reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Cześć.
Ja mam 39 lat i zastanawiam się czy uczestniczyć w dyskusji tutaj czy w temacie "ciąża po 40" 😉 doświadczenia w byciu ciężarówką żadnego, stresują mnie każde krwawienia (krwiak) i bóle mniejsze i większe.
P.s. mieszkam pod Gdańskiem
Zostań u nas koniecznie, wszystkie mamy podobny termin, idzie się poradzić, bo ten sam etap ciąży. No i jak w maju albo i już w kwietniu zacznie się wysyp dzieciaków 😁 super sprawa
 
reklama
Hej w związku z tym, że pewnie po nowy roku wszystkie zaczniemy się szykować na przyjęcie maluchów to może doświadczone mamy podpowiedzą co warto kupić a co nie i ile ubranek na dany rozmiar. Np zastanawiam się czy warto kupić detektor czy jest zbędny jeżeli szpital mam 5 min od domu, czy warto kupić laktator chciałabym żeby dziecko było karmione piersią a w razie potrzeby butelką moim pokarmem ( jeżeli tak w ogóle można robić) jakie smoczki, butelki. Przeglądałam olx i stwierdzam, że kilka rzeczy wielokrotnego użytku kupię na olx np. wanienke, przewijak, laktator. Zaczynam robić listę rzeczy do kupienia, wcześnie żeby mieć czas na zmiany lub ewentualnie żeby mąż nie miał problemu 😂 jeżeli maluch będzie wcześniej.
 
Hej w związku z tym, że pewnie po nowy roku wszystkie zaczniemy się szykować na przyjęcie maluchów to może doświadczone mamy podpowiedzą co warto kupić a co nie i ile ubranek na dany rozmiar. Np zastanawiam się czy warto kupić detektor czy jest zbędny jeżeli szpital mam 5 min od domu, czy warto kupić laktator chciałabym żeby dziecko było karmione piersią a w razie potrzeby butelką moim pokarmem ( jeżeli tak w ogóle można robić) jakie smoczki, butelki. Przeglądałam olx i stwierdzam, że kilka rzeczy wielokrotnego użytku kupię na olx np. wanienke, przewijak, laktator. Zaczynam robić listę rzeczy do kupienia, wcześnie żeby mieć czas na zmiany lub ewentualnie żeby mąż nie miał problemu 😂 jeżeli maluch będzie wcześniej.
Jestem za! Świetny pomysł!
 
Katarzyna86 : Tak na szybko z tego co napisałaś to mi się jak najbardziej przydał laktator, córkę karmiłam piersią od początku, ale jak musiałam coś załatwić i córka zostawała z tatą albo babcią to przygotowywałam moje mleko do butelki. Zresztą tak mi się przypomina, że w szpitalu położna też pożyczała laktator w pierwszej dobie żeby rozkręcić laktację po cc. Teraz do szpitala już wzięłabym swój🙂 Detektora nigdy nie miałam i nie wiem czy bardziej by mnie nie stresowało jakbym miała, albo chciałabym za często używać😁 Z takich dodatkowych rzeczy to miałam elektroniczną nianię, z której też korzystałam (sypialnię, w której spała Mała miałam bardzo oddaloną od salonu i kuchni, więc niania się przydawała) no i chusta do noszenia- bardzo mi się przydawała, nie tylko jak gdzieś szłam gdzie było wygodniej bez wózka, ale czasem w domu w tzw. dni marudki też była ratunkiem żeby mieć wolne ręce😉 Mała sobie spała w chuście spokojnie, a ja w tym czasie mogłam ogarniać domowe sprawy🙂 Nad resztą rzeczy jeszcze się zastanowię i napiszę😊
 
Katarzyna86 : Tak na szybko z tego co napisałaś to mi się jak najbardziej przydał laktator, córkę karmiłam piersią od początku, ale jak musiałam coś załatwić i córka zostawała z tatą albo babcią to przygotowywałam moje mleko do butelki. Zresztą tak mi się przypomina, że w szpitalu położna też pożyczała laktator w pierwszej dobie żeby rozkręcić laktację po cc. Teraz do szpitala już wzięłabym swój🙂 Detektora nigdy nie miałam i nie wiem czy bardziej by mnie nie stresowało jakbym miała, albo chciałabym za często używać😁 Z takich dodatkowych rzeczy to miałam elektroniczną nianię, z której też korzystałam (sypialnię, w której spała Mała miałam bardzo oddaloną od salonu i kuchni, więc niania się przydawała) no i chusta do noszenia- bardzo mi się przydawała, nie tylko jak gdzieś szłam gdzie było wygodniej bez wózka, ale czasem w domu w tzw. dni marudki też była ratunkiem żeby mieć wolne ręce😉 Mała sobie spała w chuście spokojnie, a ja w tym czasie mogłam ogarniać domowe sprawy🙂 Nad resztą rzeczy jeszcze się zastanowię i napiszę😊
A jakiej firmy Laktator byś polecała? Słyszała że firmy medela są świetne ale cena też jest zaporowa...
 
Hej w związku z tym, że pewnie po nowy roku wszystkie zaczniemy się szykować na przyjęcie maluchów to może doświadczone mamy podpowiedzą co warto kupić a co nie i ile ubranek na dany rozmiar. Np zastanawiam się czy warto kupić detektor czy jest zbędny jeżeli szpital mam 5 min od domu, czy warto kupić laktator chciałabym żeby dziecko było karmione piersią a w razie potrzeby butelką moim pokarmem ( jeżeli tak w ogóle można robić) jakie smoczki, butelki. Przeglądałam olx i stwierdzam, że kilka rzeczy wielokrotnego użytku kupię na olx np. wanienke, przewijak, laktator. Zaczynam robić listę rzeczy do kupienia, wcześnie żeby mieć czas na zmiany lub ewentualnie żeby mąż nie miał problemu 😂 jeżeli maluch będzie wcześniej.
Ja myślałam, że zacznę w marcu... A tu proszę, trzeba będzie po Nowym Roku 🙂
 
No ja mam ogólnie też ataki lękowe, ale może bardziej stresowe, po prostu wszystko bardziej przeżywam :/ Najgorsze, że odczuwam, jakbym nie miała wsparcia od nikogo dookoła (oprócz męża).
Muszę się przyzwyczaić też do tego, jak często inne kobiety opowiadają, jak to ich ciąża nie była idealna ... co mnie zawsze denerwuje :p
Tez przez to przechodzę. Niby wszystko jest okej, ale jak się nakręce, bo coś np mnie zakłuje to jak dziś, nie śpię do 5. Bo później się stresuje tym, że się stresuje i przecież nie można 😅 Też jestem po jednej stracie i jakoś ciągle mi to w głowie siedzi. Pocieszam się, że matki w ciazy czasem gorsze rzeczy robia i, że dzieciaczek musi być silny, inaczej bym zwariowała😅
 
reklama
Hej w związku z tym, że pewnie po nowy roku wszystkie zaczniemy się szykować na przyjęcie maluchów to może doświadczone mamy podpowiedzą co warto kupić a co nie i ile ubranek na dany rozmiar. Np zastanawiam się czy warto kupić detektor czy jest zbędny jeżeli szpital mam 5 min od domu, czy warto kupić laktator chciałabym żeby dziecko było karmione piersią a w razie potrzeby butelką moim pokarmem ( jeżeli tak w ogóle można robić) jakie smoczki, butelki. Przeglądałam olx i stwierdzam, że kilka rzeczy wielokrotnego użytku kupię na olx np. wanienke, przewijak, laktator. Zaczynam robić listę rzeczy do kupienia, wcześnie żeby mieć czas na zmiany lub ewentualnie żeby mąż nie miał problemu 😂 jeżeli maluch będzie wcześniej.

Laktator miałam Philips Avent ale ręczny i musiałam się namęczyć, aby odciągnąć, dlatego rzadko go używałam ;) wolałam brać dziecko ze sobą, gdzie się da i nakarmić. Wiem, że nie zawsze jest to możliwe, dlatego laktator jak najbardziej przydatna rzecz, ale teraz chyba bym wybrała elektryczny.

Detektora nigdy nie miałam, za to do dziś używam monitora oddechu u synka (a ma już 1,5 roku), ale jakoś tak dzięki temu spokojniej śpię w nocy. Nianię miałam, ale szybko ją sprzedałam, nie była mi potrzebna, nigdy maluch nie spał jakoś daleko ode mnie.

Miałam i chustę i nosidło megadrogie Tula i obie rzeczy u mnie okazały się zbędne. Jak tylko próbowałam włożyć dziecko do jednego albo drugiego to był ryk i to było niestety niezależnie od sytuacji, czy był spokojny czy marudny po prostu nie akceptował ani nosidła ani chusty, więc to jest indywidualna sprawa - jednym się przyda, innym nie.

Przewijak i wanienka - u mnie obowiązkowo ;)
 
Do góry