reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Nie rozumiem takiego podejścia.
Wczesne usg wykrywa/wyklucza cp.
Wcześniej pisałyście, że plamienia w ciąży nie są niepokojące. A plamienia często zdarzają się właśnie przy cp. Czekanie do 9/10 tc na pierwsze usg moim zdaniem jest nieodpowiedzialne 🤷‍♀️
Ale ja nie mam żadnych plamien.
Nie mam nawet zadnych objawów nic mi nie da pójście na USG wcześniej
 
A mnie dziś w końcu dzieci zaraziły. Co polecacie w ciąży na ból gardła? Dodam ogromny ból gardła, ledwo ślinę przełykam 😔 do tego bolą mięśnie, głowa i mi zimno jak to przy przeziębieniu 🤒 wiem, że to irracjonalne ale jestem zła na mojego dzieciaka bo mi kaszlał prosto w twarz od kilku dni. Proszę, żeby się odwracał a ten łeb w moja stronę i heja z kaszlem na matkę 😡
Płukałam gardło woda z solą,
Można pić syrop prenaglen (cos takiego, jest na bazie naturalnych skladnikow)
U mnie na gorączkę pomaga mleko, miod, maslo, czosnek , tylko pije nad zlewem bo mnie od tego skreca. Czosnek jest dosyć ciezki w ciazy. Ale dwa razy i stan podgoravzkowy sie nie ponowił.
Na ból gardła mam jeszcze przepisany apap
Jakiś spray do gardla(napisze jak znajdę go bo jeszcze nienuzywalam)
 
A mnie dziś w końcu dzieci zaraziły. Co polecacie w ciąży na ból gardła? Dodam ogromny ból gardła, ledwo ślinę przełykam 😔 do tego bolą mięśnie, głowa i mi zimno jak to przy przeziębieniu 🤒 wiem, że to irracjonalne ale jestem zła na mojego dzieciaka bo mi kaszlał prosto w twarz od kilku dni. Proszę, żeby się odwracał a ten łeb w moja stronę i heja z kaszlem na matkę 😡
Na gorączkę paracetamol. Nie bój się brać, gorączka w pierwszym trymestrze jest niestety niebezpieczna. Inhalacje z soli i tej wyżej i niższej, z kwasem hialuronowym. Na pewno można wszystkie krople do nosa i rodzinny pozwolił i alergolog. Na katar jeszcze można sinupret (tabletki) choć ja nie wiem czy one działają. Na pewno nie można flegaminy gdyby coś. I wszystkie te psiukacze do gardła, tabletki typu Isla. Miody, cebulę, czosnki. Jedyne do czego mój lekarz nie był przekonany to do witaminy C w ciąży, bo gdzieś są słuchy że można doprowadzać do zwapnień łożyska, ale konkretnych badań naukowych nie ma na to i drogę zostawił mi wolna z naciskiem na Nie.
Dużo cierpliwości bo choroba w pierwszym trymestrze może stresować :/
 
A mnie dziś w końcu dzieci zaraziły. Co polecacie w ciąży na ból gardła? Dodam ogromny ból gardła, ledwo ślinę przełykam 😔 do tego bolą mięśnie, głowa i mi zimno jak to przy przeziębieniu 🤒 wiem, że to irracjonalne ale jestem zła na mojego dzieciaka bo mi kaszlał prosto w twarz od kilku dni. Proszę, żeby się odwracał a ten łeb w moja stronę i heja z kaszlem na matkę 😡
Przecież i tak mogłabyś się zarazić, mieszkając razem to nieuniknione że masz kontakt z wirusem.

Ja bym nie brała nic - poza ciążą w sumie też nic nie biorę bo nic to przy wirusach nie daje. Herbata z miodem, dużo czosnku i cebuli w potrawach, czosnek rozgnieciony do aromaterapii i tyle można zrobić.
 
Nie rozumiem takiego podejścia.
Wczesne usg wykrywa/wyklucza cp.
Wcześniej pisałyście, że plamienia w ciąży nie są niepokojące. A plamienia często zdarzają się właśnie przy cp. Czekanie do 9/10 tc na pierwsze usg moim zdaniem jest nieodpowiedzialne 🤷‍♀️
Akurat progesteron jest skutecznym markerem CP - przy progesteronie rzędu 30-40 masz pewność że ciąża jest w macicy.

Akurat 8 tydzień to idealny czas na pierwsze USG. Zresztą przy zbyt wczesnym (5-6 kiedy nie będzie jeszcze potwierdzona żywa ciąża) lekarz każe wrócić za te 3-4 tygodnie zazwyczaj :)
 
U mnie wizyta wcześniej nie ma sensu bo serca u mnie się pojawiają dość późno ok 8 tyg więc mam na 9 umówione czyli pojutrze. Wcześniej ani nie miałoby to sensu ani nic by mi to nie dało. Napewno żadnego spokoju
to u Ciebie jeszcze inna sytuacja bo skoro serca pojawiają się w okolicy 8 to masz po prostu młodsze ciąże :)
 
reklama
Do góry