reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ja miałam zwykłe usg w jednym tygodniu, a usg z pappa w następnym, bo tak się jakoś ułożyło.
Te nifty jakieś horrendarnie drogie chyba jest...

Robiłyście usg piersi w ciąży?
 
reklama
Mi raz, że gin powiedział, że powinno się zrobić, dwa, że przez ten cały covid nie zdążyłam zrobić przed ciążą, bo u nas wszystkie badania poodwoływali, a ja miałam w wakacje robić, bo mi na wcześniejszym guzek znaleźli :( teraz wyszły mi jakieś małe torbiele, ale robiąca usg powiedziała, że to w ciąży normalne...
 
Kochane, jestem po usg genetycznym, wg badań to 13t1d, dzidziuś ma ponad 6cm - wg lekarza dziewczynka :p wszystkie parametry w normie :) termin porodu na 16 maja :)
Też byłam wczoraj na USG genetycznym i też wychodzi 13+1 😊 jedyne co, to nie udało się jeszcze określić płci, bo w zależności od tego jak dzidziuś się ułożył, raz wyglądał na chłopca, a raz na dziewczynkę ;) no trudno, zostaje mi czekać na następną wizytę 🙂
 
prowadzicie ciaze u jednego lekarza ? ja zaczelam u jednego, pozniej z uwagi na badania i pakiet dolaczylam lekarza z lux med, ale nie jestem z niego zadowolona.....kazde usg w innym miejscu niz lekarz prowadzacy.... teleporady bez wizyt osobistych - nie mam jakos zaufania- moze po 3 stracie przepisaliby leki i konkretne badania
 
prowadzicie ciaze u jednego lekarza ? ja zaczelam u jednego, pozniej z uwagi na badania i pakiet dolaczylam lekarza z lux med, ale nie jestem z niego zadowolona.....kazde usg w innym miejscu niz lekarz prowadzacy.... teleporady bez wizyt osobistych - nie mam jakos zaufania- moze po 3 stracie przepisaliby leki i konkretne badania
Ja zarówno pierwszą jak i teraz drugą ciążę prowadzę u jednego i tego samego lekarza :) ... chociaż muszę się przyznać bez bicia, że jak w pierwszej ciąży długo nie czułam ruchów (ze względu na łożysko na przedniej ścianie poczułam dopiero w 23tygodniu) a mój gin był na urlopie to raz czy dwa poszłam do innego lekarza tylko po to, żeby upewnić sie czy z dzieciątkiem wszystko w porządku. Ale zrobiłam to dlatego, że ludzie z mojego otoczenia bardzo mnie stresowali, wszyscy mówili, że ruchy czuje się wcześniej i że coś jest nie tak ;/ ....ale wszystko było w porządku :) w tej ciąży planuje chodzić tylko do tego jednego lekarza, bez żadnych dodatkowych wizyt gdzie indziej na poprawę humoru 😂
 
Mi raz, że gin powiedział, że powinno się zrobić, dwa, że przez ten cały covid nie zdążyłam zrobić przed ciążą, bo u nas wszystkie badania poodwoływali, a ja miałam w wakacje robić, bo mi na wcześniejszym guzek znaleźli :( teraz wyszły mi jakieś małe torbiele, ale robiąca usg powiedziała, że to w ciąży normalne...
Ja chyba nie będę robić ;/ teraz dostać się gdzieś do lekarza to jest problem. Ostatnie USG piersi robiłam na początku poprzedniej ciąży (jakoś w 8-9 tygodniu), czyli było to pewnie w okolicach maja 2019. Miałam wówczas kilka torbieli, ale lekarz powiedział, że w ciąży to normalne. Później już nie skontrolowałam, bo mi lekarz zalecił, że dobrze byłoby zrobić to badanie jak już hormony ciążowe zejdą, czyli po jakichś 2-3 okresach po porodzie, a po porodzie miałam tylko jeden okres i znowu ciąża :D ... a co z resztą dziewczyn? Wy robicie?
 
Ja miałam zwykłe usg w jednym tygodniu, a usg z pappa w następnym, bo tak się jakoś ułożyło.
Te nifty jakieś horrendarnie drogie chyba jest...

Robiłyście usg piersi w ciąży?
Cena z nifty to około 2400 zł czy ja wiem czy to dużo za względny spokój? Nie wiem jak inni, ale ja od marca żyłam tylko praca-dom-praca gdzie w normalnym życiu to bym jeździła w rożne miejsca i przewalała kasę na różne przyjemności ;) wiec ta kwota nie uderzyła mnie szczególnie po kieszeni. Inna sprawa, że od początku planowałam zrobić to badanie i dawno miałam na ten cel odłożone środki (a przynajmniej część) Tak samo jest z prywatną kliniką i porodem: od poczatku mam taki plan i odłożone czesc środków a i jeszcze do końca trochę czasu zostało. :)
 
reklama
Ja chyba nie będę robić ;/ teraz dostać się gdzieś do lekarza to jest problem. Ostatnie USG piersi robiłam na początku poprzedniej ciąży (jakoś w 8-9 tygodniu), czyli było to pewnie w okolicach maja 2019. Miałam wówczas kilka torbieli, ale lekarz powiedział, że w ciąży to normalne. Później już nie skontrolowałam, bo mi lekarz zalecił, że dobrze byłoby zrobić to badanie jak już hormony ciążowe zejdą, czyli po jakichś 2-3 okresach po porodzie, a po porodzie miałam tylko jeden okres i znowu ciąża :D ... a co z resztą dziewczyn? Wy robicie?
Tak, ja byłam na USG piersi bo ginekolog mówiła że to jest konieczne (zaznaczała to również w karcie ciąży), poza tym, minął ponad rok od ostatniego badania więc już był czas najwyższy :)
 
Do góry