reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Za dużo bzdetów czytasz 🙃
tak jak napisała @TuAga - jest to moja pierwsza ciąża, nie jestem alfa i omega a zależy mi na tym żeby wszystko było w porządku. Przeczytałam to i owo, więc napisałam tutaj, bo są tu doświadczone mamy, które wiedzą już co jest dobre a co złe. Ja się dopiero uczę. I zaczyna mnie to już przerastać. Mam jakiegoś dołka i znów jestem zestresowana 😔
 
reklama
Dziewczyny, nie dziwcie się, można się zestresować, szczególnie jeśli to pierwsza ciąża dla kogoś. Sama chciałam dzisiaj wcinać tymianek, ale po poście @o`sophia wyczytałam, że jest stanowczo zakazany i ma działanie poronne zrezygnowałam. Fakt, że internet przyjmie wszystko, ale o ile mi mega nie zależy na jakiejś przyprawie to nie wczytuje się w badania naukowe tylko na wszelki wypadek eliminuję :)
dzięki za wsparcie 😘
Ja używam wielu przypraw, takich mieszanek do różnych dań a tam często się pojawia tymianek czy równie zakazy rozmaryn lub kurkuma..i teraz nie wiadomo co używać a co nie..
Czytałam różne rzeczy, że natka pietruszki tak samo, też nie wiem czy to prawda, a do rosołku zawsze wrzucam..
 
Masz jakieś naukowe źródła tych twierdzeń? Badania?
Czy kolejny śmieciowy tekst straszący kobiety w ciąży?

No przecież napisałam, że internet przyjmie wszystko :) Jestem totalnie świadoma, że sporo z tych artykułów jest pisanych przez stażystów, którzy robią research na kacu, ale...tak jak napisałam, jeśli nie jest to jakaś przyprawa, na której mi bardzo zależy to nie szukam potwierdzenia / zaprzeczenia w naukowych źródłach (bo szkoda mi czasu) tylko z niej rezygnuję :)
 
dzięki za wsparcie 😘
Ja używam wielu przypraw, takich mieszanek do różnych dań a tam często się pojawia tymianek czy równie zakazy rozmaryn lub kurkuma..i teraz nie wiadomo co używać a co nie..
Czytałam różne rzeczy, że natka pietruszki tak samo, też nie wiem czy to prawda, a do rosołku zawsze wrzucam..
Haha, właśnie zjadłam michę sałatki z pietruszką :D A tydzień temu jak dowiedziałam się o ciąży wypiłam kakao z cynamonem. Ja myślę, że to nie jest tak, że jak zjemy pietruszkę, czy trochę cynamonu to coś się stanie. Gdyby to tak działało, to pewnie donoszonych byłoby z 5% ciąż ;) Jeśli chcesz to zgłębić to warto poszukać badań naukowych np na Lancecie :)
 
To jak czytasz te różne rzeczy to trochę weryfikuj źródła tych tekstów. Ciężarne łykają wszystko co w necie napisane. Za niedługo to będą jeść tylko suchą bułkę popijając wodą i to koniecznie niegazowaną.

Taką podstawą czytania tekstów jest patrzenie czy są podane linki źródłowe (książki, opracowania medyczne, artykuły medyczne) do danego artykułu. Jeśli nie ma to nawet nie warto czytać takich tekstów.

Ale czemu Ty na nią tak wsiadasz? Co Ciebie tak zirytowało? Od tego chyba mamy ten wątek, żeby między sobą rozmawiać. Przecież ona zapytała, a nie straszyła nikogo, czy pouczała. Jeśli nie chcesz odpowiadać to nie odpowiadaj na takie pytania, ale po co w ten sposób się do kogoś odnosić?
 
To jak czytasz te różne rzeczy to trochę weryfikuj źródła tych tekstów. Ciężarne łykają wszystko co w necie napisane. Za niedługo to będą jeść tylko suchą bułkę popijając wodą i to koniecznie niegazowaną.

Taką podstawą czytania tekstów jest patrzenie czy są podane linki źródłowe (książki, opracowania medyczne, artykuły medyczne) do danego artykułu. Jeśli nie ma to nawet nie warto czytać takich tekstów.
myślę że po to również jest to forum, żeby właśnie dopytać osób bardziej doświadczonych jak to faktycznie jest. Nie trzeba od razu pluc jadem i się wysmiewac z drugiej osoby. To było bardzo niemiłe z Twojej strony.
 
reklama
Gdzie masz plucie jadem czy wyśmiewanie się? 🙃🤦🏻‍♀️
Normlana odpowiedź z mojej strony. Co w niej było rażącego?
Taka prawda że co raz więcej osób nie weryfikuje tekstów przeczytanych w necie i powiela bzdury czy rezygnuje z czegoś na wszelki wypadek mimo iż nie ma do tego przesłanek 🙃
może dla Ciebie normalna, mnie jednak zrobiło się bardzo przykro czytając Twoje wypowiedzi na moje pytania.. Jeśli Ci one przeszkadzają albo są dla Ciebie bezzasadne to je po prostu zignoruj, dobrze?
 
Do góry