reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Może tez tak być, jednak wzdęcia to robią najwiecej z tym brzuchem. Nawet nie w ciąży czasem wyglada się jak w ciąży przy wzdęciach.
Oby było wszystko dobrze, już mógłby ten czas przyspieszyć i zamiast rozmow o stresie przed wizyta czy zanikach objawów mogłyby być rozmowy o kopniakach i wyprawach 😭
Ja od dwóch dni mam wzdęcia a mąż do mnie "o brzuszek ci się już zrobił" 😅

Też czekam na ten czas kiedy będzie można cieszyć się kopniakami i zakupami dla maluszka a nie tylko ten stres a to wizyta a to prenatalne 😩 chciałabym już moc się chwalić ze jestem w ciąży narazie jeszcze nikomu nie mówimy bo mam jakieś swoje głupie obawy 🤦‍♀️
 
reklama
Zupełnie tego NIE ROZUMIEM. Serio. To szkodzi i jest to udowodnione. Jakie zdrowe dziecko? Że 10 pkt w skali APGAR? Śmieszne wręcz. Skutki dla płodu są długotrwałe i są w tym rosnącym dziecku. I tyle. To, że jeszcze niczego nie wykryto, nie oznacza, że jest perfect.
I mam nadzieję, że wtedy jak zapyta, „ale dlaczego moje dzieciątko”, to przypomni sobie, że jarała szlugi w ciąży.
Naprawdę totalna głupota. Mnie wyrzuty sumienia by po prostu zjadły.

Przy okazji

Co do „zdrowe dzieci”, to jak wyżej.

Trzymam kciuki, żebyś rzuciła na dobre. Ja rzucałam przed pierwszą ciążą i trwam w tym. Mam nadzieję, że obu nam uda się już na zawsze.

Ja też chodzę do LuxMedu i to mój jedyny kontakt z lekarzem w ciąży. Nie widzę potrzeby chodzenia w inne miejsce, bo wybrałam sensownego lekarza. USG prenatalne I trym i „połówkowe” też w LuxMedzie robię. Wykonuje to inny lekarz, na lepszym sprzęcie i jest człowiekiem, który pracuje tez w kilku innych renomowanych centrach ginekologicznych, a na ZnanymLekarzu ma 5*. Byłam u niego na USG przed 10 tyg i jestem bardzo zadowolona. A jestem z natury człowiekiem wymagającym od siebie i innych.

Trzymam kciuki. Luxmed spoko dla mnie, jak pisałam wyzej.

Damn. Mój mąż mówi, że jak jestem naga, to u mnie już widać. I ja też widzę. Ale oprócz macicy mam jeszcze torbiel 7cmx4cm, może to to? ;)
No i jestem drobna i szczuplutka. W rozmiar 34 przestaję się jednak mieścić :( a mam tego całą szafę! ;)
A ja czuje potrzebe żeby iść do innego lekarza niż luxmed. Loteria jest to jaki lekarz mnie przyjmie, maja fatalny sprzęt (na poprzedniej różnica pomiaru zarodka była kolosalna w moim przypadku). I dziś dostałam info, ze w ramach luxmedu nie zrobię prenatalnych mimo, ze mam wykupiony najwyższy pakiet. Do darmowych badań spoko ale wole chodzi do lekarza, który mnie zna i nie muszę co wizytę tłumaczyć wszystko od nowa
 
A ja czuje potrzebe żeby iść do innego lekarza niż luxmed. Loteria jest to jaki lekarz mnie przyjmie, maja fatalny sprzęt (na poprzedniej różnica pomiaru zarodka była kolosalna w moim przypadku). I dziś dostałam info, ze w ramach luxmedu nie zrobię prenatalnych mimo, ze mam wykupiony najwyższy pakiet. Do darmowych badań spoko ale wole chodzi do lekarza, który mnie zna i nie muszę co wizytę tłumaczyć wszystko od nowa
No ale jest usługa „prowadzenie ciąży”. I tylko niektorzy lekarze wtedy dostępni. Np ten mój. I mogę się umawiać na kilka wizyt na przód. Czyli nie jak np do internisty, gdzie jak masz wizytę na jutro, to masz zablokowane bookowanie następnego terminu. Tutaj mam już ustalony koniec października, koniec listopada i czekam na pokazanie się grafiku na grudzień. Lekarz dokładny, kojarzy mnie, tłumaczy rzeczy jak pytam.

Mi z „prenatalnych” nie zrobią PAPPA, bo nie mają kontraktu z NFZ. Ale na USG „prenatalne”, czyli „USG 11-13 (+6) tydzien ciąży” jestem już umówiona do dobrego specjalisty, który pracuje też w LuxMedzie.

U Ciebie tak nie ma?
 
Ja od dwóch dni mam wzdęcia a mąż do mnie "o brzuszek ci się już zrobił" 😅

Też czekam na ten czas kiedy będzie można cieszyć się kopniakami i zakupami dla maluszka a nie tylko ten stres a to wizyta a to prenatalne 😩 chciałabym już moc się chwalić ze jestem w ciąży narazie jeszcze nikomu nie mówimy bo mam jakieś swoje głupie obawy 🤦‍♀️

Ja mam czasem tak ze poprostu boje się cieszyć ta ciąża, wiem ze to przez poronienia, bo przy synku to cieszyłam się każdym dniem od początku, nie byłam świadoma nawet tego ze coś może pójść nie tak. A tutaj… wyobraze sobie ze np coś przyjemnego związanego z nowym dzidziusiem i za chwile w głowie takie „nie ciesz się bo nie wiesz czy wszystko jest dobrze” 🥺
 
Ja mam czasem tak ze poprostu boje się cieszyć ta ciąża, wiem ze to przez poronienia, bo przy synku to cieszyłam się każdym dniem od początku, nie byłam świadoma nawet tego ze coś może pójść nie tak. A tutaj… wyobraze sobie ze np coś przyjemnego związanego z nowym dzidziusiem i za chwile w głowie takie „nie ciesz się bo nie wiesz czy wszystko jest dobrze” 🥺
Też tak mam.
 
No ale jest usługa „prowadzenie ciąży”. I tylko niektorzy lekarze wtedy dostępni. Np ten mój. I mogę się umawiać na kilka wizyt na przód. Czyli nie jak np do internisty, gdzie jak masz wizytę na jutro, to masz zablokowane bookowanie następnego terminu. Tutaj mam już ustalony koniec października, koniec listopada i czekam na pokazanie się grafiku na grudzień. Lekarz dokładny, kojarzy mnie, tłumaczy rzeczy jak pytam.

Mi z „prenatalnych” nie zrobią PAPPA, bo nie mają kontraktu z NFZ. Ale na USG „prenatalne”, czyli „USG 11-13 (+6) tydzien ciąży” jestem już umówiona do dobrego specjalisty, który pracuje też w LuxMedzie.

U Ciebie tak nie ma?
Lekarka do której chodzę w luxmedzie ma ciężko dostępne terminy nawet prywatnie. Wiec tu mysle, ze mi się udało. Ale po dzisiejszej wizycie chce umówić się na wizytę a tu klops bo najbliższy termin ma na grudzień nawet w ramach karty ciąży :/
A w aplikacji mam skierowanie na usg11-13 i chciałam się umówić ale dziś kolejny raz powiedzieli mi, ze nie ma w luxmedzie prenatalnych 🤷🏻‍♀️Muszę dokładnie przyjrzeć się mojemu pakietowi. Jak będą się upierać, ze nie robią prenatalnych to wezmę im fakturę z miejsca gdzie robiłam prenatalne
 
.

Damn. Mój mąż mówi, że jak jestem naga, to u mnie już widać. I ja też widzę. Ale oprócz macicy mam jeszcze torbiel 7cmx4cm, może to to? ;)
No i jestem drobna i szczuplutka. W rozmiar 34 przestaję się jednak mieścić :( a mam tego całą szafę! ;)
dużo organów tam jest - w ciąży od początku jest zazwyczaj zwolniona perystaltyka i brzuch już jest wywalony od tego :)
 
reklama
Lekarka do której chodzę w luxmedzie ma ciężko dostępne terminy nawet prywatnie. Wiec tu mysle, ze mi się udało. Ale po dzisiejszej wizycie chce umówić się na wizytę a tu klops bo najbliższy termin ma na grudzień nawet w ramach karty ciąży :/
A w aplikacji mam skierowanie na usg11-13 i chciałam się umówić ale dziś kolejny raz powiedzieli mi, ze nie ma w luxmedzie prenatalnych 🤷🏻‍♀️Muszę dokładnie przyjrzeć się mojemu pakietowi. Jak będą się upierać, ze nie robią prenatalnych to wezmę im fakturę z miejsca gdzie robiłam prenatalne
Chciałaś się umówić na badanie ze skierowania, czyli USG 11-13 tygodnia, i powiedzieli, że nie ma takiego? Czy chodzi o to, że powiedzieli, że to nie jest prenatalne?
 
Do góry