reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Dziewczyny,
.ja z takim pytaniem, szczepicie się na coś w ciąży ? Rozmawiałam dziś z kuzynką i ona była wręcz zbulwersowana że moja dr nie zaleciła mi się zaszczepić na tężec i grypę, bo to ponoć jest zalecane w ciąży , szczerze mówiąc to pierwsze słyszę , ale nie wiem , nie byłam 11 lat w ciąży i dużo się zmieniło a poza tym nic mi doktor nie wspominała
U mnie kiepsko z dostępnością tej na grypę, muszę się dowiedziec, ale nie mam dzieci ani nie pracujemy w biurach, wiec czuje się bezpieczna :D Booster covidowy planuje na styczeń.
 
reklama
Mi nic lekarz nie proponował tylko recepcjonistki co wizytę pytają czy na covid się szczepiłam . Ja się na grupę nigdy nie szczepiłam więc i teraz nie zamierzam . No i na covid też nie , na pewno nie w ciąży a po też nie😀
Ja na COVID na pewno tez nie szczepie się w ciąży. A co będzie po tego nikt nie wie
 
Ja tam szczerze bym się bała wątpię by były przebadane na kobietach w ciąży te szczepionki .. a ta na covid to jest badana teraz na ludziach bo została warunkowo dopuszczona do obrotu 🤷więc nikt mnie nie zapewni że nic mi nie będzie . A mam Hashimoto i inne autoimmunologiczne choroby . Rozumiem jak ktoś co roku się szczepil na grype to jeszcze ale żeby tak specjalnie to nie wiem .. ale każdy robi jak chce :) 😀 i jak uważa to tylko moje zdanie
 
Ja będę chciała na grypę i na wszystkie te dodatkowe, tylko muszę podpytać lekarza o to bo zapomniałam. A na 3 dawkę covid to właśnie nie wiem czy w ciąży, czy po żeby z pokarmem przekazać bejbikowi.
 
Ja się szczepię na grypę. Mój lekarz mnie będzie szczepił na kolejnej wizycie [emoji28] sam to zaproponował bo mam szczepionkę [emoji16]
I w grudniu szczepię się 3 dawką przeciwko covid.
Na tężec chyba mam jeszcze aktualne ale muszę dopytać.
Ja jestem proszczepionkowiec na wszytko [emoji28]
Ja tak samo. :)

Jeszcze co do terminu majowego, to az nie mogę uwierzyć że bedzie mi dane urodzić w tym cudnym miesiącu ;)
Poprzedni synek listopadowy, urodził się we wrześniu, oby tym razem było bez niespodzianek
 
Ja tam szczerze bym się bała wątpię by były przebadane na kobietach w ciąży te szczepionki .. a ta na covid to jest badana teraz na ludziach bo została warunkowo dopuszczona do obrotu 🤷więc nikt mnie nie zapewni że nic mi nie będzie . A mam Hashimoto i inne autoimmunologiczne choroby . Rozumiem jak ktoś co roku się szczepil na grype to jeszcze ale żeby tak specjalnie to nie wiem .. ale każdy robi jak chce :) 😀 i jak uważa to tylko moje zdanie
Z tego co mi się obiło o uszy/oczy, Pfizer od 2 miesięcy ma normalna rejestrację, już nie warunkową, ale nie chce wprowadzać w błąd, bo sama tego nie weryfikowałam
 
@matylkafm tez jestem zdziwiona ile z nas robi Nifty :) pozytywnie, bo w moim otoczeniu nikt. Czuje wsparcie.

@outofthebox a ile u Ciebie kosztuje to badanie, tyle co w Polsce? Słyszałam, że ceny się różnią i u nas wcale nie jest najdrożej.
W jakim kraju mieszkasz? Czy nie zdradzasz? :)
U mnie rozszerzony w przeliczeniu 3.7k, podstawowy jakoś 2.3k. Ale w sumie uzbierałam już ponad 10k za wizyty i badania plus za hematologa, na szczęście reszte bedzie płacić ubezpieczenie. Zostawię druga kwestie na prywatną grupę :D
 
reklama
Dziewczyny rozumiem, że się boicie itp, ale pytanie było o oficjalne zalecenia. Oficjalnie zaleca się szczepienie kobiet w ciąży na grypę, krztusiec, covid, tężec chyba też. Wszystkie te szczepionki są przebadane na dużych grupach ciężarnych kobiet. Nie ma obowiązku i jeśli kobieta podejmie inną decyzję to jej sprawa, ale lekarz powinien wszystkie te szczepienia zalecić.
 
Do góry