reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Ja bym najwcześniej powiedziała po prenataljych koło tego 11-14tc
Dziewczyny, a kiedy macie zamiar powiedzieć w pracy? Ja mialam dziś bardzo dziwna sytuację i boję się, że ktoś się czegoś domyśli, a nie chciałabym żeby wyszedł z tego jakiś kwas, bo mam bardzo kochane dziewczyny w pracy i jesteśmy taka trochę rodzina. Czy uważacie, ze po mojej wizycie 1.10 wg Om 7tc wg ostatniego USG 7t5d to nie będzie za wcześnie? Tym bardziej, ze mam tego mięśniaka i lekarz powiedział, ze trzeba to obserwować, ale jeśli się bedzie powiększało to będę musiala isc na L4 wiec moze sie okazac, ze po którejś z kolejnych wizyt pójdę na L4. Pierwotnie chciałam powiedzieć przed swietami Bożego Narodzenia jak zacznie coś widać ( w poprzedniej ciazy dopiero w 23 czy 24tc mialam mały brzuch, ale juz typowo ciazowy, prędzej nie było nic widać ), a teraz nie wiem co zrobić, bo nie chciałabym żeby dowiedziały się od osoby trzeciej.
 
reklama
Niekoniecznie. Ja mam zalecenie żeby odstawić w 14 tygodniu ciąży. Ale to też pewnie zależy od dawki luteiny. Ja brałam do 10 tc w dawce dziennej 1200 mg a od 11 tygodnia powoli schodzę z dawek aż do 14 tc. Wiem że niektóre dziewczyny biorą luteinę do 16 tc albo i dłużej jeśli jest taka potrzeba.
Ja od lekarza usłyszałam ze bierze się do 12 tygodnia i odstawia i tak tez mam zrobić.
 
Dziewczyny, a kiedy macie zamiar powiedzieć w pracy? Ja mialam dziś bardzo dziwna sytuację i boję się, że ktoś się czegoś domyśli, a nie chciałabym żeby wyszedł z tego jakiś kwas, bo mam bardzo kochane dziewczyny w pracy i jesteśmy taka trochę rodzina. Czy uważacie, ze po mojej wizycie 1.10 wg Om 7tc wg ostatniego USG 7t5d to nie będzie za wcześnie? Tym bardziej, ze mam tego mięśniaka i lekarz powiedział, ze trzeba to obserwować, ale jeśli się bedzie powiększało to będę musiala isc na L4 wiec moze sie okazac, ze po którejś z kolejnych wizyt pójdę na L4. Pierwotnie chciałam powiedzieć przed swietami Bożego Narodzenia jak zacznie coś widać ( w poprzedniej ciazy dopiero w 23 czy 24tc mialam mały brzuch, ale juz typowo ciazowy, prędzej nie było nic widać ), a teraz nie wiem co zrobić, bo nie chciałabym żeby dowiedziały się od osoby trzeciej.
Ja powiem w poniedziałek u mnie będzie to 8+1. Przez ostatnie 2 tyg pracowałam zdalnie bo byłam chora, ale jak wrócę muszę powiedzieć bo już widać że mam brzuszek i szybko ekipa domyśli się co się dzieje więc wolę sama im powiedzieć.

Właśnie chyba też się przejdę po pre-nalen bo wyczytałam że bezpieczny 😅
Brałam ostatnio prenale.n syrop. Niestety nie pomógł😭 ale ja miałam zapalenie zatok i krtani 😓 pomógł chyba bardziej syrop z cebuli, inhalacje 3% solą fizjologiczną, końskie dawki witaminy C, a na kaszel zrobiłam mieszankę miód, imbir, czosnek i cytryna.
 
Ja od lekarza usłyszałam ze bierze się do 12 tygodnia i odstawia i tak tez mam zrobić.
Ok. Nie neguję, sama znam dziewczynę która u tego samego lekarza jest co ja i jej też kazał odstawić od razu w 12 tygodniu😉 każdy przypadek jest inny i nie należy generalizować tylko postępować tak jak każe lekarz
 
Miałam to samo w tym tygodniu, lekarz rodzinny kazał same domowe sposoby no pomogła na kaszel herbata z lipy polecam ją sobie robiłam ją z malinową 😊
Piłam wlasnie z lipy i z czarnego bzu z malinami, miodem i cytryna, ale mało co pomogło. Później poszlam do apteki po cos na ten katar i w rozmowie z Panią w aptece uslyszalam, ze lipy się nie powinno spożywać, bo ma właściwości napotne i nie jest wskazana dla ciężarnych. Niestety trochę jej wypiłam i bralam sie, ze czemus to zaszkodzi.
 
Zaczynam się niepokoić tym bólem brzucha, boli mnie wszędzie, od macicy az pod żebrami… spotkałyście się może z czymś takim? Bolało w nocy, a w ciągu dnia po jedzeniu i piciu. Zastanawiam się, czy to nie jakoś jelita, brałam już Esp*umisan, coś jeszcze mogę? W nocy weszła nospa :/
 
@outofthebox ja obstawiam, że masz hardcorowe wzdęcie po prostu. Mnie też momentami góra brzucha tak boli, że ojoj, szczególnie po posiłkach.

Ja dzisiaj na przemian czuję się normalnie albo cierpię katusze (nie wymiotuję, ale mdłości mega duże), nie dałam nawet rady zjeść obiadu. Mam już prawie wszystkie wyniki krwi. Wszystko ok, oprócz cukru, 99 na czczo. TSH mi spadło do 1,6 więc już z doświadczenia wiem, że lecę na nadczynność skoro mam takie spadek po 2 tygodniach i chyba zejdę na 62,5, ale skonsultuję jeszcze z ginekologiem w poniedziałek. Mega się stresuję przed tą poniedziałkową wizytą 😬
 
Urodziny udane, tort pyszny🥰
 

Załączniki

  • 20210925_140034.jpg
    20210925_140034.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 57
  • 20210925_140057.jpg
    20210925_140057.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 53
reklama
Dziewczyny, a kiedy macie zamiar powiedzieć w pracy? Ja mialam dziś bardzo dziwna sytuację i boję się, że ktoś się czegoś domyśli, a nie chciałabym żeby wyszedł z tego jakiś kwas, bo mam bardzo kochane dziewczyny w pracy i jesteśmy taka trochę rodzina. Czy uważacie, ze po mojej wizycie 1.10 wg Om 7tc wg ostatniego USG 7t5d to nie będzie za wcześnie? Tym bardziej, ze mam tego mięśniaka i lekarz powiedział, ze trzeba to obserwować, ale jeśli się bedzie powiększało to będę musiala isc na L4 wiec moze sie okazac, ze po którejś z kolejnych wizyt pójdę na L4. Pierwotnie chciałam powiedzieć przed swietami Bożego Narodzenia jak zacznie coś widać ( w poprzedniej ciazy dopiero w 23 czy 24tc mialam mały brzuch, ale juz typowo ciazowy, prędzej nie było nic widać ), a teraz nie wiem co zrobić, bo nie chciałabym żeby dowiedziały się od osoby trzeciej.
Myślę że dużo zależy od zwodu jaki się wykonuje. Ja pracueje w markecie budowlanym z zielonym trójkątem, więc tak dźwiganie (czasem więcej kg niż przewiduje bhp) drabina powyżej 3 metrów, a do tego nierzadko duży stres jak przyjdzie klient się na nas powyrzywać 🤣
Więc musiałam powiedzieć od razu . Tym bardziej, że w ciągu ostatnich kilka lat był przypadek, że dziewczyna poroniła w pracy, więc teraz strasznie tego pilnują
 
Do góry