reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Ja też u siebie taki widzę po południu. Zawsze miałam bardziej uwypuklony rano płaski A teraz widzę odrobinę większy. W pierwszej ciąży jak byłam w 7 miesiącu to zaczęli pytać czy w ciąży jestem :)
Też jestem ciekawa jak to będzie z tym brzuchem, druga ciąża to brzuch podobno pojawia się szybciej. W poprzedniej było widać u mnie dopiero w 5 miesiącu ze jestem w ciąży.. Coś czuję że teraz to będzie szybciej [emoji28][emoji12]
 
A i jeszcze jedno: jak wiecie, jest lista leków które są w ciąży bezpłatne, ale niektóre programy gabinetowe nie mają wgranej jeszcze aktualizacji i po prostu nie da się wystawić recepty z uprawnieniami C (moja ginekolog mówiła, że w innym gabinecie może wystawić taką receptę, ale tam ma inny program) Za jakiś czas na pewno to naprawą lub możecie poprosić o receptę papierową
 
Hej Dziewczyny, Ja też jestem ciągle głodna. Muszę się chyba przestawić na trochę inne jedzenie, bo ja raczej z tych co jedzą rzadziej a więcej. A w ciąży zdecydowanie lepiej by było częściej a mniej, bo i tak max 1h po jedzeniu zaczyna mnie mdlić i już kombinuje co by tu przekąsić. Najgorsze są noce, ale na razie przynajmniej nie podjadam. W nocy to mi się strasznie chce jeść i przede wszystkim pić, ale to na pewno też kwestia karmienia piersią. Jak synek się budzi i chce jeść (zazwyczaj robi pobudkę 2x na noc na kp + kilka pobudek tak po prostu) to mnie ssie w żołądku i jak tak siedzę i go karmię to mnie aż skręca :D Mam nadzieję, że to przejdzie. W nocy tylko wodę piję ale to max jedną szklankę, mimo że potrzebuje więcej, ale przy większej ilości picia to cały czas bym musiała do toalety chodzić to sobie wolę tego oszczędzić. Jak tu żyć 😂
 
Cześć Dziewczyny! To mój pierwszy post, ale cieszę się, że trafiłam na grupę, gdzie poznam inne przyszłe mamy ☺ U mnie obecnie 6tc+0, termin wg apki 13 maja. Dziewczyny, czy oznaczacie sobie progesteron? Zauważyłam u siebie spadek - najpierw bylo 25, potem 28, 31, a wczoraj 26. Spotkałyście się z takim spadkiem? Po smsie doktor zaleciła mi luteinę 50mg pod język 2x1. Piersi bolą mnie jakby mniej. Czy coś z tego jeszcze będzie?🤷🏻‍♀️Dodam, że pierwszą ciążę straciłam w 8tc, progesteron 11...
Tak, ja dostałam skierowanie na progesteron oraz już zażywam duphastobln 2x dziennie. W każdej ciąży brałam z powodu niskiego progesteronu. Będę pewnie brała do końca 1trymestru.
 
reklama
Umówiłam kolejne usg, co prawda nie udało się równo na za tydzień a na piątek ale za to do świetnego lekarza. Czekam zatem do 25 września i mam nadzieję, ze tętno zarodka zacznie bić jak powinno. Aczkolwiek tych wczorajszych badań nie biorę jakoś na serio, ten lekarz był pomyłką.
 
Do góry