reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Hej, Dziewczyny [emoji4] pisze też tu, bo wiem, że nie wszystkie jesteście na fb. Od kiedy jestem w ciąży mam problemy z ciśnieniem. Często za wysokie albo na granicy. Dostałam na ostatniej wizycie receptę na dopegyt 0.25 i polecenie, że jak będę miała ciśnienie 135 i wyżej to mam wziąć jedną tabletkę. Dzisiaj bolała mnie głowa i zmierzyłam ciśnienie i 154/89. Wzięłam tabletkę i teraz mam 145/87. Nie wiem czy to jest ok, czy wziąć kolejną. Wiem, że część z was ma podobne problemy, może mogłybyście coś podpowiedzieć....

oar8csqvraavnoei.png
 
reklama
Hej, Dziewczyny [emoji4] pisze też tu, bo wiem, że nie wszystkie jesteście na fb. Od kiedy jestem w ciąży mam problemy z ciśnieniem. Często za wysokie albo na granicy. Dostałam na ostatniej wizycie receptę na dopegyt 0.25 i polecenie, że jak będę miała ciśnienie 135 i wyżej to mam wziąć jedną tabletkę. Dzisiaj bolała mnie głowa i zmierzyłam ciśnienie i 154/89. Wzięłam tabletkę i teraz mam 145/87. Nie wiem czy to jest ok, czy wziąć kolejną. Wiem, że część z was ma podobne problemy, może mogłybyście coś podpowiedzieć....

oar8csqvraavnoei.png
Skoro twoje ciśnienie cię niepokoi i dophegyt nie działa to radzę zgłosić się na ip zatrzymają cię na dwie doby w celu podłączenia holtera na 24h i wtedy dostosują odpowiednie leczenie. Z ciśnieniem w ciąży nie ma żartów niestety. Wiem bo sama przez to przechodzę i jak mi ciśnienie skakało to zgłosiła się na ip w celu podłączenia holtera.

 
Zadzwoniłam jeszcze do swojego gina i powiedział, że mam wziąć jeszcze jedna tabletkę. Podobno 145 to górna granica normy, więc jak zejdzie do 140 to jest już dobrze...

oar8csqvraavnoei.png
 
A i jeszcze jedno masz ciśnienia powyżej 140 więc ja bym z tym nie czekała i dziwię się trochę że twój lekarz nie skierował cię na patologie ciąży w celu sprawdzenia ciśnień .. ja dophegyt brałam w pierwszej i drugiej ciąży niezależnie jakie miałam ciśnienie brałam 3 razy dziennie

 
Ja dostałam na doraźne stosowanie, mogę wziąć 6 tabletek dziennie. Dzisiaj wzięłam dopiero 2... Nie wiem co o tym myśleć...

oar8csqvraavnoei.png
 
Nie wiem co ty masz za lekarza ale mając już 140/90 kierują do szpitala bo jest to niebezpieczne i dla ciebie i dziecka.

Prywatnego i polecanego dlatego mu zaufałam, ale nie miałam nigdy próblemow z ciśnieniem i nie wiem co robić... Pamiętam Twoją historię... Nie lubię szpitali, ale jak trzeba to pojadę na IP jeśli faktycznie to pomoże...

oar8csqvraavnoei.png
 
Ja dostałam na doraźne stosowanie, mogę wziąć 6 tabletek dziennie. Dzisiaj wzięłam dopiero 2... Nie wiem co o tym myśleć...

oar8csqvraavnoei.png
Ja bym jednak radziła zgłosić się na ip żebys potem pretensji do siebie nie miała ... Poczytaj sobie trosze o nadciśnieniu indukowanym ciąża jest naprawdę niebezpieczne, noże się odkleić łożysko, poronienie czego naprawdę nie życzę ...

 
Prywatnego i polecanego dlatego mu zaufałam, ale nie miałam nigdy próblemow z ciśnieniem i nie wiem co robić... Pamiętam Twoją historię... Nie lubię szpitali, ale jak trzeba to pojadę na IP jeśli faktycznie to pomoże...

oar8csqvraavnoei.png
Na pewno nie zaszkodzi, tylko wprowadza odpowiednie leczenie... Nikt nie lubi szpitali ale to dla dobra dziecka

 
reklama
Ja bym jednak radziła zgłosić się na ip żebys potem pretensji do siebie nie miała ... Poczytaj sobie trosze o nadciśnieniu indukowanym ciąża jest naprawdę niebezpieczne, noże się odkleić łożysko, poronienie czego naprawdę nie życzę ...

Ok, zerknę jeszcze, zmierzę za pół godziny, zobaczę czy zejdzie, jak nie to pojadę. Jak sobie pomyślę o pobycie w bytomskim szpitalu to mnie coś bierze...

oar8csqvraavnoei.png
 
Do góry