reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Hej. Tak sie wtrącę 😉 Ja nie biorę progesteronu, a sikam dokładnie tak jak Ty. W nocy, po wyjściu z domu, po wejściu do sklepu. Ale czytałam, ze jest to właśnie na początku spowodowane wysokim poziomem progesteronu, później będzie spowodowane rosnąca macica i kopiącym dzieckiem 😉
To nie progesteron a wrażliwość na beta hcg powoduje parcie na pecherz w 1 trymestrze.
 
Jak osluchowo bylo czysto to moze byc ze jakis spektakularnych odrywan nie bedzie. Moze poradzil sobie przy odkaslywaniu juz z tym co tam zalegalo. Bo 5 dni to juz kawalek czasu.
Leccie na ta kontrole nawet do tej starej prukwy. Oby osluchala go tylko i jak powie ze czysto to mozesz sie przestac martwic i inhalowac dalej. Znaczy ze mlody organizm dal rade. Jak juz czestotliwosc kaszlu maleje to wszystko na dobrej drodze :-)
powiem Ci jak ta stara prukwa osluchiwala koleżanki córkę.... autentycznie... słuchawki zawieszone na szyi ... i bada ... słucha... wszystko ok 😅
 
Dziewczyny, pytanie mam do tych, które rodziły przez cc. Jak wyglądała u Was sprawa kangurowania? Jak to wygląda? Jedziecie do sali operacyjnej, anestezojolog itd i rodzicie dziecko i co dalej się dzieje? Daja Wam dziecko na chiwilę? tata może kangurować tez 2 h? wy macie dalej operacje i po tej operacji od razu zawożą was do sali, gdzie może być już tata z dzieckiem? Jak długo nie można wstać i co z "puszczaniem znieczulenia"?
Pytam, bo panicznie boje się cc i muszę się chyba psychocznie przygotowac, że zawsze jest ryzyko, że mogę mieć cc :)
Ja za wiele nie pomogę, bo miałam znieczulenie ogólne, gdyż u mnie CC wyszło przy partych, gdzie zaczęły się komplikacje porodowe i trzeba było szybko działać...
 
Dziewczyny, pytanie mam do tych, które rodziły przez cc. Jak wyglądała u Was sprawa kangurowania? Jak to wygląda? Jedziecie do sali operacyjnej, anestezojolog itd i rodzicie dziecko i co dalej się dzieje? Daja Wam dziecko na chiwilę? tata może kangurować tez 2 h? wy macie dalej operacje i po tej operacji od razu zawożą was do sali, gdzie może być już tata z dzieckiem? Jak długo nie można wstać i co z "puszczaniem znieczulenia"?
Pytam, bo panicznie boje się cc i muszę się chyba psychocznie przygotowac, że zawsze jest ryzyko, że mogę mieć cc :)
ja mialam cc ale ze znieczuleniem ogólnym, zawieźli mnie na pooperacyjna gdzie leżałyśmy we trzy i każda która chciała dostala dziecko praktycznie po chwili, ja bylam dosyć slaba wysokie ciśnienie i po narkozie więc przysypiałam sporo więc dlugo malego ze względów bezpieczeństwa nie mialam, ale była próba przystawienia. Za to pani obok leżała z córką ze 2h na gole klaty (do tego gadala na kamerce ciagle z mężem itp az ja ochrzanily położne 🙈)
 
Dziewczyny, jak sobie radzicie z twarzą, krostami. Od lat mam problemy z cera. Raz lepiej, raz gorzej. Dieta i kosmetyki pomagały zazwyczaj z dobrym lub dość dobrym rezultatem. Kilka większych syfkow przed lub w trakcie okresu. Odkąd jestem w ciąży masakra. Na żuchwie bolace gule podskórne a broda , całe serie takich swędzących, wodnistych. Normalnie place po 2cm jedna przy drugiej. Smaruje cudami na kiju i co trochę zejdzie to za pare dni w tym samym miejscu jak by sie odnawialo wszystko. 😢 czuje sie jak trędowata 😞 help!
Nie pomogę. Też mam odwieczne problemy z cerą. W ciążach mi się pogarsza zazwyczaj. Nie umiem sobie pomóc więc i dla Ciebie nie mam złotych rad. Ja się zapisałam do dermatologa. Zobaczę co powie. Może są jakieś specyfiki, które można stosować w ciąży.
 
W ciąży na cerę można używać kwas azelainowy, acne derm skinoren z apteki. Lub jakieś inne drogeryjne. Trzeba uważać z kw salicylowym i glikolowym, najlepiej w 2 trymestrze juz i małe stężenia. Warto też pamiętać o regeneracji czyli cermaidy np. No i żadnych retinoidow nie wolno.
 
ja mialam cc ale ze znieczuleniem ogólnym, zawieźli mnie na pooperacyjna gdzie leżałyśmy we trzy i każda która chciała dostala dziecko praktycznie po chwili, ja bylam dosyć slaba wysokie ciśnienie i po narkozie więc przysypiałam sporo więc dlugo malego ze względów bezpieczeństwa nie mialam, ale była próba przystawienia. Za to pani obok leżała z córką ze 2h na gole klaty (do tego gadala na kamerce ciagle z mężem itp az ja ochrzanily położne 🙈)
To tak, u mnie też synek cały czas leżał ze mną i położne mi go same odkładały, jak zasnęłam. Jednak po samym przebudzeniu nie miałam go od razu przy sobie (i to jest smutne).
 
reklama
W ciąży na cerę można używać kwas azelainowy, acne derm skinoren z apteki. Lub jakieś inne drogeryjne. Trzeba uważać z kw salicylowym i glikolowym, najlepiej w 2 trymestrze juz i małe stężenia. Warto też pamiętać o regeneracji czyli cermaidy np. No i żadnych retinoidow nie wolno.
ja to nawet nie zrozumiałam co napisałaś 😁😁
 
Do góry