reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ja mam straszny problem wlasnie na żuchwie i brodzie i to w sumie mniej więcej od początku ciąż. Jakis dramat, ropne krosty [emoji2356]
W życiu tak nie wyglądałam. Nawet odkąd tak mnie wysypualo juz nie robię makijażu zeby tego nie zapychać bo normalnie masakra.
A dla porównania w pierwszej ciąży mialam w drugą stronę bo mialam cere idealna, żadnych nieprzyjaciół!
Ja tak samo... Tylko u mnie krosty po całej twarzy, (głównie czoło i okolice) i szyi...

Ja już czuję ruchy na całego, chyba mnie wręcz obudziły :D normalnie tańczy, o 180 st się obraca tam co i raz... teraz więc dla odmiany będę się martwić jak nic nie będę czuć przez jakiś czas :D w pierwszej ciąży na pewno czułam później.
 
reklama
Ja czuję ruchy mniej więcej od 16 tygodnia (takie łaskotanie) i to głównie wieczorem, ale teraz już sie na tym nie skupiam tak jak na początku. Kiedyś gdzieś na jakimś formy przeczytałam, że ktoś nie czuł tego łaskotania przez 3 dni i wpadł w panikę, ale na usg wszystko było dobrze. Sam początek ciąży (do pierwszego badnia) był dla mnie mega stresujący więc nie chcę powtórki z rozrywki, żeby nie popaść w jakiś obłęd ;)
 
Hej dziewczyny witam z rana :) ja też czuje się grubo dopiero też będzie z 6kg na plusie a przed nami święta :p
Czekam na wizytę 7 grudnia opóźnioną o 2 tyg, bo mój lekarz ma kwarantannę. W tym czasie byłam na prenatalnych wyszło ok więc czekam do wizyty zeby zobaczyć kto w środku to będzie już 17sty tydzień a w domu dwóch synów więc nadzieja w sercu na córkę :)
Poproszę o dopisanie do wątku i postaram się częściej zaglądać
Życzę pomyślnych wizyt i samych dobrych wieści ;)
 
Hej :)
Dopiero pisze po wczorajszej wizycie, na 80% chłopak, potwierdzi się 21.12 na polowkowym. Pani doktor żartowała że chyba wojna idzie bo cały dzień ma tylko chłopców na USG ;) ja bardzo marzę o córeczce, może się jeszcze odmieni, a jak nie to zawsze można próbować z drugą ciąża :)

Co do dolegliwości ciążowych u mnie jest okropny łupież, ale ginekolog wczoraj potwierdziła żeby spokojnie kupić nizoral, bo w drugim trymestrze kobiety włosy farbują i nic się nie dzieje a to dużo gorsze od tego szamponu.
 
Dziewczyny a jak u was z kondycja skory? Ja już myślałam ze wychodzę na prosta a to chyba była cisza przed burza bo tak mnie obsypalo pare dni temu... broda, policzki i żuchwa wyglądają jak pobojowisko, już patrzeć nie mogę na siebie serio

Mi się już trochę poprawia cera, ale na początku miałam okropny problem właśnie z dolną partią twarzy, co było tym bardziej dołujące, że nigdy nie miałam takich problemów, ja z tych szczęściar, które ominęły problemy z trądzikiem😀 W pierwszej ciąży też nie miałam problemów ze skórą, ale tą ciążę jednak znoszę dużo gorzej od początku☹️
 
Hej :)
Dopiero pisze po wczorajszej wizycie, na 80% chłopak, potwierdzi się 21.12 na polowkowym. Pani doktor żartowała że chyba wojna idzie bo cały dzień ma tylko chłopców na USG ;) ja bardzo marzę o córeczce, może się jeszcze odmieni, a jak nie to zawsze można próbować z drugą ciąża :)

Co do dolegliwości ciążowych u mnie jest okropny łupież, ale ginekolog wczoraj potwierdziła żeby spokojnie kupić nizoral, bo w drugim trymestrze kobiety włosy farbują i nic się nie dzieje a to dużo gorsze od tego szamponu.

Właśnie ja też 2 dni temu użyłam nizoralu i od razu lepiej :) po innych aptecznych szamponach łupież pojawiał się ponownie
 
Hej :)
Dopiero pisze po wczorajszej wizycie, na 80% chłopak, potwierdzi się 21.12 na polowkowym. Pani doktor żartowała że chyba wojna idzie bo cały dzień ma tylko chłopców na USG ;) ja bardzo marzę o córeczce, może się jeszcze odmieni, a jak nie to zawsze można próbować z drugą ciąża :)

Co do dolegliwości ciążowych u mnie jest okropny łupież, ale ginekolog wczoraj potwierdziła żeby spokojnie kupić nizoral, bo w drugim trymestrze kobiety włosy farbują i nic się nie dzieje a to dużo gorsze od tego szamponu.
Też mam polowkowe 21 grudnia 😊

Ja zapytałam lekarki czy jest możliwe by już ruchy czuć to mi powiedziała, że możliwe jest ale mało prawdopodobne 🤔

Mi skóra o dziwo trochę się poprawiła, wcześniej miałam czoło, policzki i brodę wysypana okropnie, a teraz prawie wogole (2 syfki tylko mam). Mam nadzieję, że to nie cisza przed burzą;)
 
Z tego co pamiętam w pierwszej ciąży miałam ten test jakoś po 24 tygodniu i to jest taki standard gdy nie ma żadnych niepokojących wskazań wcześniej.
W tej miałam już na początku ciąży, bo w badaniu kontrolnym krwi wyszła mi glukoza na czczo 98 a to jest wskazanie do testu obciążenia, no i niestety wyszła mi cukrzyca ciążowa. Jestem pod opieką diabetologa i na razie daję radę to ogarnąć dietą. Jest już coraz lepiej, ale początki były ciężkie, bo nie byłam w stanie nic jeść, pić i ciągle wymiotowałam, a wciąż słyszałam, że mam jeść regularnie i dużo pić, a ja nie byłam w stanie utrzymać jedzenia w żołądku nawet do badania cukru godzinę po posiłku. Ale na szczęście od jakichś trzech tygodni nie mam już takich problemów.
Są może jakieś dziewczyny borykające się z cukrzycą ciążową?
Ja mam cukrzyce ciążowa od samego początku niestety. Najpierw dieta przez miesiąc Ale nie było efektu wiec od 3 tygodni jestem na insulinie nocnej 10j. Cukry dalej nie unormowane. Raz jest super przez 3 dni A później Znów przekroczenia :( schudlam z niektórych części ciała i waga stoi w miejscu, chyba wszystko idzie w brzuszek :) bywa ciezko Ale trzeba zacisnąć zęby i iść do przodu ;)
 
Kilka słów o mnie :) Jestem z Wrocławia. Z ciekawości czy ktoś jeszcze z okolic? To moja pierwsza ciąża i obecnie 15tc. Póki co chłopak, ale czekam na połówkowe w styczniu, żeby się upewnić :) Też jeszcze pracuje i trochę śledziłam forum, ale planuje się uaktywnić. Faktycznie łatwiej się wypowiedzieć na zamkniętym forum. Poza tym mija gorący okres w pracy i będzie mi łatwiej. Co do sesji ja planuje sobie zrobić brzuszką. Sama nie byłam wcześniej w ciąży, ale moja siostra była i początkowo nie chciała zdjęć w ciąży, ale ostatecznie kilka fotek jej zrobiłam. Potem wywołała i była zadowolona że ma pamiątkę. Zawsze można zrobić w miarę wcześnie jak jeszcze brzuszek nie jest ogromny. Poza tym dobry fotograf czyni cuda:)
o chociaż jedna z Wrocławia :) ja akurat nie ejstem z Wrocławia ale bardziej za Środą Śląską albo jak kojarzysz Strzegom :)
 
reklama
Ja tak samo... Tylko u mnie krosty po całej twarzy, (głównie czoło i okolice) i szyi...

Ja już czuję ruchy na całego, chyba mnie wręcz obudziły :D normalnie tańczy, o 180 st się obraca tam co i raz... teraz więc dla odmiany będę się martwić jak nic nie będę czuć przez jakiś czas :D w pierwszej ciąży na pewno czułam później.
Mnie też straszniee wysypało.. malować się maluje, bo czuje się dzięki temu zadbana ale przestawiłam się na same minerały to może trochę lepiej będzie. Plus codziennie się skupiam bardziej na oczyszczaniu.
Ponoć w 2 ciąży można czuć wcześniej :D
Ja jeszcze nic nie czuje, ale za wcześnie jeszcze.
 
Do góry