do poradni w szlitalu w Gdańsku będę się pytać o diagnostykę na oddziale. Pediatra wiedząc tak wysokie ige powiedział ze ludzie z alergia maja max 500-600 ale nie ponad 1000 wiec coś jest nie tak...
 
reklama
Mieliśmy skorne i z krwi dwa panele ... chodzimy prywatnie do pulmologa alergologa miał sterydy na stałe bo zdarzały nam się duszności czasem na sor po zastrzyk no masakra ... ale odkąd daje mu witaminy tzn. Aloes czosnek z tymiankiem propolis wit c i d mleczko pszczele normalnie stał się cud i juz nie choruje wiec myślałam że wyrósł z tego no i dietę trochę zmieniliśmy AZS tez mamy ale nie jakos bardzo dokuczliwe wiec u nas to najmniejszy problem był ale kiedy odstawiłam mleko po dwóch miesiącach skora idealna .... jestem z Trójmiasta mamy teraz wizytę do poradni w szlitalu w Gdańsku będę się pytać o diagnostykę na oddziale. Pediatra wiedząc tak wysokie ige powiedział ze ludzie z alergia maja max 500-600 ale nie ponad 1000 wiec coś jest nie tak...
Ige potrafi być wysokie też przy pasożytach.
 
Do góry