reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

USG i test pappa ok 400-500zł
Dobrze wiedzieć, dzięki [emoji4]

oar8csqvpyz0mkms.png
 
reklama
W Wwie usg+pappa dwa lata temu kosztowalo 600 zl.
Ja bede robic, ale akurat na nfz.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Ja będę robiła badania prenatalne u swojej lekarki jest właśnie na tej liście co caltha wkleila poprzednio tez robiłam tylko ze ja robie na NFZ

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Badanie prenatalne to jest to usg? Czy papa? Bo jestem trochę jeszcze nie w temacie

oar8csqvpyz0mkms.png

Jest usg genetyczne gdzie sprawdza sie m.in czy jest kosc nosowa i przeziernosc karkowa.
Zeby zrobic test pappa trzeba jeszcze wykonac analize krwii. To razem daje wynik - prawdopodobownstwo trzech wad, w tym zespolu Downa.

Badanie prenatalne to kazde badanie dziecka w brzuchu mamy;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kasiales, biore magne b6 max. Pierwsze slysze zeby w ciazy magnez byl zabroniony. Wprost przecownie. Poprzednia ciaze bralam nawet 4 tabl dziennie zeby zapobiec skurczom. Jak trafilam do szpitala to tez kroplowke z magnezem w konskich dawkach mi podlaczyli.

sprawdzalam 3 pudelka rozne w ekosklepie pod domem m.in ten -https://www.plantamed.pl/magnez/3415-magnez-i-l-leucyna-120-kaps-swanson-087614115252.html?&gclid=CjwKCAjw6ZLOBRALEiwAxzyCW_IVhfTMmV2Cn_6W0bzKu655di9Ycx992JvMWlXIp3c5GXeU5gf6_RoCW9QQAvD_BwE

na kazdym niewskazane w ciazy i podczas karmienia

do apteki mam dluzszy spacer ale pora sie wybrac

Hmm zastanawiam się czy nie iść na prywatne usg do polskiej kliniki w 8 tyg mój mąż mówi że lepiej poczekać do tego 12 tygodnia w ktorym będę miała scana i wszystkie inne badania a wy jak myślicie ? Jestem w 6 tyg i czekać Jeszcze kolejnych 6 trochę długo ale taka wizyta u nas prywatnie kosztuje około 700 zł na polskie zł przeliczajac :growl:

ja bym pewnie poszła ale to wynik mojej historii ciaz

Pytasz o USG genetyczne i test pappa czy o badanie wolnego płodowego dna?

ide na pewno na USG reszta w razie watpliwosci
 
Do góry