reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Plus nifty pro ma ubezpieczenie z tym, że trzeba wtedy stos papierów dostarczyć, ale to wszystko jest w umowie.
Tak, ja mam takie ubezpieczenie.
W sumie do podpisania miałam dwa dokumenty, jeden to wyrażenie zgody na wykorzystywanie danych klinicznych, wykorzystanie materiału do celów badawczych, przypadkowe odkrycia podczas badania, drugi to ubezpieczenie. Jeśli macie pytania lub chciałybyście poczytać mogę zeskanować i wrzucić wieczorem na forum.
 
reklama
A mnie jeszcze "terror laktacyjny" ;) chcesz to karmisz, nie chcesz lub nie możesz to świat się nie zawali. Z każdej strony gloryfikownie jest karmienie piersią i to mnie trochę drażni. Koleżanka była tak umordowana karmieniem piersią że dosyć szybko przeszła na butelkę to potem usłyszała, że od innych karmiących piersią, że to egoizm (zapadło mi to w pamięć) Położne to też dostają spazmów jak słyszą, że ktoś nie chce karmić piersią. Uważam, że jest to krzywdzące. Jako ciekawostkę dodam, że ja musiałam być karmiona od początku mlekiem modyfikowanym i to w czasach kiedy nie było mleka z milionem niezbędnych dodatków i jakoś żyję i nie chorowałam więcej niż inne dzieci. Ale dowalnie komuś, że karmi butelką, bo jest egoistą uważam za nietakt. Niestety albo dowalą ci koleżanki, albo położna czy lekarz.
O rety terror laktacyjny.. przy pierwszym dziecku był taki nacisk na kp ze chcialam wyjść na własne żądanie..
Czy wy też tak wstajecie w nocy i później nie możecie zasnąć?
Ktoś sobie z tym poradził?
Właśnie od jakiejś godziny leżę w łóżku i nie mogę zasnąć :/ później w pracy jestem nie do życia :/
Mam straszny problem ze snem, potrzebuje drzemki w dzień, później zasypiam kolo 1 czy 2 w nocy.. i generalnie przez to jestem cały czas zmeczona [emoji2356]
Dziewczyny jak sobie radzicie z migrenami? Nic nie można wziąć a głowa pęka [emoji19]
Jak juz mnie bardzo boli to biorę Paracetamol.

Ja od tygodnia czuje się strasznie, poszłam na zwolnienie bo nie byłam w stanie wyjść rano do pracy. Mdlosci dokuczaja mi przez cały dzień. Do tego dopadlo mnie przeziębienie [emoji85]

Prenatalne mam na 18.11.
 
Super, ze z Waszymi maleństwami wszystko dobrze! Bardzo się ciesze ❤

dziewczyny a jak Wasze brzuszki ciążowe? Ja dzisiaj 9+6 i dopiero dzisiaj zauważyłam delikatne wypuklenie podbrzusza😊 a jak u Was?
No ja jestem 11+5 i brzuszek lekki juz jest.
ale juz miałam od 8 tygodnia straszne wdęcia, więc to wyglądało już wczesniej, jakbym miała ciazowy brzuch :p
już w 9 tygodniu musiałam się pożegnać z niektórymi parami jeansów :D

Dziewczyny jak u Was z kawą? Zawsze byłam miłośniczką kawy, jednak jak zaszłam w ciążę od razu z niej zrezygnowałam i nawet nie przyszło mi to z trudem, bo na samą myśl o niej było mi niedobrze. Teraz jednak w 13+4 tygodniu nabrałam wielkiej chęci na kawę. Boję się jednak, czy nie jest ona szkodliwa dla dziecka, opinie są podzielone. Wiem, że może wypłukiwać witaminy i minerały z organizmu, ale czy naprawdę jest szkodliwa? Chciałabym chociaż raz w tygodniu sobie na pyszną kawkę pozwolić, ale się boję. 😟
Ja uwielbiam kawę, ale strasznie mnie odrzuca odkład jestem w ciąży, W ogóle nie mam ochoty :/ Na początku to było przez mdłości, ciekawa jestem jak to będzie w drugim trymestrze.
Ale jakby mogła to pewnie bym piła ciągle 1-2 cappucina na dzień :D

Mam straszny problem ze snem, potrzebuje drzemki w dzień, później zasypiam kolo 1 czy 2 w nocy.. i generalnie przez to jestem cały czas zmeczona [emoji2356]Jak juz mnie bardzo boli to biorę Paracetamol.
No tez miałąm z tym problem, że około 13 w pracy prawie zasypiałam na siędząco :D Na szczeście teraz pracuję z domu, więc ewentualnie pójde się zdrzemnąć :p

Dzisiaj idę na badania! Mam nadzieje, że malusze urósł :D
Prentalane dopiero 9.11.
 
No ja jestem 11+5 i brzuszek lekki juz jest.
ale juz miałam od 8 tygodnia straszne wdęcia, więc to wyglądało już wczesniej, jakbym miała ciazowy brzuch :p
już w 9 tygodniu musiałam się pożegnać z niektórymi parami jeansów :D


Ja uwielbiam kawę, ale strasznie mnie odrzuca odkład jestem w ciąży, W ogóle nie mam ochoty :/ Na początku to było przez mdłości, ciekawa jestem jak to będzie w drugim trymestrze.
Ale jakby mogła to pewnie bym piła ciągle 1-2 cappucina na dzień :D


No tez miałąm z tym problem, że około 13 w pracy prawie zasypiałam na siędząco :D Na szczeście teraz pracuję z domu, więc ewentualnie pójde się zdrzemnąć :p

Dzisiaj idę na badania! Mam nadzieje, że malusze urósł :D
Prentalane dopiero 9.11.
O której masz badania? Ja dzisiaj tez ale dopiero o 19:45 🙄 boje się ze będą blokady bo lekarza mam w Łodzi w miejscu gdzie odbywają się strajki. Chyba wyjade z dobre 1,5 godziny wcześniej żeby mieć pewność ze zdążę 😛
 
O której masz badania? Ja dzisiaj tez ale dopiero o 19:45 🙄 boje się ze będą blokady bo lekarza mam w Łodzi w miejscu gdzie odbywają się strajki. Chyba wyjade z dobre 1,5 godziny wcześniej żeby mieć pewność ze zdążę 😛
Ja mam o 13.30. Ale mieszkam ulice dalej od ginelokoga, więc starczy jak wyjdę 15 minut przed :D Prenatalne badania tez mam 5 minut od siebie na pieszo, porodówka to samo ;P
No 1,5 godziny mam nadzieję, zę styknie, ale licz sie z tym, że może będziesz musialą przejść większość trasy na pieszo - wtedy Ci starczy tyle czasu?
 
reklama
Ja mam o 13.30. Ale mieszkam ulice dalej od ginelokoga, więc starczy jak wyjdę 15 minut przed :D Prenatalne badania tez mam 5 minut od siebie na pieszo, porodówka to samo ;P
No 1,5 godziny mam nadzieję, zę styknie, ale licz sie z tym, że może będziesz musialą przejść większość trasy na pieszo - wtedy Ci starczy tyle czasu?
Staram się znaleźć informacje gdzie dzisiaj maja odbywać się protesty w Łodzi. Wczoraj były już od 12 wiec w wielu miejscach przeszły, liczę ze dzisiaj skupia się bardziej na Piotrkowskiej bo są dopiero od 18.. a ja mam lekarza na szczęście troszkę dalej
 
Do góry