reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Znaczy prowadzisz ciążę u trzech lekarzy i masz trzy książeczki?

Ja chciałam chodzić do dwóch - z Luxmedu i prywatnie. W końcu ani razu nie dotarłam do tego prywatnego lekarza 🙈.
Tak dokładnie tak. Chociaż ten na nfz to jeszcze mi nie założył karty ciąży...
Z bobo wszystko ok, plamienia nie są z kanału szyjki, pewnie przez nadżerkę.

Pytanie czy ja mogę wziąć Apap na ból głowy??
Oczywiście, bierz
A mnie dziś w końcu dzieci zaraziły. Co polecacie w ciąży na ból gardła? Dodam ogromny ból gardła, ledwo ślinę przełykam 😔 do tego bolą mięśnie, głowa i mi zimno jak to przy przeziębieniu 🤒 wiem, że to irracjonalne ale jestem zła na mojego dzieciaka bo mi kaszlał prosto w twarz od kilku dni. Proszę, żeby się odwracał a ten łeb w moja stronę i heja z kaszlem na matkę 😡
Mnie zawsze bardzo pomaga Argentin. T takie biało zielone opakowanie. Można go w ciąży, bo sama stosowałam w 1 ciąży. Jak zatoki i Katar to Sól morska i irygacje zatok, najlepsze naprawdę. A jak ból i gorączka to Apap. Ja już brałam w tej ciąży dwa razy, bo mnie tak głowa bolała i nie mijało....
 
reklama
Powiem Wam, że jakieś mam czarne myśli co do ciąży i czekam jak na szpilkach na piątkową wizytę. Oj to będzie duży stres tym razem. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Wiem, że zanik objawów, które się miało nic nie znaczy ale jakoś tak czuję się inaczej niż wcześniej - być może też przez chorobę 🤔

Któraś z Was pisała ostatnio, że ma wrażenie, że ma mniejszy brzuszek - u mnie też od kilku dni tak jest. Nie tylko rano ale przez cały dzień.

Co do brzuszka to może jest taki przestój, poprostu stoi w miejscu i tak wam się wydaje z tym brzuszkiem ze jest mniejszy.
A co do piątkowej wizyty to tez mam w piątek, piona🖐🏻! Tez się stresuje i mam czarne myśli, wiec możemy się postresowac razem, w grupie raźniej 😘
 
Ja właśnie siedzę i czekam na swoją kolej u lekarza. Co prawda luxmed i nie oczekuje fajerwerków No ale zawsze coś. Najzwyczajniej w świecie się boje :/ do tego wczoraj super się czułam a cały dzień siedziałam w domu. Dziś jak muszę wyjść to od rana wymioty o_O

Biedna, zawsze tak jest. Może ze stresu te wymioty 🙁
 
Ja właśnie siedzę i czekam na swoją kolej u lekarza. Co prawda luxmed i nie oczekuje fajerwerków No ale zawsze coś. Najzwyczajniej w świecie się boje :/ do tego wczoraj super się czułam a cały dzień siedziałam w domu. Dziś jak muszę wyjść to od rana wymioty o_O
Ja też dzisiaj idę do lux med po południu. Daj znać po wizycie, trzymam kciuki
 
Powiedziałam dziś w pracy mojej aktualnej przełożonej, że jestem w ciąży :) tak jakoś to wyszło z rozmowy, że był idealny moment, żeby poruszyć ten temat. Ale też prosiłam, żeby na razie nie mówiła dalej (w sensie dyrektorowi ani w kadrach) bo powiedziałam, że u mnie już na koncie nie jedna strata i nie wiadomo jak to dalej będzie z tą ciążą. Ucieszyła się bardzo i pogratulowała mi. I powiedziała, że mogę dziś wyjść wcześniej :D i chyba skorzystam z tego i pojadę na jakieś zakupy spożywcze bo potem z dwójką zasmarkanych bąbli to nie dam rady wyjść a lodówka zaczyna świecić pustkami.
 
Co do brzuszka to może jest taki przestój, poprostu stoi w miejscu i tak wam się wydaje z tym brzuszkiem ze jest mniejszy.
A co do piątkowej wizyty to tez mam w piątek, piona🖐🏻! Tez się stresuje i mam czarne myśli, wiec możemy się postresowac razem, w grupie raźniej 😘
Ja dopiero na 19.30 więc jeszcze cały piątek tez w nerwach 🤦‍♀️ a co do brzuszka to zdecydowanie łatwiej dopinam się w jeansach więc to jednak mniejszy brzuszek. Ale tez minęły mi bóle żołądka więc może też jakieś wzdęcia czy coś sie wyciszyły i przez to brzuch mniejszy.
 
Powiem Wam, że jakieś mam czarne myśli co do ciąży i czekam jak na szpilkach na piątkową wizytę. Oj to będzie duży stres tym razem. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Wiem, że zanik objawów, które się miało nic nie znaczy ale jakoś tak czuję się inaczej niż wcześniej - być może też przez chorobę 🤔

Któraś z Was pisała ostatnio, że ma wrażenie, że ma mniejszy brzuszek - u mnie też od kilku dni tak jest. Nie tylko rano ale przez cały dzień.
Bo brzucha ciążowego w ogóle nie powinno na tym etapie być :) za to może być brzuch od dolegliwości ciążowych typu wzdęcia - i to może się pojawiać, przechodzić, pojawiać znowu itp
 
reklama
Tantum verde stosuję - w sumie nie pomaga prawie wcale :/ piję herbatkę z lipy i kwiatów czarnego bzu, do tego miód, czasem też cytrynka - bardzo to lubię :D A powiedz mi, czym robiłaś irygacje nosa?
Lipa jest super 😊. Irygacje robisz którymkolwiek zestawem do irygacji zatok z apteki. One się niczym nie różnią, poza ceną. To jest po prostu płukanie zatok wodą z solą w odpowiednim stężeniu.
 
Do góry