reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Witam mamy. Termin mam na 30 maja. Bliznieta 13 tydzien. Jedno 11cm a drugie 9cm wedlug usg.
Brzuszek dosc spory. Brak apetytu na mieso i malo co z napojow moge pic. Zawsze kochalam wode a teraz nie przelkne. Wymiotowalam maskaryczznie od 5 tyg, dopiero od tygodnia mam lepsze dni ale nadal te gorsze. Ciezko sypiam i raczej nie jestem zmeczona( poza 20ta) Plci nie bedziemy sie dowiadywac . Checmy miec niespodzianke.
Moj syn ma 9lat i czekamy na swieta z powiadamianiem. O ile uda sie ukryc. Czy sa tutaj mamy blizniat? jestem ciekawa waszych wrazen.
Witam również jestem w ciąży bliźniaczej termin porodu na 10.06.z tym że ja czuję się koszmarnie brak sił wymioty itp.
 
reklama
Hej dziewczyny, ciągle nie mam czasu za bardzo ;/ u nas dziś 17+1, w czwartek u lekarza wyszło 15+4, wczesniej temu lekarzowi wychodziło 3 dni do przodu. Martwię się trochę, ale po pierwsze nie jestem pewna czy on crl nie mierzył a teraz dzieci się już kulą i prostują to mam nadzieję na polowkowym że dziecko będzie maks. 2 tyg opóźnione wzrostowo. Moja córka też tak miała i mam nadzieję, że tym razem też dzidzia będzie zdrowa. Dalej męczą mnie mdłości i zgaga, ale już nie zwarcalam kilka dni i te objawy są mniejsze ;) dziecko na usg nie chciało się pokazać między nogami więc czekam w sprawie potwierdzenia chłopca. A chciałabym już coś młodemu kupić ;) takiego typowo chlopiecego. Miłego dnia ❤
Problem z lekarzami jest taki, że często zdarzają się mruki co nic nie powiedzą o nic nie wytłumaczą :/ ja miałam kiedyś taką gwiazdę, którą trzeba bylo za język ciągnąć i odpowiadała z wielką łaską i jeszcze oczami wywracała. Jak masz wątpliwości czy obawy to może poszukaj innego lekarza.
 
Problem z lekarzami jest taki, że często zdarzają się mruki co nic nie powiedzą o nic nie wytłumaczą :/ ja miałam kiedyś taką gwiazdę, którą trzeba bylo za język ciągnąć i odpowiadała z wielką łaską i jeszcze oczami wywracała. Jak masz wątpliwości czy obawy to może poszukaj innego lekarza.
Cześć, moja nie mierzyła w ogóle CRL tylko ze wszystkich pomiarów system (USG) wyliczył wagę dziecka. Powiedziała że teraz CRL nie będzie już mierzyć. Lekarz pracuje od wielu lat w UCK w Gdańsku a to najlepszy szpital w północnej Polsce więc mam do niej zaufanie. Waga dziecka szacowana to 274g. co odpowiada 16w6d 😊 a jak u Was? Macie pomiary wagi dziecka?
 
Dziękuję, a z drugiej strony; poszłam zadowolona z wynikiem do szpitala na rutynową kontrolę - stawiam się tam ze względu na wcześniejsze komplikacje - a dwóch lekarzy wzięło mój wynik NIFTY i (w przenośni) wyrzuciło do kosza, wypisując mi skierowanie na amniopunkcje i naciskając na nią, twierdząc, że przy takim wyniku PAPPy i tak niskich obu wskaźnikach na pewno trzeba amniopunkcje wykonać. No i powiem szczerze, że oszalałam. Negują wynik badania przesiewowego NIFTY, bo nie jest badaniem diagnostycznym - okej, powiedzmy, że rozumiem, ale jednocześnie ślepo wierzą w wynik badania PAPP-A, który też jest badaniem przesiewowym? Trzymajcie mnie...
 
Cześć, moja nie mierzyła w ogóle CRL tylko ze wszystkich pomiarów system (USG) wyliczył wagę dziecka. Powiedziała że teraz CRL nie będzie już mierzyć. Lekarz pracuje od wielu lat w UCK w Gdańsku a to najlepszy szpital w północnej Polsce więc mam do niej zaufanie. Waga dziecka szacowana to 274g. co odpowiada 16w6d 😊 a jak u Was? Macie pomiary wagi dziecka?
Ja chyba nie miałam wagi jeszcze podawanej, sorki nie pamiętam a nie mam jak teraz sprawdzić zdjecia z USG :) ale pamiętam, że kiedyś czytałam jak ta waga jest wyliczana i wobec tego mnie nie dziwi, że jest aż tak duży margines błędu :D Bo to chyba jest tak, że mierzą obwód brzuszka, obwód głowy (albo średnicę 🤔 ) i długość kości udowej, a potem zestawiają te trzy wymiary tak jakby dziecko było "walcem" i liczą objętość i im w ten sposób wychodzi szacunkowa waga 😂 Wiadomo, że dziecko jest w brzuchu i nie ma na to wyliczenia metody idealnej, ale jak kiedyś to przeczytałam to mnie to rozśmieszyło ;)
 
Byłam dzisiaj na wizycie wszystko u maluszka dobrze, jedynie Pani się za bardzo rozpędziła i zrobiła mi usg dopochwowe zamiast przez powłoki brzuszne 😅 byłam pod wrażeniem jaki duży chłopak już jest ☺️🥰
Jedyne co mnie martwi... dziewczyny od pewnego czasu swędzi mnie skóra. Nogi, głównie łydki, brzuch, plecy głównie w dolnej części oraz ręce. Powiedziałam oczywiście ginekolog, wysłała mnie w poniedziałek na badania krwi no bo jak swędzi skóra to może cholestaza ale kazała się nie przejmować i nie myśleć bo to wcześnie wiec może to wcale nie to. Macie problemy może tez problemu ze swędząca skóra ?
 
Dziękuję, a z drugiej strony; poszłam zadowolona z wynikiem do szpitala na rutynową kontrolę - stawiam się tam ze względu na wcześniejsze komplikacje - a dwóch lekarzy wzięło mój wynik NIFTY i (w przenośni) wyrzuciło do kosza, wypisując mi skierowanie na amniopunkcje i naciskając na nią, twierdząc, że przy takim wyniku PAPPy i tak niskich obu wskaźnikach na pewno trzeba amniopunkcje wykonać. No i powiem szczerze, że oszalałam. Negują wynik badania przesiewowego NIFTY, bo nie jest badaniem diagnostycznym - okej, powiedzmy, że rozumiem, ale jednocześnie ślepo wierzą w wynik badania PAPP-A, który też jest badaniem przesiewowym? Trzymajcie mnie...
Strasznie to dziwne wszystko! Byłam pewna że Nifty jest bardziej wiarygodne niż PAPA...
 
Byłam dzisiaj na wizycie wszystko u maluszka dobrze, jedynie Pani się za bardzo rozpędziła i zrobiła mi usg dopochwowe zamiast przez powłoki brzuszne 😅 byłam pod wrażeniem jaki duży chłopak już jest ☺️🥰
Jedyne co mnie martwi... dziewczyny od pewnego czasu swędzi mnie skóra. Nogi, głównie łydki, brzuch, plecy głównie w dolnej części oraz ręce. Powiedziałam oczywiście ginekolog, wysłała mnie w poniedziałek na badania krwi no bo jak swędzi skóra to może cholestaza ale kazała się nie przejmować i nie myśleć bo to wcześnie wiec może to wcale nie to. Macie problemy może tez problemu ze swędząca skóra ?
Mnie swedza nogi, ale tak mysle ze to moze od leginsow bo jak nic nie mam an sobie to nie swedza. A te badania krwi to zwykle czy jakies szcsegolne masz zrobić?
 
Dziękuję, a z drugiej strony; poszłam zadowolona z wynikiem do szpitala na rutynową kontrolę - stawiam się tam ze względu na wcześniejsze komplikacje - a dwóch lekarzy wzięło mój wynik NIFTY i (w przenośni) wyrzuciło do kosza, wypisując mi skierowanie na amniopunkcje i naciskając na nią, twierdząc, że przy takim wyniku PAPPy i tak niskich obu wskaźnikach na pewno trzeba amniopunkcje wykonać. No i powiem szczerze, że oszalałam. Negują wynik badania przesiewowego NIFTY, bo nie jest badaniem diagnostycznym - okej, powiedzmy, że rozumiem, ale jednocześnie ślepo wierzą w wynik badania PAPP-A, który też jest badaniem przesiewowym? Trzymajcie mnie...

Mi genetyczka z IMiD sama proponowala test Nipt.
A dwa dni temu rozmawiałam z genetyczka z Sanco i oba tłumaczyła ze jesli chodzi o te trzy trisomie 21, 18, 13 to te testy sa bardzo czule. A najczulsze na ZD wiec nie masz co sie przejmować. Chyba ze lekarze podejrzewaja jakas inna chorobe i dlatego na amnio chca cie kierowac? Bo jesli chpdzi o samo ZD to wynik jest niemal 100%
Babka mowila ze testy nipt (wszytskie) moga sie mylic raz na 10tys przypadkow w sensie że dziecko jest chore a test pokaze ze zdrowe.
 
reklama
Do góry