reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Dziewczyny a ja to jest z tą grupą krwi? Całe życie myślałam że mam A Rh+. Wczoraj okazało się że jednak A RhD-
Zupełnie nie ogarniam. Co to jest to D na końcu? Jak jest minut to teraz będę musiała dostać jakiś zastrzyk czy jak to jest? Lekarz powiedział że nie mam się w sumie czym przejmować. A ja się naczytałam No i już nie ogarniam tego 🤣🤣
 
reklama
Dziewczyny a ja to jest z tą grupą krwi? Całe życie myślałam że mam A Rh+. Wczoraj okazało się że jednak A RhD-
Zupełnie nie ogarniam. Co to jest to D na końcu? Jak jest minut to teraz będę musiała dostać jakiś zastrzyk czy jak to jest? Lekarz powiedział że nie mam się w sumie czym przejmować. A ja się naczytałam No i już nie ogarniam tego 🤣🤣
A to Twoja pierwsza ciąża? Ogolnie przy Rh- masz potencjalna niezgodność serologiczną z partnerem, czyli możliwe ze tez płodem. Niezgodność serologiczną nie oznacza konfliktu serologicznego. W takiej sytuacji zapobiegawczo podają antyglobuline w ciazy i po każdym porodzie/poronieniu/krwawieniu, czyli wtedy kiedy mogło dojść do wymieszania krwi Twojej z płodu. Jesli do tego dojdzie, to zaczynasz produkować przeciwciała przeciwko antygenom czerwonych krwinek i w kolejnej ciazy może mieć już miejsce stricte konflikt serologiczny i komplikacje wzrostu płodu. To, czy masz przeciwciała przeciwko krwinkom powinno być napisane na karcie z grupa krwi. Jesli nie masz - wystarczy zastrzyk w drugim trymestrze :)
 
Dziewczyny a ja to jest z tą grupą krwi? Całe życie myślałam że mam A Rh+. Wczoraj okazało się że jednak A RhD-
Zupełnie nie ogarniam. Co to jest to D na końcu? Jak jest minut to teraz będę musiała dostać jakiś zastrzyk czy jak to jest? Lekarz powiedział że nie mam się w sumie czym przejmować. A ja się naczytałam No i już nie ogarniam tego 🤣🤣
Jeśli Ty masz grupę 0 Rh- a Twój partner jest dodatni to jest konflikt serologiczny dopiero w drugiej ciąży .
 
A to Twoja pierwsza ciąża? Ogolnie przy Rh- masz potencjalna niezgodność serologiczną z partnerem, czyli możliwe ze tez płodem. Niezgodność serologiczną nie oznacza konfliktu serologicznego. W takiej sytuacji zapobiegawczo podają antyglobuline w ciazy i po każdym porodzie/poronieniu/krwawieniu, czyli wtedy kiedy mogło dojść do wymieszania krwi Twojej z płodu. Jesli do tego dojdzie, to zaczynasz produkować przeciwciała przeciwko antygenom czerwonych krwinek i w kolejnej ciazy może mieć już miejsce stricte konflikt serologiczny i komplikacje wzrostu płodu. To, czy masz przeciwciała przeciwko krwinkom powinno być napisane na karcie z grupa krwi. Jesli nie masz - wystarczy zastrzyk w drugim trymestrze :)
tak, pierwsza ciąża więc jeszcze nie wszystko ogarniam co i jak..
Czyli na chwile obecną mogę się nie stresować?
 
@Zaskoczona30 powodzenia... a na amniopunkcję na wyniki też czekasz tydzień albo i lepiej... Bo słyszałam, że to pobierają komórki i namnażają obserwując co tam się dzieje... I to też trwa minimum tydzień...

Ciekawe za ile u mnie będą wyniki...
A z jakiego powodu ją wykonywałaś? Lekarz mi powiedział, ze jesli nie dopłacę ok. 1500zl to wynik jest po 3-4 tyg, ale w internecie opinie o szpitalu w którym ew. To badanie dla mnie by bylo robione piszą, ze czekali nawet 6 tygodni. Z mężem zadecydowaliśmy, ze zrobimy Nifty, a później w razie potrzeby będziemy decydowali co dalej. Poki co żyjemy nadzieja, ze bede jedną z tych 85 kobiet, a nie ta 86.
 
A z jakiego powodu ją wykonywałaś? Lekarz mi powiedział, ze jesli nie dopłacę ok. 1500zl to wynik jest po 3-4 tyg, ale w internecie opinie o szpitalu w którym ew. To badanie dla mnie by bylo robione piszą, ze czekali nawet 6 tygodni. Z mężem zadecydowaliśmy, ze zrobimy Nifty, a później w razie potrzeby będziemy decydowali co dalej. Poki co żyjemy nadzieja, ze bede jedną z tych 85 kobiet, a nie ta 86.
Kiedy robisz nifty? Czekamy na same dobre informacje <3
 
A z jakiego powodu ją wykonywałaś? Lekarz mi powiedział, ze jesli nie dopłacę ok. 1500zl to wynik jest po 3-4 tyg, ale w internecie opinie o szpitalu w którym ew. To badanie dla mnie by bylo robione piszą, ze czekali nawet 6 tygodni. Z mężem zadecydowaliśmy, ze zrobimy Nifty, a później w razie potrzeby będziemy decydowali co dalej. Poki co żyjemy nadzieja, ze bede jedną z tych 85 kobiet, a nie ta 86.
Nie wykonywałam, dlatego piszę, że czytałam że na wyniki amniopunkcji czeka się długo...

Teraz zdecydowałam się na nifty... Lekarz któremu dziś powiedziałam, że robię nifty zamiast pappa (zapytał czy już się umówiłam na genetyczne USG z testem pappa) stwierdził, że "świetnie, a nawet lepiej".

Zdecydowanie nie chciałabym robić amniopunkcji - jednak ten +1% po 15tc, a nawet +2% przed 15tc to i tak sporo - przy tym, że moja ciąża już jest "Wysokiego Ryzyka"...

A koleżance po amniopunkcji w zaawansowanej już ciąży zaczęły się dopiero problemy i skończyło się pilną cesarką i młody był wcześniakiem - nie było wiadomo, czy przeżyje...
 
tak, pierwsza ciąża więc jeszcze nie wszystko ogarniam co i jak..
Czyli na chwile obecną mogę się nie stresować?
Hej. To wygląda tak, że po porodzie dziecku zostanie pobrana krew na grupę i BTA, czyli bezpośredni test antyglobulinowy. Zostawia się zawsze dłuższy kikut pępowinowy w razie konieczności wykonania transfuzji wymiennej. Dziecko będzie obserwowane pod kątem żółtaczki, będzie sprawdzany poziom bilirubiny, chociaż teraz to standard. Poziom bilirubiny wykonuje się przezskórnie, jeśli poziom jest zbyt wysoki, pobiera się krew do badania. Generalnie póki co to na luzie, po prostu takie podejmuje się standardowo kroki, żeby wyłapać ewentualny konflikt.
 
reklama
Do góry