reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Witam ranne ptaszki
Tez myslalam zeby odciąć sie na chwile od forum, ale uznałam że nasze pozytywne historie też się przydadzą 😃. Wydaję oficjalny zakaz- żadnych poronień, krwawień i innych komplikacji! Dozwolone tylko rzyganko 🤪
Musze poprosić panią dr o częstsze wizyty bo 3 tyg są jak wieczność.
Mam nadzieje że za tydzien nie dołącze do teamu słodkich ciężarówek bo na samą myśl o kuciu sie w palec mam dreszcze. Nie bolą was palce dziewczyny? Dla mnie to był dramat. Sine palce i nie moglam sie dotknąć do opuszków. Moze mialam.jakis słaby sprzęt,?
W trakcie czasem czuje,później ok.
Mam nadzieję że po tych 3 tyg będzie koniec.
 
reklama
Trochę bolą, i mam kropki na każdym palcu jak sitko . Ale co zrobić .. znalazłam takie sensory co na ramię się zakłada i to między cukier co pięć minut ale na dwa tyg koszt 255 zł 🥺
Ostatnio mieliśmy szkolenie z ratownikiem medycznym, bo mamy w przedszkolu dziecko z pompą insulinową i nie kazał kłuć się w opuszek palca, bo to boli. Mówił żeby wbijać igłę z boku koło paznokcia 😎 i serio ja panikarz mówię nie bolało nic ..a poszłam ostatnia że strachu 🤣
 
Hej ;) czy miała któraś z Was tak że przed braniem insuliny cukier naczczo 90-100 a teraz odkąd zaczęłam brać insulinę mam naczczo cukier 111-112 :( bardzo mnie to martwi
 
Ostatnio mieliśmy szkolenie z ratownikiem medycznym, bo mamy w przedszkolu dziecko z pompą insulinową i nie kazał kłuć się w opuszek palca, bo to boli. Mówił żeby wbijać igłę z boku koło paznokcia 😎 i serio ja panikarz mówię nie bolało nic ..a poszłam ostatnia że strachu 🤣
No ja też na początku walilam w środek a w książeczce co dostałam od diabetolog jest że z boku trzeba
 
dziewczyny, zdecydowanie klujcie sie z boku. Mierze cukier od ponad roku, i mam wyksztalcenie medyczne, takze moge sie podzielic wiedza. Generalnie jezeli chodzi o cukier na czczo w ciazy, oczywiscie powinien byc do 90, ale glukometry czesto zawyzaja, a poza tym, jezeli bedzie nawet kilka razy 95... to naprawde nic sie dziecku nie stanie. Nie cierpie jak lekarze tak straszą.... prowadzilam pacjentki z cukrzycami ciazowymi i serio... kazda urodzila zdrowe dziecko, czy z insulina czy z sama dieta. Jezeli chodzi o cukier po insulinie na czczo, to zdecydowanie powinien spac, wzrost jest anomalia, czyli albo wina glukometru, albo jednak diety.

A jezeli chodzi o detektor, najlepiej miec taki z wyswietlaczem, gdzie widzicie jakie jest tetno. I dziecka jest wysokie, nawet bardzo. od 140-190, wasze ok 80 przewaznie. Ciezko sie pomylic :) ale tez rzeczywiscie ciezko znalezc, moze sie przekrecic, i juz klapa... dlatego do tego trzeba nabrac dystanu:) i nie szukac codziennie :)
 
reklama
dziewczyny, zdecydowanie klujcie sie z boku. Mierze cukier od ponad roku, i mam wyksztalcenie medyczne, takze moge sie podzielic wiedza. Generalnie jezeli chodzi o cukier na czczo w ciazy, oczywiscie powinien byc do 90, ale glukometry czesto zawyzaja, a poza tym, jezeli bedzie nawet kilka razy 95... to naprawde nic sie dziecku nie stanie. Nie cierpie jak lekarze tak straszą.... prowadzilam pacjentki z cukrzycami ciazowymi i serio... kazda urodzila zdrowe dziecko, czy z insulina czy z sama dieta. Jezeli chodzi o cukier po insulinie na czczo, to zdecydowanie powinien spac, wzrost jest anomalia, czyli albo wina glukometru, albo jednak diety.

A jezeli chodzi o detektor, najlepiej miec taki z wyswietlaczem, gdzie widzicie jakie jest tetno. I dziecka jest wysokie, nawet bardzo. od 140-190, wasze ok 80 przewaznie. Ciezko sie pomylic :) ale tez rzeczywiscie ciezko znalezc, moze sie przekrecic, i juz klapa... dlatego do tego trzeba nabrac dystanu:) i nie szukac codziennie :)
To mi właśnie diabetolog powiedział,żebym nie panikowała jakby był większy.
Mam nadzieję,że szybko zejdę z ilości mierzenia cukru.
Póki co bez diety jest ok.
 
Do góry