reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ja mam zespół policystycznych jajników i od 5 lat nie zabezpieczaliśmy się z mężem, w tym czasie były starania, ale od jakiś 2 lat już się nie staraliśmy, uznaliśmy będzie co będzie. Ostatni okres w naszym życiu był bardzo pracowity i mieliśmy dużo problemów, ale też bardzo często się kochaliśmy i to nie, aby zajść w ciążę, ale dlatego, że mieliśmy taką ochotę. Okres spóźniał mi się jakieś 25 dni, ale nie podejrzewałam ciąży, bo u mnie takie spóźnienia to norma. Postanowiłam jednak zrobić test, bo chciałam pójść na zakrapiane spotkanie no i zobaczyłam dwie kreski. Zawsze myślałam, że kiedy je zobaczę będzie to dla mnie największa radość, natomiast pierwsze uczucie było "o nie" i płacz. Jednak potem radość. :D:D
ja weszła do lekarza z tekstem po luteina okresu znów nie mam a na test nie sikanie bo szkoda nerwów
 
reklama
No u mnie niestety nie było happy endu. Lekarz stwierdził ciążę 2 tygodnie młodsza, ale zaczęłam w środę plami a wczoraj pojechałam na izbę przyjęć i niestety zarodka nie było. Zaczęło się poronienie. Dzisiaj od rana mega ból i duży skrzep że mnie wyleciał.
Ja byłam u ginekologa jak się okazało w 5 tygodniu i 1 dniu (według ostatniej miesiączki miałby to być już 8 tydzień, ale mam bardzo nieregularne i długie miesiączki) i widział tylko pęcherzyk ciążowy, po którym właśnie uznał, że to 5t1d. Potem byłam tydzień później, czyli w 6 tygodniu i było już widać ciałko żółte, ale o zarodku nic nie mówił, tylko kazał przyjechać po dwóch tygodniach. Wtedy to już będzie 8 tydzień i mam nadzieję, że zobaczę zarodek i bijące serduszko. :)
 
Ja29. 29 O super ze juz było widać serduszko. Ja też będę u ginekologa dokładnie w 5t 5 d i ciekawa jestem co wypatrzy. Dla mnie ta ciąża jest mega zaskoczeniem, chociaż mój mąż twierdzi że chciał i tak wyszło.. No i się modli o bliźniak
i a u nas jest duże prawdopodobienstwo🙄
U nas tez jest szansa na bliźniaki. Nasz 6 latek bardzo chciałby żeby okazało się ze mam 2 rodzeństwa w brzuszku 😍

Czytałam na grupie MTHFR Polska, że zawsze musi być przerwa między acardem i heprayną. Nie mam teraz jak szukać uzasadnienia, ale każdy bierze rano+wieczorem.


Dokładnie tak ja biorę akurat acard rano a heparynę wieczorem :)
 
No u mnie niestety nie było happy endu. Lekarz stwierdził ciążę 2 tygodnie młodsza, ale zaczęłam w środę plami a wczoraj pojechałam na izbę przyjęć i niestety zarodka nie było. Zaczęło się poronienie. Dzisiaj od rana mega ból i duży skrzep że mnie wyleciał.

Trzymaj się ciepło ❤️ Daj sobie czas i mozliwosc przeżycia tego po swojemu. Tez straciliśmy dwie ciąże, wiec wyobrażam sobie ten cholerny ból i niemoc...
 
Przy pierwszej ciąży brałam już 4 miesiące przed staraniami, a teraz 2 miesiące przed. Bierz jak najbardziej.
Dziewczyny czy bierzecie same kwas foliowy? Wizytę u giną mam dopiero za tydzień to będzie 5t5 dzień ale zastanawiam się czy wcześniej nie kupić sobie samego kwasu i nie łykać?
 
Hej dziewczyny , a może miałyście podobna sytuacje do mojej i podniesiecie na duchu :( byłam wczoraj na prywatnej wizycie z której praktycznie nic się nie dowiedziałam ,lekarz nie zrobił nawet badania ginekologicznego ,jedynie USG z którego wychodzi 6t5d i jest pęcherzyk z zarodkiem i ciałkiem żółtym (słowa lekarza) ale jeszcze nie widzi akcji serca ,mówi ze jak za dwa tygodnie przyjdę do już będzie bić. Beta dwa dni temu niecałe 20tysiecy . Z córka w tym tygodniu serduszko już biło i w poprzedniej ciąży która niestety poroniłam . Martwię się ze serduszko już nie zabije bo to już prawie 7tc :(
Od razu mówię, że się nie znam, ale może spróbuj pójść do innego ginekologa. Moja poprzednia babka też był a oszczędna w słowach i na zadane pytanie odpowiadała wymijająco. Poza tym miała gorszy sprzęt niż ta u do ktorej chodzę teraz. Inny lekarz to może inne spojrzenie na sprawę :)
 
Też liczę na bliźniaki [emoji3590] od zawsze marzyłam żeby tego doświadczyc, wizyta za 3 tyg mam nadzieję że zobaczę dwie fasolki [emoji3059][emoji28]
Ja29. 29 O super ze juz było widać serduszko. Ja też będę u ginekologa dokładnie w 5t 5 d i ciekawa jestem co wypatrzy. Dla mnie ta ciąża jest mega zaskoczeniem, chociaż mój mąż twierdzi że chciał i tak wyszło.. No i się modli o bliźniaki a u nas jest duże prawdopodobienstwo[emoji849]
 
reklama
Do góry