reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Ja mam skierowanie na badania krwi i nie mam kiedy zrobić :/ w tym tygodniu tak głupio siedzę w pracy do 10...a krew pobierają od 7do 9 :/ więc może w przyszłym tygodniu się uda ale to też nie wiem jak zrobić bo póki co pracuje na 2 etaty 🙈 ogólnie myślę,żeby rzucić jedna pracę ale ciągle mi szkoda...w każdym razie do 18 muszę mieć wyniki. Oprócz morfologii i moczu dostałam na toxo i kiłę. Powiedział,że resztę będziemy robić następnym razem.
 
Jak się formalnie ,,załatwia,, taka położną? 🙈
Położna musi mieć podpisany kontrakt z danym szpitalem w którym chcesz rodzic. Najlepiej poszukać po znajomych koleżankach które rodziły z położna lub jest masa stron z opiniami :) dzwonisz, umawiasz się i podpisujesz umowę. Potem dzwonisz jak zaczniesz rodzic i ona przyjeżdża do szpitala. Jeśli akurat jest zajęta innym porodem to masz wpisane zastępstwo w umowie osoby która z Tobą będzie. W Warszawie to koszt około 1,5-2tys
 
Hej! W nocy ani razu nie kszalał, w dzień kaszle ale jak mam stwierdzić to bardzo umiarkowanie (raczej mało niż czesto) powiem Ci ze zglupialam bo może on wcale nie jest zaflegmiony i ja oczekuje czegoś co nie nastapi w sensie te odrywanie przy odkrztuszaniu? 🤷‍♀️ dzis bylam rano w przychodni naszej doktorki nie ma cały tydzień niestety, druga dzis nie ma miejsc, ma na jutro, szkoda tylko że młody przy niej ogromnie placze do tego ja uważam że jest poprostu słaba i że tak powiem stara bo leczyła mnie jako dziecko a mam 34 lata 😉 (przy tej pierwszej mniej ale ogólnie to maly histeryk). Dzis mija piąty dzień jak daje syrop wykrztusny a czytalam ze max 5 dni się daje, także juz zglupialam
Czy każdy mokry kaszel wiąże się z dużą wydzielina zaleganiem odkaslywaniem ? Jakos mi to tu nie pasuje za bardzo

Jak osluchowo bylo czysto to moze byc ze jakis spektakularnych odrywan nie bedzie. Moze poradzil sobie przy odkaslywaniu juz z tym co tam zalegalo. Bo 5 dni to juz kawalek czasu.
Leccie na ta kontrole nawet do tej starej prukwy. Oby osluchala go tylko i jak powie ze czysto to mozesz sie przestac martwic i inhalowac dalej. Znaczy ze mlody organizm dal rade. Jak juz czestotliwosc kaszlu maleje to wszystko na dobrej drodze :-)
 
Dobrze wiedzieć. Chętnie bym poczytała jeszcze opinie na temat porodów w Poznaniu bo nie wiem czy chce tym razem rodzić w Św. Rodzinie znowu. Mam mieszane uczucia.
Może któraś z dziewczyn tutaj rodziła w Poznaniu i może coś powiedzieć?
Chętnie powiem Ci o moich porodach na Polnej i na lutyckiej ale to już wolę na zamkniętym wątku.
 
Dziewczyny, pytanie mam do tych, które rodziły przez cc. Jak wyglądała u Was sprawa kangurowania? Jak to wygląda? Jedziecie do sali operacyjnej, anestezojolog itd i rodzicie dziecko i co dalej się dzieje? Daja Wam dziecko na chiwilę? tata może kangurować tez 2 h? wy macie dalej operacje i po tej operacji od razu zawożą was do sali, gdzie może być już tata z dzieckiem? Jak długo nie można wstać i co z "puszczaniem znieczulenia"?
Pytam, bo panicznie boje się cc i muszę się chyba psychocznie przygotowac, że zawsze jest ryzyko, że mogę mieć cc :)
 
reklama
Do góry