reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2020

Cześć dziewczyny
Postanowiłam i ja się przywitać
Test pozytywny okazał się totalnym zaskoczeniem. Jakoś specjalnie się nie staraliśmy, tylko poprostu się nie zabezpieczylismy i od jakiś 2 lat szliśmy na "całość" nie zwracajac uwagi na dni plodne bo chyba żadne z nas do końca nie było zdecydowane czy chcemy dzidziusia choć osobiście ciągle rozglądalam sie za maluchami, ba nawet kupilam kilka ciuszków na wrazie w... bo marzy mi się córcia ale nie ważne co ważne żeby było zdrowe
Mamy juz 7 letniego synka, który wciąż dopytuje o rodzeństwo także jak się w końcu dowie to bedzie sie cieszył
Przy pierwszej ciąży bylam zupełnie zdrowa i o bagatela 20kg chudsza ‍♀️ ale mialam sporo komplikacji, najpierw krwotok w 9tc, potem skurcze w 31tc gdzie synek wbil mi sie w kanal rodny i nie mogl zbytnio rosnąć. Urodzilam w 39tc i 5d zdrowego chlopczyka ale z dość mala waga i wzrostem jak na wiek ciąży. Teraz juz podwojnie narobił i jeden z najwyzszych w klasie
Cieszę sie że sa tu również starsze mamusie bo ja osobiście 36 latka i to chyba byl ostatni dzwonek na ciąże, nie wiem czy za rok lub dwa lata bym się zdecydowała, zawsze twierdzilam ze do 35 roku i koniec.
Jak zauważyłam u kilku z Was tez mam problemy z tarczyca - niedoczynność i hashimoto, dlatego bardzo sie boje jak zniose te ciaze i z jakim wynikiem wagi ja zakoncze ‍♀️ Obecnie bylam na diecie bo rok temu mialam operacje po której przytylam 10kg lezac na łóżku bo nie moglam chodzić i udalo sie zrzucić 7kg, mialo byc wiecej ale los sam zdecydowal.
Zdecydowalam sie z tego właśnie względu na kontynuację diety z moim dietetykiem ktory prowadzi kobiety w ciąży z takimi chorobami takze mam nadzieję ze nie zakoncze tej ciazy 3 cyfrowa waga bo chyba sie zalamie.
Nie mieszkam w Polsce dlatego nie będę wstanie cieszyć sie i podziwiac fasolki tak szybko jak Wy choć szczerze nie mam pojecia jak bedzie to wygladac ze wzgledu na chorobe i wcześniejsze problemy w ciąży. Normalnie USG w 12tc wiec zobaczymy. Bety tez nie da rady zrobic wiec na razie polegam na testach i objawach.
Co do objawów to rozciąganie podbrzusza mnie wykonczy, do tego zaczęło sie siusianie. Mdłości byly lekkie jeszcze przed terminem miesiaczki az do i zeszlego tygodnia i mam nadzieję że sie wiecej nie pojawia bo z synem wymiotowalam przez 7 miesiecy ciazy. Bole piersi sa nie zbyt duze bardziej czuje jak dzieja się zmiany w nich w srodku. Dochodzi tez zmeczenie i bezsenności, budze sie o 6 rano a ja uwielbiam spac długo.
W czwartek pierwsza wizyta u rodzinnego (tak tutaj sie do rodzinnego chodzi potwierdzic ciąże) i zobaczymy jak będzie wyglądać moja sytuacja.
Pozdrawiam Was i wszystkim gratuluję.
Maj piękny miesiac choć u mnie pomieszal większość planów‍♀️

A to mój teścior.

IMG_20190908_090419.jpg
 
reklama
Cześć dziewczyny
Postanowiłam i ja się przywitać
Test pozytywny okazał się totalnym zaskoczeniem. Jakoś specjalnie się nie staraliśmy, tylko poprostu się nie zabezpieczylismy i od jakiś 2 lat szliśmy na "całość" nie zwracajac uwagi na dni plodne bo chyba żadne z nas do końca nie było zdecydowane czy chcemy dzidziusia choć osobiście ciągle rozglądalam sie za maluchami, ba nawet kupilam kilka ciuszków na wrazie w... bo marzy mi się córcia ale nie ważne co ważne żeby było zdrowe
Mamy juz 7 letniego synka, który wciąż dopytuje o rodzeństwo także jak się w końcu dowie to bedzie sie cieszył
Przy pierwszej ciąży bylam zupełnie zdrowa i o bagatela 20kg chudsza ‍♀ ale mialam sporo komplikacji, najpierw krwotok w 9tc, potem skurcze w 31tc gdzie synek wbil mi sie w kanal rodny i nie mogl zbytnio rosnąć. Urodzilam w 39tc i 5d zdrowego chlopczyka ale z dość mala waga i wzrostem jak na wiek ciąży. Teraz juz podwojnie narobił i jeden z najwyzszych w klasie
Cieszę sie że sa tu również starsze mamusie bo ja osobiście 36 latka i to chyba byl ostatni dzwonek na ciąże, nie wiem czy za rok lub dwa lata bym się zdecydowała, zawsze twierdzilam ze do 35 roku i koniec.
Jak zauważyłam u kilku z Was tez mam problemy z tarczyca - niedoczynność i hashimoto, dlatego bardzo sie boje jak zniose te ciaze i z jakim wynikiem wagi ja zakoncze ‍♀ Obecnie bylam na diecie bo rok temu mialam operacje po której przytylam 10kg lezac na łóżku bo nie moglam chodzić i udalo sie zrzucić 7kg, mialo byc wiecej ale los sam zdecydowal.
Zdecydowalam sie z tego właśnie względu na kontynuację diety z moim dietetykiem ktory prowadzi kobiety w ciąży z takimi chorobami takze mam nadzieję ze nie zakoncze tej ciazy 3 cyfrowa waga bo chyba sie zalamie.
Nie mieszkam w Polsce dlatego nie będę wstanie cieszyć sie i podziwiac fasolki tak szybko jak Wy choć szczerze nie mam pojecia jak bedzie to wygladac ze wzgledu na chorobe i wcześniejsze problemy w ciąży. Normalnie USG w 12tc wiec zobaczymy. Bety tez nie da rady zrobic wiec na razie polegam na testach i objawach.
Co do objawów to rozciąganie podbrzusza mnie wykonczy, do tego zaczęło sie siusianie. Mdłości byly lekkie jeszcze przed terminem miesiaczki az do i zeszlego tygodnia i mam nadzieję że sie wiecej nie pojawia bo z synem wymiotowalam przez 7 miesiecy ciazy. Bole piersi sa nie zbyt duze bardziej czuje jak dzieja się zmiany w nich w srodku. Dochodzi tez zmeczenie i bezsenności, budze sie o 6 rano a ja uwielbiam spac długo.
W czwartek pierwsza wizyta u rodzinnego (tak tutaj sie do rodzinnego chodzi potwierdzic ciąże) i zobaczymy jak będzie wyglądać moja sytuacja.
Pozdrawiam Was i wszystkim gratuluję.
Maj piękny miesiac choć u mnie pomieszal większość planów‍♀

A to mój teścior.

Zobacz załącznik 1020912
Witaj, gratulacje i wszystkiego dobrego życzę.
 
Cześć dziewczyny
Postanowiłam i ja się przywitać
Test pozytywny okazał się totalnym zaskoczeniem. Jakoś specjalnie się nie staraliśmy, tylko poprostu się nie zabezpieczylismy i od jakiś 2 lat szliśmy na "całość" nie zwracajac uwagi na dni plodne bo chyba żadne z nas do końca nie było zdecydowane czy chcemy dzidziusia choć osobiście ciągle rozglądalam sie za maluchami, ba nawet kupilam kilka ciuszków na wrazie w... bo marzy mi się córcia ale nie ważne co ważne żeby było zdrowe
Mamy juz 7 letniego synka, który wciąż dopytuje o rodzeństwo także jak się w końcu dowie to bedzie sie cieszył
Przy pierwszej ciąży bylam zupełnie zdrowa i o bagatela 20kg chudsza ‍♀ ale mialam sporo komplikacji, najpierw krwotok w 9tc, potem skurcze w 31tc gdzie synek wbil mi sie w kanal rodny i nie mogl zbytnio rosnąć. Urodzilam w 39tc i 5d zdrowego chlopczyka ale z dość mala waga i wzrostem jak na wiek ciąży. Teraz juz podwojnie narobił i jeden z najwyzszych w klasie
Cieszę sie że sa tu również starsze mamusie bo ja osobiście 36 latka i to chyba byl ostatni dzwonek na ciąże, nie wiem czy za rok lub dwa lata bym się zdecydowała, zawsze twierdzilam ze do 35 roku i koniec.
Jak zauważyłam u kilku z Was tez mam problemy z tarczyca - niedoczynność i hashimoto, dlatego bardzo sie boje jak zniose te ciaze i z jakim wynikiem wagi ja zakoncze ‍♀ Obecnie bylam na diecie bo rok temu mialam operacje po której przytylam 10kg lezac na łóżku bo nie moglam chodzić i udalo sie zrzucić 7kg, mialo byc wiecej ale los sam zdecydowal.
Zdecydowalam sie z tego właśnie względu na kontynuację diety z moim dietetykiem ktory prowadzi kobiety w ciąży z takimi chorobami takze mam nadzieję ze nie zakoncze tej ciazy 3 cyfrowa waga bo chyba sie zalamie.
Nie mieszkam w Polsce dlatego nie będę wstanie cieszyć sie i podziwiac fasolki tak szybko jak Wy choć szczerze nie mam pojecia jak bedzie to wygladac ze wzgledu na chorobe i wcześniejsze problemy w ciąży. Normalnie USG w 12tc wiec zobaczymy. Bety tez nie da rady zrobic wiec na razie polegam na testach i objawach.
Co do objawów to rozciąganie podbrzusza mnie wykonczy, do tego zaczęło sie siusianie. Mdłości byly lekkie jeszcze przed terminem miesiaczki az do i zeszlego tygodnia i mam nadzieję że sie wiecej nie pojawia bo z synem wymiotowalam przez 7 miesiecy ciazy. Bole piersi sa nie zbyt duze bardziej czuje jak dzieja się zmiany w nich w srodku. Dochodzi tez zmeczenie i bezsenności, budze sie o 6 rano a ja uwielbiam spac długo.
W czwartek pierwsza wizyta u rodzinnego (tak tutaj sie do rodzinnego chodzi potwierdzic ciąże) i zobaczymy jak będzie wyglądać moja sytuacja.
Pozdrawiam Was i wszystkim gratuluję.
Maj piękny miesiac choć u mnie pomieszal większość planów‍♀

A to mój teścior.

Zobacz załącznik 1020912
Witam w gronie 36 latek :). A może sprawdź poziom TSH. Mi na początku ciąży skoczył i musiałam zwiększyć dawkę leku. Powodzenia i trzymam kciuki.
 
Witaj, gratulacje i wszystkiego dobrego życzę.
Dziękuję :)

Witam w gronie 36 latek :). A może sprawdź poziom TSH. Mi na początku ciąży skoczył i musiałam zwiększyć dawkę leku. Powodzenia i trzymam kciuki.
Jutro ide do rodzinnego, zapewne zrobimy badania bo juz i tak byl czas zeby zrobić bo mi się leki akurat kończyły :) Poza tym mam problemy z ferrytyna wiec pewnie dojdzie mi zażywanie żelaza, w zeszłym roku przez 12 miesiecy musialam przyjmować więc przy ciąży pewnie wiele sie nie zmieni
 
Witam się i ja w środowy ranek..
Ale pięknie nas przybywa! oby tak dalej :D
Ja Was podczytuje ale jakos czasu brak zeby cos napisac.
Źle się czuje, mdlosci, zaparcia, zmeczenie.. moje co dzienne zmagania.
Do tego moja cudna dwójeczka którą trzeba odwieź do szkoly, przygotowac wszystko, pójść na zebranie itp. Także będąc na L4 miałam odczywać ale jakos nie wychodzi.. :p
A do tego emocje - płaczę oglądając Top Model :p
 
Super, też bym chciała takie wieści a tu dupa, krwawienie mi się pojawiło...
Ja na Twoim miejscu od razu przy plamieniach poszłabym do lekarza lub na szpital bo ewidentnie cos sie dzieje i niekoniecznie musi to byc ciąża pozamaciczna, być może to tylko krwiaki które za pomocą leków się wchłoną - tylko nie czekaj!
 
Witam się i ja :)

Prawie 35 lat, druga ciąża, w domu 11 letnie bliźniaczki :D

Mieszkam poza Polską, gdzie pierwsze i jedyne usg wykonuje się między 18 a 20 tygodniem ciąży, oczywiście o ile w między czasie nie dzieje się nic niepokojącego. Ciąże prowadzi lekarz rodzinny lub położna i na pierwszą wizytę i pobranie krwi do badań należy zgłosić się między 8 a 12 tygodniem.

U mnie dopiero początek 6 tygodnia, a dokładniej 5t1d wg aplikacji Preglife. Czuję się całkiem dobrze, jedyne co mi dokucza to delikatny okresowy ból brzucha od dnia zrobienia testu.

A to moje 2 kreseczki z 3t6d:

5B92BA3E-23BD-4278-AB65-6F8A71D4B1AC.jpeg
 
reklama
I
Witam się i ja :)

Prawie 35 lat, druga ciąża, w domu 11 letnie bliźniaczki :D

Mieszkam poza Polską, gdzie pierwsze i jedyne usg wykonuje się między 18 a 20 tygodniem ciąży, oczywiście o ile w między czasie nie dzieje się nic niepokojącego. Ciąże prowadzi lekarz rodzinny lub położna i na pierwszą wizytę i pobranie krwi do badań należy zgłosić się między 8 a 12 tygodniem.

U mnie dopiero początek 6 tygodnia, a dokładniej 5t1d wg aplikacji Preglife. Czuję się całkiem dobrze, jedyne co mi dokucza to delikatny okresowy ból brzucha od dnia zrobienia testu.

A to moje 2 kreseczki z 3t6d:

Zobacz załącznik 1020997
Wow, co kraj to obyczaj. W jakim kraju mieszkasz? No i oczywiście cieszymy się z 2 kreseczek. ☺️
 
Do góry