reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ja teraz jestem na kwarantannie i marzę o wyjściu na spacer :oops: chodzenie po podwórku dookoła domu to nie to samo:D więc leżę, jem, trochę popracuję, no i oddycham!:D:p
 
reklama
Pytanie do dziewczyn, które biorą lub brały duphaston. Na pierwszej wizycie lekarz przepisał mi te tabletki profilaktycznie. Na ostatniej wizycie zapomniałam zapytać o receptę. Zadzwoniłam do doktora i powiedział, żeby skończyć opakowanie i odstawić i zobaczymy za miesiąc na kontroli czy wracamy. Powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was też tak odstawiala lek z dnia na dzień? Martwię się żeby nie zaszkodzic maluchowi jakimiś gwaltownymi zmianami hormonalnymi.
 
Pytanie do dziewczyn, które biorą lub brały duphaston. Na pierwszej wizycie lekarz przepisał mi te tabletki profilaktycznie. Na ostatniej wizycie zapomniałam zapytać o receptę. Zadzwoniłam do doktora i powiedział, żeby skończyć opakowanie i odstawić i zobaczymy za miesiąc na kontroli czy wracamy. Powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was też tak odstawiala lek z dnia na dzień? Martwię się żeby nie zaszkodzic maluchowi jakimiś gwaltownymi zmianami hormonalnymi.
Miałam dokładnie taką samą sytuację. Duphaston brałam trzy razy dziennie. Po wizycie lekarz zmniejszył dawkę do 2 dziennie i kazał dokończyć opakowanie. Kolejnych tabletek nie zapisał. Po odstawieniu wszystko w porządku. Żadnych zmian w samopoczuciu, z bobasem też ok, obecnie 16 tc🙂
 
Miałam dokładnie taką samą sytuację. Duphaston brałam trzy razy dziennie. Po wizycie lekarz zmniejszył dawkę do 2 dziennie i kazał dokończyć opakowanie. Kolejnych tabletek nie zapisał. Po odstawieniu wszystko w porządku. Żadnych zmian w samopoczuciu, z bobasem też ok, obecnie 16 tc🙂
Ufff to mnie uspokoilas ;) ja narazie nie biorę 2 dni, też nie wydaje mi się żeby coś się zmieniło oby dalej tak było :)
 
Pytanie do dziewczyn, które biorą lub brały duphaston. Na pierwszej wizycie lekarz przepisał mi te tabletki profilaktycznie. Na ostatniej wizycie zapomniałam zapytać o receptę. Zadzwoniłam do doktora i powiedział, żeby skończyć opakowanie i odstawić i zobaczymy za miesiąc na kontroli czy wracamy. Powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was też tak odstawiala lek z dnia na dzień? Martwię się żeby nie zaszkodzic maluchowi jakimiś gwaltownymi zmianami hormonalnymi.
U mnie podobnie, brałam dwie tabletki dziennie, zeszłam do jednej i po jakimś czasie przestałam brać. Zostało mi ich jeszcze trochę, ale mam nadzieje, ze już nie będę musiała ich brać. Miałam je przepisane, bo raz wystąpiło lekkie plamienie, po odstawieniu jest wszystko ok :)
 
Wiecie co a ja mam od jakiegoś czasu taki problem ze mi ciagle wszystko śmierdzi... narzeczony już ma tego dosyć ze sobie leżymy a ja ciagle biadole ze śmierdzi mi coś i tak non stop. Wietrze mieszkanie na potęgę, wszystko w mieszkaniu wysprzątane a ja ciagle mam wrażenie ze coś śmierdzi. Wiadomo czasami nie czuje nic, ale czasami już mam naprawdę tego dosyć. Przez to cały czas czyszczę mieszkanie na błysk, piorę non stop, posciel zmieniam dosłownie co chwile. Plus tego taki ze wszystko w mieszkaniu wysprzątane na błysk 😅
Pytanie do dziewczyn, które biorą lub brały duphaston. Na pierwszej wizycie lekarz przepisał mi te tabletki profilaktycznie. Na ostatniej wizycie zapomniałam zapytać o receptę. Zadzwoniłam do doktora i powiedział, żeby skończyć opakowanie i odstawić i zobaczymy za miesiąc na kontroli czy wracamy. Powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was też tak odstawiala lek z dnia na dzień? Martwię się żeby nie zaszkodzic maluchowi jakimiś gwaltownymi zmianami hormonalnymi.
Ja miałam 3 opakowania duphastonu do wybrania. 3 tabletki dziennie, po skończeniu z dnia na dzień miałam odstawić i tak zrobiłam. Ale dalej brałam 2x2 tabletki luteiny pod język ale tez skończyłam jakoś na początku 12 tyg i tez odstawiłam z dnia na dzień. Wszystko jest w porządku 😊 przestałam wymiotować i lepiej się czuje odkąd odstawiłam leki, nie wiem czy to dzięki temu ze je odstawiłam czy może po prostu minął ten kiepski dla mnie czas. W każdym razie czuje się teraz super 😊
 
Ostatnia edycja:
Wiecie co a ja mam od jakiegoś czasu taki problem ze mi ciagle wszystko śmierdzi... narzeczony już ma tego dosyć ze sobie leżymy a ja ciagle biadole ze śmierdzi mi coś i tak non stop. Wietrze mieszkanie na potęgę, wszyst

Ja miałam 3 opakowania duphastonu do wybrania. 3 tabletki dziennie, po skończeniu z dnia na dzień miałam odstawić i tak zrobiłam. Ale dalej brałam 2x2 tabletki luteiny pod język ale tez skończyłam jakoś na początku 12 tyg i tez odstawiłam z dnia na dzień. Wszystko jest w porządku 😊 przestałam wymiotować i lepiej się czuje odkąd odstawiłam leki, nie wiem czy to dzięki temu ze je odstawiłam czy może po prostu minął ten kiepski dla mnie czas. W każdym razie czuje się teraz super 😊

Moja koleżanka po tym, że jej wszystko zaczęło śmierdzieć poznała, że jest w ciąży :-D
Ja tak mam w tej ciąży od czasu do czasu... chodzę po domu i niucham i wyniuchać nie mogę
...

A mi kurcze znów oczy poszły 😟 no miesiąc nawet nie minął odkąd mi się poprzednio skończyło 😖 na razie tylko trochę jedno oko pobolewa (chociaż wygląda masakrycznie, bo już calutkie czerwone), więc zwykłe krople biorę, ale kurcze już nie wiem co gorsze - czy żeby to zapalenie dalej się rozwijało i czekać czy przejdzie czy żeby sterydy wziąć...
 
Kochane, czy macie zaplanowane kolejne wizyty po usg genetycznym? Czy teraz czekamy już tylko na połówkowe? U mnie wszystko jest w porządku z badaniami i zastanawiam się czy powinnam umawiać się na jakieś wizyty pomiędzy USG...
 
reklama
Kochane, czy macie zaplanowane kolejne wizyty po usg genetycznym? Czy teraz czekamy już tylko na połówkowe? U mnie wszystko jest w porządku z badaniami i zastanawiam się czy powinnam umawiać się na jakieś wizyty pomiędzy USG...
Ja miałam prenatalne w 12 tc teraz kolejną wizyta w 16 tc A potem połówkowe. co 4 tygodnie mój lekarz umawia mnie na wizyty.
 
Do góry