reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Testy NIPT mozna robić z reguly od 10 tyg ciąży. Takie najbardziej popularne to Sanco(jako jedyne robione w polsce) plusem jest bardzo szybki wynki 5 dni roboczych
Nifty (krew wysylaja do Hongonku chyba albo jakis inny azjatycki rejon) producent chwali sie że ma ubezpieczenie jakby wynik wyszedl ze dziecko zdrowe a urodzi sie chore. Ale jak wiadomo nie ejst latwo wywalczyc takie odszkodowanie, wiec ja bym sie tym nie sugerowala
Jest jeszcze Panorama probke krwi wysylaja do Stanów ja robilam to badanie w poprzedniej ciazy, i nie jestem zadowolona, bardzo drogiej 2700 zl wynik mial byc 14 dni roboczych czyli 3tyg! A po 3 tyg zadzownili ze wynik nie wyszedł. Sie okazalo że za malo dna plodu bylo w krwi
Dlatego jakbym teraz sie decydowała to na Sanco bo tam wymagaja najmniejszej ilosci dna plodu wiec jest najmniejsze ryzyko że badanie nie wyjdzie.
Tak sie troche rozpisalam mam nadzieje że zrozumiale.
Dziękuję za ten wpis 🙂 wiem czego szukać dalej w necie.
 
reklama
Imbir jest polecany w ciazy głównie na mdłości. Sa nawet tabletki do zucia z imbirem pregna vomit. Mi lekarka poleca imbir, ale ja go wykluczylam bo sie po nim zle czuje. Ale ogólnie jest dozwolony
No też właśnie takie informacje miałam, dlatego się zdzwieilam, ale dla pewności chciałam się poradzić. Bardzo lubię imbir, więc nie będę z niego rezygnowała. 😁 Dzięki.
 
Jak często macie wizyty u ginekologa? Raz w miesiącu, czy częściej? Ja na początku miałam często, potem zapisali mnie na za miesiąc i będę miała pierwsze badania krwi i moczu.
 
Ja to się za bardzo w tym nie orientuje. Mam 18 listopada prenatalne usg i ginekolog mi powiedziała ze jak wtedy będzie wszystko dobrze to nic więcej nie muszę robić.
nifty się robi właśnie jak coś w prenatalnym usg wyjdzie nie tak ?
Jestem po poronieniu zatrzymanym i każdy dzień ciąży to wielki stres. Dlatego się zdecydowałam ... może dobry wynik sprawi że dalsze miesiące będą już bardziej różowe 🙂
 
Witam Mamuśki! :)
Bardzo się cieszę że jestem tu z Wami.
Dużo postów do nadrobienia i jeśli był już ten temat to bardzo przepraszam...
Czy ktoś z Was miała lub zastanawia się nad testem NIFTY (lub innym DNA)
Od strony technicznej powiem.
Nie wiem jak w innych miastach, ale u nas krew na nifty pobierana przez mobilną pielęgniarkę (laboratorium jest zamknięte że względu na pandemię) ale ona nie zabiera ze sobą próbki krwi tylko zamawiasz specjalnego kuriera. Jak ktoś pracuje to jest udupiony, bo ten konkretny typ kuriera przyjeżdża w określonych godzinach (w zależności od rejonu) Nie możesz się z nim dogadać jak że zwykłym kurierem, bo to jest specjalny transport z materiałami biologicznymi (oni mają swój plan i nie będą go zmieniać tylko dla ciebie) a krew nie może sobie leżeć i czekać np tydzień. Jak ktoś siedzi na l4 przez cały dzień w domu to może warować pół dnia pod drzwiami, ale cała reszta może mieć problem. Do tego dochodzi stos papierów do wypełnienia w wersji polskiej i angielskiej i z tego co czytałam to wcale nie tak łatwo dostać odszkodowanie bo potrzebne jest wtedy dostarczenie sporej ilości dokumentów. Poza tym są dziwne zapisy w umowie napisanej drobnym maczkiem więc jako ktoś się na to decyduje to lepiej żeby dokładnie przeczytał. Czegoś nie zaznaczysz (odpowiedzi tak/nie) to badanie nie będzie wykonane.
 
Ostatnia edycja:
Kobietki, a męczą Was może koszmary? Ja mam ostatnio okropne...
raz śniło mi się ze byłam u ginekologa i powiedział mi ze jest zarodek ale nie może się dostać do macicy i widziałam na ekranie jak takie małe dzieciatko pływa w moim brzuchu i próbuje się wbić do tej macicy, odbija się od niej i tak w kółko.. 😅 innym razem śniło mi się ze nie miałam żadnych rzeczy do szpitala a już rodziłam i później nie miałam w co dziecka ubrać i położne były na mnie bardzo złe.
czytalam ze to wina hormonów ale czy któraś z was tez ma takie nocne przeboje? 😅

Jejku taaak! Dziennie koszmary 🙈 nie ma nocy żebym nie miała jakiś dziwnych,strasznych snów ..
 
reklama
Do góry