reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Właśnie u mnie 9 dni temu tez powiedział, że na 90% dziewczynka i byłam w szoku, że tak na pewniaka. 😁



Miałam i się wchłonęła. Prawdopodobnie dzięki Duphastonowi, który biorę od początku ciąży. 🤔
Ja miałam dużą torbiel 8x5cm wykrytą podczas pierwszego badania USG w 6 tyg. Ale podczas badań prenatalnych miała już Ok. 2 cm i lekarz powiedział ze powinna się całkowicie wchłonąć do następnych badań
Ja miałam od 6 tc wykryte dwie torbiele na jednym jajniku. Jedna 4,5×4 (ta się wchłoneła całkowicie dopiero w 14tc ) i druga 7×6 I ta dwa tygodnie temu jeszcze się nie ruszyła. Cały czas biorę luteine i duphaston, Bardzo się oszczędzam przynajmniej się staram. Ale lekarz mowi że jak teraz się nie wchłonie to czeka mnie operacja.
 
reklama
Trochę mnie uspokoilyscie, bo widzę że nie borykam się z tym sama ;)
Mi dopiero niedawno przeszły mdłości a teraz zaczęły się bóle głowy więc cały czas są jakieś atrakcje ;)
Widze ze podobnie przechodzimy ciaze, a powiedz mi tez lapie cie straszne przygnebienie poczucie beznadziejnosci? Czy tylko ja jestem jakas inna? Boje sie ze to moze byc cos powaznego chociaz staram sie zwalic to na hormony i szukam osob, ktore maja podobne objawy🙂
 
Widze ze podobnie przechodzimy ciaze, a powiedz mi tez lapie cie straszne przygnebienie poczucie beznadziejnosci? Czy tylko ja jestem jakas inna? Boje sie ze to moze byc cos powaznego chociaz staram sie zwalic to na hormony i szukam osob, ktore maja podobne objawy🙂
Ja miałam taki gorszy humor kilka dni. Poprawiłam go sobie kupując pierwsze ubranka dla maluszka ;) Nie jest idealnie, raz lepiej, raz gorzej, ale do depresji to jeszcze mi daleko.
 
Widze ze podobnie przechodzimy ciaze, a powiedz mi tez lapie cie straszne przygnebienie poczucie beznadziejnosci? Czy tylko ja jestem jakas inna? Boje sie ze to moze byc cos powaznego chociaz staram sie zwalic to na hormony i szukam osob, ktore maja podobne objawy🙂

Nie jesteś żadna „inna”. ☺️ Ja miałam mega trudne początki, a nawet teraz jak już mi się wydaje, że uspokoiłam głowę, to potrafi mnie w środku nocy złapać atak lękowy, którego nie mogę racjonalnie wytłumaczyć. Także przytulam i trzymam kciuki żeby szybko przeszło. ☺️
 
Nie jesteś żadna „inna”. ☺ Ja miałam mega trudne początki, a nawet teraz jak już mi się wydaje, że uspokoiłam głowę, to potrafi mnie w środku nocy złapać atak lękowy, którego nie mogę racjonalnie wytłumaczyć. Także przytulam i trzymam kciuki żeby szybko przeszło. ☺

ja nie wiem, czy u mnie to też są ataki lękowe, ale wieczorem jak się czasem sama na coś nakręcę, to tak się denerwuję, że nie potrafię zasnąć i ciężko mi się uspokoić :( nie mam na to racjonalnego wyjaśnienia, najczęściej jest to strach o zdrowie najbliższych i maleństwa

a bóle głowy mam często, też staram się odpocząć, położyć w ciemnym pokoju, a jak już mi niedobrze z tego bólu to ratuję się apapem, ale to rzadko na szczęście
 
Widze ze podobnie przechodzimy ciaze, a powiedz mi tez lapie cie straszne przygnebienie poczucie beznadziejnosci? Czy tylko ja jestem jakas inna? Boje sie ze to moze byc cos powaznego chociaz staram sie zwalic to na hormony i szukam osob, ktore maja podobne objawy🙂

Ta ciąża jest moja druga, pierwsza niestety poroniłam i cały czas mam obawy że coś bedzie nie tak, po wizycie u lekarza się trochę uspokajam bo zawsze wszystko jest w porządku a później jak mnie coś zakluje albo zaboli to znowu mam czarne scenariusze :/
W pierwszym trymestrze byłam cały czas rozdrażniona, myślę że spowodowały to też ciągle mdłości i złe samopoczucie, teraz jest lepiej bo już lepiej się czuje i dziecko cały czas rosnie i się prawidłowo rozwija wiec moje hormony się trochę uspokoily :D
 
Ja miałam od 6 tc wykryte dwie torbiele na jednym jajniku. Jedna 4,5×4 (ta się wchłoneła całkowicie dopiero w 14tc ) i druga 7×6 I ta dwa tygodnie temu jeszcze się nie ruszyła. Cały czas biorę luteine i duphaston, Bardzo się oszczędzam przynajmniej się staram. Ale lekarz mowi że jak teraz się nie wchłonie to czeka mnie operacja.
Moze ta druga u Ciebie zacznie teraz się wchłaniać, mi lekarz w 6 tc powiedział ze czekamy do 18 tc (chyba, bo już nie pamietam który to miał być tc) i powinna się wchłonąć a jak nie to będzie trzeba zdecydować co dalej, mam nadzieje ze u Ciebie tez ruszy ta druga trochę później i obędzie się bez operacji.
 
ja nie wiem, czy u mnie to też są ataki lękowe, ale wieczorem jak się czasem sama na coś nakręcę, to tak się denerwuję, że nie potrafię zasnąć i ciężko mi się uspokoić :( nie mam na to racjonalnego wyjaśnienia, najczęściej jest to strach o zdrowie najbliższych i maleństwa

a bóle głowy mam często, też staram się odpocząć, położyć w ciemnym pokoju, a jak już mi niedobrze z tego bólu to ratuję się apapem, ale to rzadko na szczęście

No ja mam ogólnie też ataki lękowe, ale może bardziej stresowe, po prostu wszystko bardziej przeżywam :/ Najgorsze, że odczuwam, jakbym nie miała wsparcia od nikogo dookoła (oprócz męża).
Muszę się przyzwyczaić też do tego, jak często inne kobiety opowiadają, jak to ich ciąża nie była idealna ... co mnie zawsze denerwuje :p
 
Cześć dziewczyny, tez jestem za wątkiem zamkniętym, możecie mnie dopisać i podać link do tego nowego forum :) dziś 16t3d, ogólnie kilka razy w ciągu dnia pobolewa mnie dół brzucha jak na okres, więc trochę się stresuję,bo w pierwszej ciąży tak nie miałam. No i płakać mi się chce jak wchodzę na wagę - 4,5 kg na plusie ;( w pierwszej ciąży zaczęłam tyć dopiero od 20 tyg. i przytyłam 18kg, więc w tej ciąży to będzie masakra:/ poza tym brzuch mam już taki wielki :o Wy też tak macie?
Ja 16+0 brzucha prawie nie widać, na wadze 4kg na plus 🤨
 
reklama
U mnie w 17+0 jest -3 kg- efekt długich mdłości i wymiotów (jeszcze się zdarza że mnie męczą). Ale brzuch już coraz bardziej odstaje 😊 niedługo nie da się już ukryć ciąży, nawet w luźniejszych ubraniach 😃
 
Do góry