reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

A do kąpieli? Słyszałam że emolium czy oliatum nie warto bez potrzeby kupować bo to na atopową skórę specyfik. Raczej zwykly płyn...jakiś sprawdzony?
 
reklama
Ja poproszę o ściągę dotyczącą kosmetyków na pierwsze dni życia maleństwa. Po 10 latach wypadłam z obiegu, jest masę nowych kosmetyków do pielęgnacji niemowlaków, kiedys to był np. sudokrem- dzis czytam że niekoniecznie jest to dobry wybór itd. Ala dzidzi mam paczkę pampersów i dla siebie op.wkładek po porodowych+wkładki laktacyjne. Oczywiście potrzebuje zorientowac o te rzeczy, których będe potrzebowała do szpitala, bo potem to juz sobie dokupię.
Polecam blog Sroka o. Dużo przydatnych recenzji. Jak nie chce Ci się szukać i wymyślać to dobre składy mają produkty babydream z Rossmann.
 
Ja kupiłam bepanthen baby-super krem i na pupkę i na ranki. Wzięłam też linomag bo każde dziecko jest inne więc wolę mieć dwa na wypadek gdyby któryś krem uczulał. Więc do szpitala biorę bepanthen, octenisept, smoka, pampy i chyba tyle. Dla siebie lanoline ja akurat kupiłam z ziaji lanomasc i kompresy medimum. Pierwsza laktacja nie poszła mi najlepiej więc wolę być przygotowana. Sudocrem mieli swego czasu z Polski wycofać, to bardzo mocny krem, wysuszający, na odparzenia jedynie, nie używałabym do codziennej pielęgnacji.
W szpitalach teraz nie kapią dzieci. Oilatum jest fajne, łagodne ale drogie. Przy pierwszej ciąży miałam a potem przeszłam na nivea baby. Teraz jest mnóstwo fajnych serii w Rossman z dobrym składem, polecanym przez srokao. Np bobini szampon 3w1, alterra 3w1 i wiele innych więc spróbuję coś drogeryjnego 🙂
 
Ja kupiłam bepanthen baby-super krem i na pupkę i na ranki. Wzięłam też linomag bo każde dziecko jest inne więc wolę mieć dwa na wypadek gdyby któryś krem uczulał. Więc do szpitala biorę bepanthen, octenisept, smoka, pampy i chyba tyle. Dla siebie lanoline ja akurat kupiłam z ziaji lanomasc i kompresy medimum. Pierwsza laktacja nie poszła mi najlepiej więc wolę być przygotowana. Sudocrem mieli swego czasu z Polski wycofać, to bardzo mocny krem, wysuszający, na odparzenia jedynie, nie używałabym do codziennej pielęgnacji.
W szpitalach teraz nie kapią dzieci. Oilatum jest fajne, łagodne ale drogie. Przy pierwszej ciąży miałam a potem przeszłam na nivea baby. Teraz jest mnóstwo fajnych serii w Rossman z dobrym składem, polecanym przez srokao. Np bobini szampon 3w1, alterra 3w1 i wiele innych więc spróbuję coś drogeryjnego 🙂
Ja mam dokładnie taki sam zestaw :)
 
Fajnie by było gdyby kremy czy płyny do kąpieli były dostępne w saszetkach, możnaby było wypróbować. Wiadomo, dzieciaczki, właściwie ich skóra różnie reaguje na różne kremy, maści, płyny itd
 
reklama
Z pierwszym dzieckiem leżałyśmy na oddziale 11 dni-noworodkowe zapalenie płuc+żółtaczka. Wolę cos spakowac do kąpieli
Przy tak długim pobycie i tak będzie potrzeba, żeby Ci ktoś dowiózł pewne rzeczy, więc i taki płyn mógłby dowieźć, nie ma sensu brać na zapas, no ale to jak już uważasz. Ja staram się brać minimum wszystkiego.
 
Do góry