reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
No ale znów pewnie inna sytuacja bo ja mam spora wiedzę, wiem że to totalnie normalne no i szczerze to nie obeszły mnie jakoś mocno te poronienia wiem że źle to brzmi. Raczej od razu działałam czyli po 3 zrobiłam badania mimo że i tak wiedziałam że nic mi nie jest i że to totalny przypadek możliwe że zrobiłam to żeby uciszyć moje wewnętrzne wyrzuty sumienia że nic mnie nie ruszyły poronienia ( oprócz pierwszego)
Nie brzmi źle, brzmi świadomie. Mam tak samo, było mi smutno, jasne, było mega trudno przez sam proces (ból, zderzenie ze służba zdrowia jako pacjent itp). Strata ciąży była w tym wszystkim dla mnie wytlumac
Ja biorę metformine, miałam już robione badanie obciążeniem glukoza i wyszło ok ale na granicy wiec narazie nie odstawiamy. Zobaczymy po kolejnej krzywej w 23 tyg.
bo zagranica nie jest 100 lat za murzynami i w niektórych krajach całą ciąże prowadzi się na metforminie a nie insulinie, z korzyścią dla pacjenta
 
To jest normalna procedura, że jak wychodzi cukier na czczo za wysoki od razu robi się krzywa. A później robi się ją jeszcze raz kolo tego 25 tyg mniej więcej. Zlekceważenie tego byłoby bardziej niebezpieczne dla mamy i dziecka niż zrobienie krzywej dwa razy w takim odstępie.

Jak mialam za wysoki cukier w 1 ciazy na czczo kilka dni z rzedu to kazalam wpisac cukrzyce ciazowa do karty i nie robilam ani razu krzywej a tym bardziej nie zgodzilam sie na krzywa w 26tc. Wiec te procedury sa dla mnie nie do zrozumienia.
Na szczescie moja diabetolog byla zgodna z tym. Wytyczne oczywiscie rozumiem ale juz troche siedze w sprawach glukozy- cukrzycy wiec wiem ze 2x krzywa moze byc rowniez szkodliwa. Dlatego tylko zapytalam.
Reasumujac z lekarzami nie bede sie klocic jesli nie dotyczy to mojego zdrowia.
Ale tez kiedy ma sie zle wyniki na czczo lepiej od razu przejsc na diete cukrzycowa. To tyle :-)
 
Nie brzmi źle, brzmi świadomie. Mam tak samo, było mi smutno, jasne, było mega trudno przez sam proces (ból, zderzenie ze służba zdrowia jako pacjent itp). Strata ciąży była w tym wszystkim dla mnie wytlumac

bo zagranica nie jest 100 lat za murzynami i w niektórych krajach całą ciąże prowadzi się na metforminie a nie insulinie, z korzyścią dla pacjenta
Moja endo I gin faktycznie nie mają nic przeciwko, nawet zwiększyłam już dawkę metforminy ale moja polozna starej daty .... kręci nosem 😁 no cóż 🤷🏽‍♀️
 
Kochane :*
Nie przyszło mi być mama majowego bobasa, poroniłam w domu, naturalnie- czyli sprawdziły się przepowiednie pustego jaja. Nie mam sił jechać do szpitala dzisiaj nawet, przecież w Anglii do 12 tyg to nie bobo. Zycze wam wszystkiem lekkich rozwiązań x trzymajcie sie cieplutko x
Bardzo mi przykro :( Trzymaj się…
 
A ja mam pytanie do dziewczyn, których nie jest to pierwsza ciąża i robiły w poprzednich ciążach USG z Pappą. Czy w przypadku USG prenatalnego z testem Pappa standardem poza oceną ryzyka wad genetycznych jest też ocena łożyska, zahamowania rozwoju płodu i wszystkie inne związane z nadciśnieniem indukowanym i jego powikłaniami? Bo z tego co tak czytam to wygląda to różnie. Nie każdy lekarz ma ten moduł. Czasami może być dodatkowo płatne. Chyba w tych darmowych na NFZ też nie obejmuje tego. Jak to wyglądało u Was?
Ja robiłam, ale przyznam szczerze, że nie pamiętam już co tam było dokładnie… Teraz jestem zapisana na taki sam pakiet tylko w innej klinice bo moja doktor od prenatalnych zmieniła miejsce pracy więc pewnie i na innym sprzęcie. Wracam we wtorek do domu to sprawdzę w wynikach, które dostałam przy 1 dziecku.
 
reklama
Moja endo I gin faktycznie nie mają nic przeciwko, nawet zwiększyłam już dawkę metforminy ale moja polozna starej daty .... kręci nosem 😁 no cóż 🤷🏽‍♀️
To się w pl już zmienia już słyszałam o prowadzeniu ciąż na metforminie choć pewnie to jeszcze potrwa ładnych parę lat, za to za granicą to już standard
 
Do góry