reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Wróciłam właśnie z pierwszej wizyty na nfz w szpitalnej przychodni 🤯 Ginka nawet nie zrobiła mi usg, bo powiedziałam, że miałam tydzień temu usg robione prywatnie, poszłam głównie ze względu na plamienia i wiem, że tamta ginekolog jest dobra. Powiedziała mi dziś, że w ciąży są przewidziane trzy badania usg i częściej nie powinno się nawet robić (rozumiem że na nfz tak jest) ale czy nie powinna w ogóle sprawdzić swoim sprzętem czy ta ciąża jest? Przecież mnie nie zna, dała tylko skierowania na badania i tyle. A chciałam się upewnić, że nadal wszystko jest okej. Rezygnuje z wizyt nfz skoro tak to u mnie wygląda 😂
 
reklama
Wróciłam właśnie z pierwszej wizyty na nfz w szpitalnej przychodni 🤯 Ginka nawet nie zrobiła mi usg, bo powiedziałam, że miałam tydzień temu usg robione prywatnie, poszłam głównie ze względu na plamienia i wiem, że tamta ginekolog jest dobra. Powiedziała mi dziś, że w ciąży są przewidziane trzy badania usg i częściej nie powinno się nawet robić (rozumiem że na nfz tak jest) ale czy nie powinna w ogóle sprawdzić swoim sprzętem czy ta ciąża jest? Przecież mnie nie zna, dała tylko skierowania na badania i tyle. A chciałam się upewnić, że nadal wszystko jest okej. Rezygnuje z wizyt nfz skoro tak to u mnie wygląda 😂
No właśnie nfz😒dlatego nawet nie próbowałam bo u mnie tak też wygląda.
A na plamienie coś dostałaś?
 
A w jakim odstępie czasu od pierwszej wizyty macie drugą?
4 tyv
Wróciłam właśnie z pierwszej wizyty na nfz w szpitalnej przychodni 🤯 Ginka nawet nie zrobiła mi usg, bo powiedziałam, że miałam tydzień temu usg robione prywatnie, poszłam głównie ze względu na plamienia i wiem, że tamta ginekolog jest dobra. Powiedziała mi dziś, że w ciąży są przewidziane trzy badania usg i częściej nie powinno się nawet robić (rozumiem że na nfz tak jest) ale czy nie powinna w ogóle sprawdzić swoim sprzętem czy ta ciąża jest? Przecież mnie nie zna, dała tylko skierowania na badania i tyle. A chciałam się upewnić, że nadal wszystko jest okej. Rezygnuje z wizyt nfz skoro tak to u mnie wygląda 😂
W większości tak właśnie wyglądają badania na NFZ:/
 
No właśnie nfz😒dlatego nawet nie próbowałam bo u mnie tak też wygląda.
A na plamienie coś dostałaś?
Zależy gdzie się chodzi , ja chodziłam na pierwszej ciąży tylko NFZ, w drugiej chodziłam większość ciąży prywatnie później na NFZ i na każdej wizycie miałam robione usg , zawsze lekarz podglądał dzidziusia, wizyty były co 4 tyg a jak ciąża była starsza to częściej. Więc nie wiem gdzie chodzisz do lekarza ale w Krakowie na NFZ można normalnie chodzić na wizyty 🤗
Teraz też będę prowadzić ciążę na NFZ, tylko ten pierwszy na raz pójdę prywatnie.
 
Zależy gdzie się chodzi , ja chodziłam na pierwszej ciąży tylko NFZ, w drugiej chodziłam większość ciąży prywatnie później na NFZ i na każdej wizycie miałam robione usg , zawsze lekarz podglądał dzidziusia, wizyty były co 4 tyg a jak ciąża była starsza to częściej. Więc nie wiem gdzie chodzisz do lekarza ale w Krakowie na NFZ można normalnie chodzić na wizyty 🤗
Teraz też będę prowadzić ciążę na NFZ, tylko ten pierwszy na raz pójdę prywatnie.
Ja jestem z Huty i w mojej okolicy nie ma żadnego który mi pasuje i w ogóle podejmie się prowadzenia ciąży .
1 ciąża była na nfz ale lekarz już nie pracuje.
Ja sobie cenie ten komfort który mam,że zawsze kiedy potrzebuje mój Doktor jest dostępny. Tak było przy nagłym porodzie i kiedy miałam plamienia w połowie ciąży.
 
l
mój mi mówił że jak nie dam rady tych dwóch wytrzymać to mam wbić po tygodniu sobie na serduszko popatrzeć tak bez rejestrowania wizyty nawet :) ale staram się wytrzymać :D jeszcze równy tydzień 🙈

a co do mówienia rodzinie to my poczekamy i po prenatalnych powiemy, akurat wtedy mój tata wraca do Polski wiec wtedy zrobimy niespodziankę na przywitanie 😀
Ale masz super! Jeśli mam być szczera, to ja bym poszła…chociaż kurcze już sama nie wiem, spodziewam się złych informacji i wiem, ze nie powinnam przyspieszać, skomplikowane to rozkminy są :)
 
Wróciłam właśnie z pierwszej wizyty na nfz w szpitalnej przychodni 🤯 Ginka nawet nie zrobiła mi usg, bo powiedziałam, że miałam tydzień temu usg robione prywatnie, poszłam głównie ze względu na plamienia i wiem, że tamta ginekolog jest dobra. Powiedziała mi dziś, że w ciąży są przewidziane trzy badania usg i częściej nie powinno się nawet robić (rozumiem że na nfz tak jest) ale czy nie powinna w ogóle sprawdzić swoim sprzętem czy ta ciąża jest? Przecież mnie nie zna, dała tylko skierowania na badania i tyle. A chciałam się upewnić, że nadal wszystko jest okej. Rezygnuje z wizyt nfz skoro tak to u mnie wygląda 😂
No o ja dziś poszłam prywatnie na USG a potem na umówioną wcześniej wizytę na NFZ. Na NFZ dał mi skierowanie na badania , skierowanie na prenatalne i zbadał mnie na fotelu oraz pobrał cytologie. Kolejna wizytę mam za dwa tygodnie i wtedy założymy kartę ciąży
 
reklama
Cześć dziewczyny, podglądam Was od jakiegoś czasu, postanowiłam się przywitać 🙈 Ostatnia @ 4.08, 6.09 test negatywny, 11.09 pozytywny. Bety nie robiłam, poleciałam w poniedziałek do lekarza, na razie tylko pęcherzyk ciążowy 6mm. Mam długie cykle i Preglife z uwzględnieniem cyklu ok. 38 dni pokazuje dziś 5+6 i termin na 20.05.22, ale wydaje mi się, ze ciąża może być młodsza. No w każdym razie następna wizyta 4 października i obawiam się, ze do tego czasu mogę zwariować 😵
 
Do góry