reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ile kobiet, tyle historii w google. Co prawda nie jest to żywa krew, ale jednak coś się dzieje. Dla mnie pojawienie się krwi czy plamien to jedna myśl.. tutaj w dk nie dostanę luteiny itp. więc będę zdana sama na siebie.
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
podczytuję was regularnie ale nie miałam odwagi tu się udzielać, dziś dopiero odetchnęłam z ulgą i mogę się już przywitać jako majowa mama wg OM 18.05 a z USG wyszło 16.05. Ostatni tydzień przeżywałam koszmarny stres w związku z wynikiem PAPPA trisomia 21 1:328, wiem że wiek też pomogł mi w zwiększeniu ryzyka 38lat. USG prenatalne wyszło bardzo dobrze, a tydzień poźniej telefon z wynikami PAPPA i załamka- Pani doktor wcale mnie nie pocieszała, że to jednak statystyka tylko przekazywała mi tą wiadomość w taki sposób, jakby ta trisomia już została potwierdzona. Od razu następnego dnia zrobiłam Nifty Pro (zeszły piątek) i do dziś czwartek rano przeżywałam stres. O godz. 10:00 dostałam wyniki- wszytkie trisomie niskie ryzyko i zdrowy chłopiec :) Piszę szczegółowo od kiedy czekalam na wynik, bo ostatnie dni tylko przekopyałam internet kto ile czekał na wynik i jaki miał wynik PAPPA. Może to komuś pomoże. Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny :*
 
Cześć Dziewczyny,
podczytuję was regularnie ale nie miałam odwagi tu się udzielać, dziś dopiero odetchnęłam z ulgą i mogę się już przywitać jako majowa mama wg OM 18.05 a z USG wyszło 16.05. Ostatni tydzień przeżywałam koszmarny stres w związku z wynikiem PAPPA trisomia 21 1:328, wiem że wiek też pomogł mi w zwiększeniu ryzyka 38lat. USG prenatalne wyszło bardzo dobrze, a tydzień poźniej telefon z wynikami PAPPA i załamka- Pani doktor wcale mnie nie pocieszała, że to jednak statystyka tylko przekazywała mi tą wiadomość w taki sposób, jakby ta trisomia już została potwierdzona. Od razu następnego dnia zrobiłam Nifty Pro (zeszły piątek) i do dziś czwartek rano przeżywałam stres. O godz. 10:00 dostałam wyniki- wszytkie trisomie niskie ryzyko i zdrowy chłopiec :) Piszę szczegółowo od kiedy czekalam na wynik, bo ostatnie dni tylko przekopyałam internet kto ile czekał na wynik i jaki miał wynik PAPPA. Może to komuś pomoże. Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny :*
Witaj, ciesze sie ze wszystko ok🙂
 
Ile kobiet, tyle historii w google. Co prawda nie jest to żywa krew, ale jednak coś się dzieje. Dla mnie pojawienie się krwi czy plamien to jedna myśl.. tutaj w dk nie dostanę luteiny itp. więc będę zdana sama na siebie.
w poprzrdniej ciazy jak pojawilo sie delikatne krwawienie inny lekarz kazal mi zwiekszyc dawke duphastony z 2 razy dziennie do 3 tabletek dziennie. Trzymam kciuki by wszystki dobrze sie skonczylo
 
Ile kobiet, tyle historii w google. Co prawda nie jest to żywa krew, ale jednak coś się dzieje. Dla mnie pojawienie się krwi czy plamien to jedna myśl.. tutaj w dk nie dostanę luteiny itp. więc będę zdana sama na siebie.
Jesli masz mozliwosc zbadaj poziom progesteronu jak wyjdzie dobry to nie musisz brac luteiny i nie bedziesz musiala sie martwić ze ci jej tam nie przpeisali.
Jesli to brazowe plamienie to spokojnie, czesto sie zdarza bo plod nie zajmuje calej macicy i z tej pustej przestrzeni moze sie cos zluszczac. Ja np mialam mega silne krwawienie z krwia zywa czerwona lało sie po nogach po podlodze a okazalo sie ze dzieciaczek zyje :) a mi pekl krwiak
 
Cześć Dziewczyny,
podczytuję was regularnie ale nie miałam odwagi tu się udzielać, dziś dopiero odetchnęłam z ulgą i mogę się już przywitać jako majowa mama wg OM 18.05 a z USG wyszło 16.05. Ostatni tydzień przeżywałam koszmarny stres w związku z wynikiem PAPPA trisomia 21 1:328, wiem że wiek też pomogł mi w zwiększeniu ryzyka 38lat. USG prenatalne wyszło bardzo dobrze, a tydzień poźniej telefon z wynikami PAPPA i załamka- Pani doktor wcale mnie nie pocieszała, że to jednak statystyka tylko przekazywała mi tą wiadomość w taki sposób, jakby ta trisomia już została potwierdzona. Od razu następnego dnia zrobiłam Nifty Pro (zeszły piątek) i do dziś czwartek rano przeżywałam stres. O godz. 10:00 dostałam wyniki- wszytkie trisomie niskie ryzyko i zdrowy chłopiec :) Piszę szczegółowo od kiedy czekalam na wynik, bo ostatnie dni tylko przekopyałam internet kto ile czekał na wynik i jaki miał wynik PAPPA. Może to komuś pomoże. Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny :*
Gratuluje ze wszystko ok. Dodam że penwie glownym powodem dosc wysokiego ryzyka byl wiek. Dobrze ze zrobiłas nifty i juz mozesz byc spokojna :)
Test pappa na tym niestety polega że u 5%kobiet wywoła niepokoj ale zawsze warto wiecej sprawdzić niż sie zdziwic po porodzie
 
Mamy ten sam termin :) dziś 12+4. W poniedziałek miałam prenatalne i wszystko wyszło prawidłowo na 70 % dziewczynka.
Ale lekarz skierował mnie na pappe którą wykonałam na drugi dzień. Chce sprawdzić wydolność łożyska i poziom markerów biochemicznych (Tak mi tłumaczy) ja wogóle nie chciałam robić. No ale jak.chce mieć czarno na białym żeby nic mu nie zarzucić. Wyniki wyśle mu na telefon i opis odsyła mi tak samo.

A jeśli chodzi o ruchy to czułam muskanie od 18 tc w pierwszej ciąży. I było to tak specyficzne że wiedziałam że to dzidzia A nie np jelita. A teraz mam dziwne sytuację jak leżę na brzuchu wieczorem to czuje taką kuleczke która jakby muska A wieczorem jak stoję to widzę jak się na dole brzucha przesuwa. Ale moje maleństwo ma tylko 5,5 cm Więc to nie dzidzia A na pewno trawienie. No chyba że też czujecie coś podobnego ?

Oooo jak super :) ja mam dziś ostatni dzień 12 tc i jutro wchodzimy w 13 :) jutro tez reszta badań, No i badania na płeć dziecka z krwi :) już nie mogę się doczekać No i strach niemały, mam nadzieję, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku :)
 
Jesli masz mozliwosc zbadaj poziom progesteronu jak wyjdzie dobry to nie musisz brac luteiny i nie bedziesz musiala sie martwić ze ci jej tam nie przpeisali.
Jesli to brazowe plamienie to spokojnie, czesto sie zdarza bo plod nie zajmuje calej macicy i z tej pustej przestrzeni moze sie cos zluszczac. Ja np mialam mega silne krwawienie z krwia zywa czerwona lało sie po nogach po podlodze a okazalo sie ze dzieciaczek zyje :) a mi pekl krwiak
O matko 😯 całe szczęście zakończyło się u Ciebie wszystko dobrze 👍
Właśnie brązowe, z rana było sporo, teraz zauważam tylko w środku.. wiesz z jednej strony wczorajszy dzień był mega stresujący, dwa dni temu skończyła mi się luteina która miałam jeszcze z Polski 🤦 i brałam profilaktyczne. Więc może też od tego.
 
reklama
Do góry