reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

@Szałwia88 ja też bym chciała dołączyć, jak to teraz zrobić?
Wyszukaj na face majóweczki 2021 Link do: Grupy na Facebooku
Mój lekarz nie robi niestety. W pierwszej ciąży poszłam do innego (u mnie w całym mieście tylko jeden lekarz ma uprawnienia do tego), ale w sumie zastanawiam się czy ma to sens.
Dostałam wówczas wynik mniej więcej taki:
Trisomia 21 1:5000
Trisomia 18 < 1:20000
Trisomia 13 < 1:20000
No i w sumie co to daje ?! Ryzko wiedziałam, że małe ale nadal jest, bo to zawsze może paść na mnie i to ja będę tym jednym na 5000 przypadków, który nosi chore dziecko. Po prostu koszt badania to pewnie z 600zł a nie wiem czy dla mnie tak naprawdę coś zmieni jak wyjdzie tam 1:10000 czy 1: 1000 czy też 1:100 -> bo przecież nawet jak będzie 1:100 to szansa na dziecko zdrowe i tak jest dużo większa niż chore i go nie usunę.... podsumowując sama nie wiem czy zrobić, ale czuję że to badanie nic nie daje ;)
Popieram
 
reklama
Co do porodów. Pierwszy z synem 8h chamskich skurczów i też błagałam o cc ;) . Drugi z córka 20.minut i po robocie. Obydwa z przebciem (no drugi z dobiciem do końca że tak to ujmę) pęcherza płodowego i oxy.
A jednak jak różne :)
Z Córką nie zdarzylam się zorientować ze juz urodziłam i jak to możliwe 🙈 to tak w duuużym skrócie ;)
 
Byłam w ogóle dzisiaj na wizycie, ale u lekarza na nfz. Lekarz nie określił dokladnie dnia tylko rzucil 9 tydzien. Wedlug tamtego prywatnie jest 8+6. Czyli ok. Młode ma 2 cm. Niestety lekarz się spieszył, i coś kliknal i nie mam zdjęcia. Następna wizyta za dwa tyg. Ale nir pamietam czy sie zapisalam. 🙈 pobrali mi krew na hiv, bo tam robią. A i pulsu fasola nie mierzył. No i mam jakies tam wyniki krwi robic. Karty ciąży nie mam. Cieszę się, ze fasolek rośnie. Ja jeszcze wymiotowalam nawet po suchym chlebie😞
Slyszalam, że warto mieć tą kartę ciąży do 10 tygodnia, żeby moc starać się o becikowe, czy to prawda?🙂 wiem, że chodzi o to, by zgłosić się do gina przed 10 tygodniem, ale podobno daty z tej książeczki mają znaczenie 🤷🏻‍♀️ A może to jakaś plota?
 
Dziewczyny w sobotę przede mną pierwsza wizyta będę wtedy w 6+0 tyg. Myślicie ze już będzie biło serduszko? Tak strasznie się stresuje czy wszysgko będzie dobrze.
oprocz okropnej cery czuje się znakomicie. Żadnych mdłości, zachcianek. Na początku pobolewal teoche brzuch a teraz nawet tego nie czuje..

Ja miałam pierwszą wizytę wg @ 5+2 i lekarz powiedział, że raczej nic nie będzie widać ale serduszko było ☺️
Mi dolegliwości umilkły i też myślałam, że będzie źle ale wszystko jest ok☺️ Także ciesz się, że przechodzisz to "bezobjawowo" 😉
 
Dziewczyny w sobotę przede mną pierwsza wizyta będę wtedy w 6+0 tyg. Myślicie ze już będzie biło serduszko? Tak strasznie się stresuje czy wszysgko będzie dobrze.
oprocz okropnej cery czuje się znakomicie. Żadnych mdłości, zachcianek. Na początku pobolewal teoche brzuch a teraz nawet tego nie czuje..
U mnie 6+1 biło, ale brałam pod uwagę że jest wcześnie i moze nie byc slychac☺️ Chociaz łatwo powiedziec sobie, żeby się nie nastawiać, a głowa robi swoje ☺️
 
Dobrze się odżywiacie? Cholera, ja myślałam, ze będę uprawiać jogę i pic sok z selera naciowego i zagryzać chipsami z jarmużu a tu co? Kupne pierogi ruskie z mikrofali... nie mam siły nic sobie przygotowywać wybitnego. Błagam powiedzcie, ze Wy tez ...
Spoko w pierwszej ciąży tez tak myślałam. Skończyło się na śledziach z ogórkami i jabłkami 😂
 
Ja też już gdzieś od 2-3 tygodni jak się zaczęłam źle czuć to młodemu daje słoiczki a dla siebie i męża zamawiam coś z dowozem. Niestety czuję się dość kiepsko, a jak dziecko moje nie spi to sięm uszę mu poświęcić w 100%. Gotowałam zawsze na jego drzemkach, ma 2 w ciągu dnia po max 1,5h (a często krócej) i teraz wolę ten czas poświęcić na odpoczynek, bo to mój jedyny odpoczynek w ciągu dnia :)
Ile ja bym dała, żeby moja tyle w dzień spala. A dodatkowo problem ząbkowania, to już w ogole ciężko mi nieraz😱
 
reklama
Dziewczyny w sobotę przede mną pierwsza wizyta będę wtedy w 6+0 tyg. Myślicie ze już będzie biło serduszko? Tak strasznie się stresuje czy wszysgko będzie dobrze.
oprocz okropnej cery czuje się znakomicie. Żadnych mdłości, zachcianek. Na początku pobolewal teoche brzuch a teraz nawet tego nie czuje..
Jak opoznila Ci się np owulacja to może jeszcze nie być nawet zarodka. Piszę tak, żebyś się nie denerwowala, ze coś jest nie tak.
 
Do góry