reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ja kawę pije tak Jak do tej pory. W pierwszej ciąży przestałam pić bo się balam, ale wtedy byłam młoda na studiach i miałam więcej czasu na sen, teraz bez kawy przy 2 dzieci i zerowej możliwości snu w ciągu dnia nie dałabym rady.
Jeśli.chodzi o ból brzucha to jak dziewczyny pisały to normalne. Niestety normalne.jest też że stale nas coś niepokoi. 💁‍♀️
Racja😍
 
reklama
Ja mam teraz drugą jakby ciążę normalną i ponoć w drugiej rozciaganie bardziej bolesne. Mnie dodatkowo boli bardzo w krzyżu. Też się denerwuje, bo bardziej w nocy mnie boli. Ale czekam na wizytę, zapytam jeszcze raz lekarza.
Dziewczyny, na takie bóle naprawdę polecam np. Magnezin Comfort, bez recepty jest. Mi po dwóch dniach brania 3x1 przeszły te silne bóle, teraz raz na jakiś czas takie ciągniecie, ale boli „miesiączkowych„ już tak mocno nie odczuwam.
 
Hej, melduje się dzisiaj. Bez wymiotow. Boli w brzuchu, krzyżu. Stoi na żołądku🙉 ale ogólnie jakoś daję radę. Przeziebienie minęło. Bedziecie badać oprocz rozyczki i toxo, cytomegalowirusa? Bo ja sama z tym cmv sie waham. Ostatnio w ciąży nawet nie wiedziałam, ze jest coś takiego 😱
 
Dziewczyny, na takie bóle naprawdę polecam np. Magnezin Comfort, bez recepty jest. Mi po dwóch dniach brania 3x1 przeszły te silne bóle, teraz raz na jakiś czas takie ciągniecie, ale boli „miesiączkowych„ już tak mocno nie odczuwam.
A jaką masz dawkę? Ja też mam magnezin, ale są chyba dwie dawki, ta większa 500mg. Może jak będę brać regularnie to i bole będą mniejsze.
 
Witaj w gronie u mnie również 6 tyg. Możesz pokazać swoje usg.
Jak wejdziesz na jej profil to zwróć uwagę, że ona jest po in vitro więc u niej będzie trochę "inaczej". Nie masz co porównywać w tym wypadku, bo u niej był transfer "gotowych" zarodków, a ty jesteś na etapie czekania aż się pojawią.
 
Ostatnia edycja:
Ja cwiczylam.w.domu przez ostatnie 1,5 h 5 razy w tygodniu, moja najdłuższa przerwa trwała 2 tyg. A teraz już od prawie 2 miesięcy nie ćwiczę ,Nie mam zakazu ale w 1 trymestrze jakoś wolę nie ryzykować. Czuje się teraz taka zapuszczona 🤣 ale wiem ze jak urodze to wroce do ćwiczeń i już się nie mogę doczekać 😁
Kochana, ja jeszcze jako nieciężarna, prowadziłam zajecia dla kobiet w ciazy i treningi indywidualne po porodzie hihi. Możesz podpytać lekarza czy nie maprzeciwskazan do aktywności fizycznej. Jeśli da zielone światło, to gorąco zachęcam do umiarkowanych ćwiczeń, zwłaszcza że przed zajsciem w ciaze ćwiczyłaś. Niesie to niesamowicie duzo dobra dla Twojego zdrowia i maluszka. Służę pomocą i doborem odpowiednich ćwiczeń , bo trzeba je przesiać 😊
 
Hej, melduje się dzisiaj. Bez wymiotow. Boli w brzuchu, krzyżu. Stoi na żołądku🙉 ale ogólnie jakoś daję radę. Przeziebienie minęło. Bedziecie badać oprocz rozyczki i toxo, cytomegalowirusa? Bo ja sama z tym cmv sie waham. Ostatnio w ciąży nawet nie wiedziałam, ze jest coś takiego 😱
robilam nie wiem co to jest ale zrobilam
 
Kochana, ja jeszcze jako nieciężarna, prowadziłam zajecia dla kobiet w ciazy i treningi indywidualne po porodzie hihi. Możesz podpytać lekarza czy nie maprzeciwskazan do aktywności fizycznej. Jeśli da zielone światło, to gorąco zachęcam do umiarkowanych ćwiczeń, zwłaszcza że przed zajsciem w ciaze ćwiczyłaś. Niesie to niesamowicie duzo dobra dla Twojego zdrowia i maluszka. Służę pomocą i doborem odpowiednich ćwiczeń , bo trzeba je przesiać 😊
Lekarza to nawet nie będę pytać bo on mi nie pozwoli córki na ręce brać nawet 🤦‍♀️ A wiadomo że brałam w poprzedniej ciąży i teraz też będę brać bo ona jeszcze tego potrzebuje. Myślisz że mogę zacząć coś już w 1 trymestrze? Ja ćwiczyłem.doayc mocne treningi z Moniką Kołakowska więc nie miałabym teraz kompletnie pojęcia co mogę robić A co nie. Maty i butów nie schowałam do szafy, czekają na mnie 😁
 
reklama
@dadzi trzymalam go wysoko, żeby nie dotykał dolnej części brzucha i sprawdzałam co chwila, czy się nie nagrzałam za mocno. Nie można rozgrzewać brzucha w tych dolnych partiach, typu termofory/laptopy. Trzymałam go na żołądku, bo on najbardziej bolał :(
to dobrze. Nawet zbyt gorące kąpiele nie są wskazane. Ja je tak lubię, teraz unikam
 
Do góry