reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Witam wszyskie majowe mamy, chciałabym do Was dołączyć;)
Aktualnie jestem w 16 tygodniu ciąży i wczoraj lekarz z przekonaniem powiedział że będzie chłopak ;)
Jakoś chyba u nad większość chłopców jak narazie czy tylko mi się wydaje? 😁

leżę właśnie plackiem i odpoczywam bo coś mnie znowu podbrzusze kłuje idealnie na środku.. dostałam luteinę żeby nie bolało i nie bolało kilka dni i znowu. Myślicie ze to po prosgu przez macice? Na usg w sobotę wszystko było ładnie
 
reklama
Mam cichą nadzieję, że ciąża mnie "uratuje" przed pierwszą turą szczepień dla zwykłych ludzi 😆 ja tez przeżywam jakiś wysyp, a była już poprawa.

Jutro idę do nowego lekarza na NFZ i mam mieszane uczucia. Boję się, że zle trafię..
 
Jejku, na kiedy Ty masz termin, że już tak fajnie ruchy czujesz? Ja w ciąży na tym etapie jestem po raz piąty i czuję rzadko i słabo. I w ogóle jakoś inaczej niż w poprzednich - to co "wydaje mi się" ruchami czuję zupełnie po bokach, albo tak po bokach wysoko - na wysokości trochę poniżej pępka. Z przodu może ze dwa razy poczułam, mimo, że łożysko na tylnej ścianie, więc nic nie powinno tłumić. Na USG Mała za każdym razem cały czas się ruszała - mam nadzieję, że z czasem poczuję lepiej, bo brak ruchów w bardziej zaawansowanej ciąży, to niestety stres.
W poprzedniej ciąży przestałam czuć ruchy w 9 miesiącu - kto tego nie przeżył, ten chyba nie może sobie wyobrazić, jaki to strach. Nie potrafię opisać, jaką poczułam ulgę, kiedy w szpitalu podłączyli mnie do ktg i usłyszałam serduszko. Niestety ten brak ruchów rzeczywiście zwiastował problem - Mały urodził się jeszcze tego samego dnia, w bardzo złym stanie, miał trudności z oddychaniem, słabą morfologię - pierwsze godziny to była walka o życie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło:) Nie piszę tego, żeby kogokolwiek straszyć - raczej żeby zaznaczyć, że brak ruchów przez dłuższy czas nie koniecznie musi oznaczać najgorsze, ale czujnym być trzeba.
Na 2.05 ;) ale tak czuję ze 2-3 dni dopiero i też nie przez cały czas. Chyba zależy jak się ułoży ;)
 
Jakoś chyba u nad większość chłopców jak narazie czy tylko mi się wydaje? 😁

leżę właśnie plackiem i odpoczywam bo coś mnie znowu podbrzusze kłuje idealnie na środku.. dostałam luteinę żeby nie bolało i nie bolało kilka dni i znowu. Myślicie ze to po prosgu przez macice? Na usg w sobotę wszystko było ładnie
Też zauważyłam, że większość chłopców :D
Wydaje mi się, że te bóle to normalka, mi też dzisiaj towarzyszą ;)
 
Mam cichą nadzieję, że ciąża mnie "uratuje" przed pierwszą turą szczepień dla zwykłych ludzi 😆 ja tez przeżywam jakiś wysyp, a była już poprawa.

Jutro idę do nowego lekarza na NFZ i mam mieszane uczucia. Boję się, że zle trafię..
No ja się bałam, bo w pierwszych ogłoszeniach kobiety w ciąży miały też iść w pierwszej kolejności... :/ więc odetchnęłam trochę teraz.
 
Teraz jest problem gdziekolwiek wejść bez maseczki. Coś czuję, że gdy się nie zaszczepimy żaden lekarz nas nie przyjmie. Ale mogę się mylić...
Ogólnie jestem na NIE. Przeciw grypie nigdy się nie szczepiłam więc na covid też nie chcę, a tym bardziej nie w ciąży.
Też się tego boję :( przeciw grypie też się nie szczepię. Moja mama raz się poszła i zaszczepiła, bo ją koleżanka namówiła i mało nie zeszła... potem karetki, kroplówki... 😣
 
Jakoś chyba u nad większość chłopców jak narazie czy tylko mi się wydaje? 😁

leżę właśnie plackiem i odpoczywam bo coś mnie znowu podbrzusze kłuje idealnie na środku.. dostałam luteinę żeby nie bolało i nie bolało kilka dni i znowu. Myślicie ze to po prosgu przez macice? Na usg w sobotę wszystko było ładnie

U nas będzie chłopczyk i też wydaje mi się, że tu właśnie większość chłopców jest 🙂
 
Wlasnie nawet myslalam nad zrobieniem zestawienia kto kogo oczekuje bo tez mam wrażenie że jest znaczna przewaga chłopców :)

Lista do wątku zamkniętego została już wysłana do Ani. Na dniach będzie utworzony.
Jak będzie wątek zamknięty to zrobimy :) Dobrze by było tam mieć coś o nas np. imię, wiek, ewentualnie skąd jesteśmy, i oczywiscie oczekiwaną datę porodu, płeć, imię dziecka, i po urodzeniu oczywiscie faktyczną datę porodu, wagę, wzrost :) będzie fajna pamiątka i zbiór podstawoych info, żeby mniej więcej wiedzieć kto jest kim :) Jak ktoś ma inny lepszy pomysł to też jak najbardziej sie podzielcie!
 
reklama
Ja jeszcze nie wiem czy chłopak czy dziewczynka, u mnie w rodzinie zdecydowana przewaga dziewczyn, więc wydaje mi się, że moja córka będzie miała wymarzoną siostrę🙂 może jak pójdę 10.12 to już coś będzie można powiedzieć na ten temat😀
 
Do góry