reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Ja mam wreszcie wizytę w sobotę. To dopiero druga na pierwszej w sumie dużo widać nie było. Więc teraz się okaże , oby w wszystko było ok. A mnie od wczoraj odpadły większe mdłości ale to i tak Pikuś w porównaniu do 1 ciąży. A do tego głodna jestem co jakieś 2 h straszne uczucie prawie mnie odcina :D
Ja pół dnia leżę, dawno nie spałam (od jakieś 10:00) i spać mi się chce... :p
 
Na razie zaczniemy od 3 jednostek...ale ja tam jestem strachajło i zacznę od 1 jednostki pierwszej nocy ;)
Wiesz ile to jest ? Jedna jednostka to malusia kropelka. Na ostatniej wizycie lekarz pytał czy byłam na insulinie i mówię ze tak, 6j wiec mało. A on mówi No faktycznie mało. Ostatnio miałem pacjentkę pytam ile ma a ona miała 70 coś
 
Wiesz ile to jest ? Jedna jednostka to malusia kropelka. Na ostatniej wizycie lekarz pytał czy byłam na insulinie i mówię ze tak, 6j wiec mało. A on mówi No faktycznie mało. Ostatnio miałem pacjentkę pytam ile ma a ona miała 70 coś
Ja mam jakąś wizję hipoglikemii kiedy będę spać, bo są dni (całkiem sporo) kiedy te cukry mam jednak z rana 83, ale diabetolog mówiła, że nie zejdzie mi poniżej 70 ;) Mówiła, że pod koniec ciąży pewnie dojdę do 30-40 jednostek :) Samego zastrzyku się nie boję, luz :) Dlatego zacznę od 1 jednostki i zobaczę 😬
 
A na patologii leżałam z dziewczyna co miała ileś na noc i inna przed każdym posiłkiem. Dobra była bo brała insulinę jadła paczkę zelek j cukier miała dobry🤣
Mój wujek, który miał cukrzycę nie mógł się doczekać aż mu dadzą insulinę, żeby mógł znów jeść wszystko :D No ale w ciąży nie był hehe :D
 
Kurczę dla mnie to mierzenie cukru to czarna magia, wiecie, ze u mnie nikt tego nie bada do 24 tyg, kiedy jest krzywa? Szukałam norm i one nie istnieją, w Niemczech były duuuuzo wyzsze niż w Polsce, gdzie wszystkim diagnozują cukrzyce ciążowa oO Zastanawiam się, czy słusznie Was tak męczą, bo sama dieta od początku ciazy to mega męcząca sprawa i to przy wyniku typu 94 :o Poczytam sobie badanka po pracy, bo az mnie to zastanawia.
 
Kurczę dla mnie to mierzenie cukru to czarna magia, wiecie, ze u mnie nikt tego nie bada do 24 tyg, kiedy jest krzywa? Szukałam norm i one nie istnieją, w Niemczech były duuuuzo wyzsze niż w Polsce, gdzie wszystkim diagnozują cukrzyce ciążowa oO Zastanawiam się, czy słusznie Was tak męczą, bo sama dieta od początku ciazy to mega męcząca sprawa i to przy wyniku typu 94 :o Poczytam sobie badanka po pracy, bo az mnie to zastanawia.
Właśnie moje koleżanki z wynikami 98,miały diety i nie brały insuliny...Więc dla mnie też to dziwne jest. Ja miałam cala 1 ciążę wynikami 99
 
Dziewczyny opuszczam grupe na jakiś czas. Przykro mi czytać o tych negatywnych sytuacjach, (sama jestem po stracie). Jednk jak czytam, że ktoś stracił ciąże w wysokim tc/ miał ileś poronień zaczynam panikować. Powodzenia wszystkim!
 
reklama
Ja mam jakąś wizję hipoglikemii kiedy będę spać, bo są dni (całkiem sporo) kiedy te cukry mam jednak z rana 83, ale diabetolog mówiła, że nie zejdzie mi poniżej 70 ;) Mówiła, że pod koniec ciąży pewnie dojdę do 30-40 jednostek :) Samego zastrzyku się nie boję, luz :) Dlatego zacznę od 1 jednostki i zobaczę 😬
Właśnie chyba dlatego kazała mi mierzyć wieczorem przed samym podaniem insuliny. To było kilka sytuacji ze nie brałam. I do samego końca nie zmieniła mi się dawka. Ale wiadomo każdy inny. Wg mnie powinnas wziąć tyle ile lekarz zaleca. Jak będziesz miała za niski to ci zmniejszy
 
Do góry